פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 53

חדשות ועדכונים

"צה"ל מנע העברת מזון למסתננים ליד הגדר"

5.9.2012 10:40 | עומרי אפרים

חמישה פעילים חברתיים ופעילים בארגוני זכויות אדם טוענים כי במהלך הלילה (יום ד') מנע מהם צה"ל להעביר מזון למבקשי המקלט שנמצאים בין הגדרות ליד גבול ישראל מצרים, ואף אסר עליהם להתקרב למקום הימצאם של המסתננים, תוך הצגת צו המורה על "שטח צבאי סגור". בעקבות הדיווחים על 20 מבקשי המקלט שכלואים מעל חמישה ימים במכשול הגדר בגבול ללא מזון, טוענים הפעילים כי הגיעו לאזור לאחר חצות כשהם מלווים בעיתונאית של כלי תקשורת זר, במטרה להעביר להם מזון. המסתננים יושבים ליד הגדר החדשה שנבנתה בגבול המערבי, בציפייה שצה"ל יאפשר את כניסתם לארץ. מצה"ל נמסר כי החיילים מעבירים להם מים.

פליטים אפריקאים תקועים בין שתי גדרות

5.9.2012 7:56 | יובל גורן ואחיקם משה

עשרות מסתננים שעשו את הדרך מאריתריאה לישראל דרך מצרים שוהים מאז השבוע שעבר בסמוך לגדר הגבול החדשה ומתחננים שיאפשרו להם להיכנס לארץ, ככל הנראה במטרה לבקש מקלט מדיני או למצוא עבודה. חיילי צה"ל המשרתים באזור מספקים להם מים בלבד, ובשלב זה אינם מאפשרים להם לעבור את הגדר. ארגוני הסיוע טוענים כי מדובר בהפרה של החוק הבינלאומי ושל אמנות הגנה על פליטים. זה חמישה ימים שוהים עשרות אזרחים אריתריאים, בהם נשים - שלפי דיווח של חיילים באזור אחת מהן בהיריון - בסמוך לגדר הגבול החדשה, לאחר שהגיעו למקום במטרה להיכנס לישראל. לאחר שנתקלו בגדר שנבנתה לאחרונה, הם נשארו בין הגדר לבין השטח המצרי, בסמוך לקדש ברנע.

ירידה משמעותית בהיקף המסתננים לישראל

3.9.2012 16:46 | טל יחזקאלי

ירידה משמעותית בהיקף המסתננים לישראל: בחודש האחרון נכנסו לישראל רק 199 מסתננים מגבולה הדרומי, לעומת מספר הנכנסים באותו החדש בשנה שעברה, שעמד על 2,000. ברשות האכולוסין וההגירה מייחסים את הירידה לקצב הבנייה המהיר של הגדר בגבול מצרים, לפעילות צה"ל בגבול ולהחרפת צעדי האכיפה נגד הזרים הנמצאים בישראל. בארגוני הסיוע מותחים הבוקר ביקורת חריפה על הכרזתו של שר הפנים אלי ישי בסוף השבוע שיחל בכליאתם של המסתננים, הפליטים ומבקשי המקלט מצפון סודן, אחרי החגים. שר הפנים הנחה את אנשי רשות האוכלוסין וההגירה לכלוא את הצפון סודנים החל מ-15 באוקטובר. לדברי ישי, עד אז יוכלו הזרים לצאת מרצון - ויקבלו סיוע ממשרד הפנים.

אילות: בית הספר נסגר, הפליטים ילמדו באילת

2.9.2012 7:47 | יעקב דרומי

סוגיה שעלתה לאחרונה לכותרות - טומנת בחובה גם זווית קיבוצית, והפעם דווקא הקיבוץ הוא לא הנאשם... "זכותם של ילדים לחינוך בישראל", עיריית אילת וקיבוץ אילות - עמדו במוקד העתירה המנהלית שהגישה קבוצת ילדים, באמצעות הוריהם, מבקשי מקלט מדרום סודן המתגוררים באילת. בעתירה ביקשו כי בית המשפט יורה למשרד החינוך ולעיריית אילת לחדול מאפלייתם ביחס לילדים אזרחי ישראל, ולהתיר להם להשתלב במסגרות החינוך שבעיר. החל משנת 2008 נמנעת עיריית אילת מרישום ילדים של מבקשי מקלט, המתגוררים בתחומה, למסגרות החינוך הרשמיות הקיימות בעיר. במקום זאת, היו הילדים מוסעים למסגרת חינוך נפרדת בקיבוץ אילות, "נוף אילות".

נתניהו מינה את חגי הדס לטפל בסוגיית המסתננים

30.8.2012 8:53 | טל שלו

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט בימים האחרונים על מינויו של בכיר המוסד לשעבר, חגי הדס, לאחראי על הטיפול במאמצים להשבת המסתננים הבלתי חוקיים מאפריקה למדינות מוצאם. במסגרת תפקידו, יתמקד הדס בעיקר במציאות פתרונות דיפלומטיים, הומניטריים ומבצעיים להשבת המסתננים לארצותיהם. הדס, בן 59, מונה ב-2009 לשליח מיוחד מטעם נתניהו לתיאום המגעים לשחרור גלעד שליט, תפקיד אותו מילא במשך שנתיים. בחודש שעבר הושלמה השבת מסתננים מדרום סודן לארצם, ובמקביל - במסגרת מבצע "חוזרים הביתה" של רשות ההגירה והאוכלוסין - מגורשים גם מסתננים מחוף השנהב. בחודשים האחרונים חלה ירידה במספר המסתננים לישראל, בעיקר נוכח התקדמות הקמת הגדר בגבול מצרים, שצפויה להסתיים באוקטובר.

  «       48       49       50       51       52     53     54       55       56       57       58       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.