פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 4

חדשות ועדכונים

אש ו-272 הרוגים במדינה הצעירה בעולם

10.7.2016 11:46 | סוכנויות הידיעות

272 בני אדם נהרגו בימים האחרונים בלחימה בג'ובה, בירת דרום סודן, ובהרוגים יש 33 אזרחים. כך דיווח לפני הצהריים (יום א') מקור במשרד הבריאות המקומי. הלחימה בג'ובה פרצה בשבוע שעבר, והיא ניטשת בין כוחות הנאמנים לנשיא סלבה קיר לבין כוחות הנאמנים לסגנו, ריק מצ'אר. שני האישים טוענים כי הם אינם יודעים מה הצית את סבב האלימות האחרון בין הפלגים שלהם. הבוקר נשמע שוב ירי כבד בבירה ג'ובה, והוא שם קץ לרגיעה שברירית שהשתררה בבירה אחרי שיותר מ-100 בני אדם נהרגו בלחימה שם ביום שישי בלילה. כתב של סוכנות הידיעות AP דיווח כי הוא שמע הבוקר ירי באזור ג'בל קוג'ור, בסמוך לבסיס צבאי שהוא מקום מושבו של סגן הנשיא, מנהיג המורדים לשעבר.

לראשונה: מבקש מקלט מדרפור הוכר כפליט

23.6.2016 19:40 | עומרי אפרים

משרד הפנים הכיר בפעם הראשונה במבקש מקלט מחבל דרפור שבסודן כפליט. רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה היום (ה') לפרקליטו של מוטסים עלי, עו"ד אסף וייצן מהמוקד לפליטים ולמהגרים, כי שר הפנים אריה דרעי קיבל את המלצת הגורמים המקצועיים והעניק לעלי מעמד של פליט. בשיחה עם ynet אמר עלי כי "לא האמנתי שהיום הזה יגיע אני מתרגש ובוכה. חשבתי שבגלל המאבק האישי שלי לעולם לא יכירו בי אבל אני אסיר תודה עכשיו למדינת ישראל". הוא הדגיש כי לא מדובר רק בניצחון אישי שלו: "זה היה מאבק ארוך, אני מקווה שהמשמעות היא שעכשיו יבדקו את כל בקשות המקלט ויכירו גם בכל אחיי שנמלטו מהמלחמה. העם בישראל צריך לדעת שאנחנו לא אויבים ולא מהווים סיכון".

דיון סוער בכנסת: "על הריסות דרום ת"א תוקם עיר אפריקנית"

8.6.2016 15:17 | עומרי אפרים ורעות רימרמן

דיון שהתקיים היום (ד') בוועדת הפנים על בעיית המסתננים, הפך במהרה לסוער כאשר תושבים מדרום תל אביב ביקשו להביע את מצוקתם ומחו נגד העדר מדיניות של הממשלה בנושא. "אבא שלי התחיל להסתובב עם סכין. אולי חצינו את נקודת האל חזור. אם הממשלה לא תתעשת עכשיו והשרים לא יפעלו להוציא את המסתננים, זה יהיה הסוף של דרום תל אביב. על הריסותיה תוקם עיר אפריקנית", אמר דניאל פרי, תושב דרום העיר, שמאוחר יותר הורחק מהדיון, עם עוד כמה תושבים שהגיעו לכנסת. שפי פז, אחת הפעילות הבולטות בדרום תל אביב, אמרה בדיון: "דרשתי מראש הממשלה לקחת אחריות, צריך מדיניות, שתהיה סוף סוף החלטה. ארבעה חודשים וכלום לא השתנה".

מנהיג המורדים בדרום סודאן ביטל את שובו לבירה ג'ובה

20.4.2016 19:40 | ד.פ.א

מנהיג המורדים בדרום סודאן, ריק מצ'אר, ביטל אתמול (שלישי) את שובו למדינה - צעד הנתפש כחיוני לקידום הסכם השלום שנחתם בין הפלגים היריבים במדינה האפריקאית. מצ'אר נמלט מהבירה ג'ובה לפני יותר משנתיים אחרי שהודח מתפקיד סגנו של הנשיא סלבה קיר - דבר שדירדר את המדינה למלחמה ומעשי זוועה. מצ'אר היה אמור לחזור לדרום סודאן בראשית השבוע להישבע שוב אמונים לתפקיד סגן הנשיא. דוברו של מצ'אר מסר בתחילה כי מדובר בדחייה זמנית שנגרמה מטעמים לוגיסטיים "עד שכל המכשולים יוסרו". יממה לאחר מכן כבר מסר בכיר בארגון המורדים כי חזרתו של מצ'אר בוטלה בגלל שממשלת דרום סודאן "לא פינתה את המרחב האווירי עבור אנשיו".

לראשונה מאז הקמתו: מתקן "חולות" מלא

29.12.2015 19:25 | עומרי אפרים

מתקן "חולות", שבו מוחזקים מבקשי מקלט, הגיע היום (ג') לתפוסה מלאה בפעם הראשונה מאז הקמתו. משירות בתי הסוהר נמסר כי כעת שוהים במתקן 3,360 מבקשי מקלט וכי לא ניתן לקלוט בו מבקשי מקלט נוספים. לפי שב"ס, רשות האוכלוסין וההגירה תידרש להחליט כיצד לנהוג במבקשי המקלט שכבר זומנו אליו בתקופה האחרונה. כעת לא ברור גם מה יעלה בגורל מאות מבקשי מקלט שזומנו למתקן בחודשים האחרונים וייתכן כי הרשות תיאלץ לדחות או לבטל את זימונם למתקן. הידיעה על הגעת המתקן לתפוסה מלאה פורסמה הבוק בפעם הראשונה ב"הארץ". בתחילת החודש פורסם ב-ynet כי שר הפנים לשעבר סילבן שלום פועל להגדלת המתקן, שנבנה במקור עם אפשרות להרחבתו, אך מאז לא התקבלו החלטות בעניין או נערכו פעולות בשטח ליישומה של היוזמה.

  «       1       2       3     4     5       6       7       8       9       10       11       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.