פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 3

חדשות ועדכונים

כבר לא יושבת על הגדר. סין מתערבת בדרום סודן

28.9.2016 11:21 | ענבל בן יהודה ורחל בית אריה

שדה הניסוי לעוצמת הדיפלומטיה של המעצמה הקומוניסטית: זה עשרות שנים מדגישה סין את עמדתה הברורה ביחסי חוץ, המסתייגת מהתערבות בעניינים הפנימיים של מדינות אחרות. על רקע זה בולטת מאוד המעורבות של בייג'ינג ביחסי סודן ודרום סודן ובסכסוך הפנימי בדרום סודן. מעורבות זו מעידה על סטייה מסוימת, שאולי גדלה בהדרגה, מהמדיניות המוצהרת של המעצמה הקומוניסטית הגדולה. הסיבה המרכזית לכך היא האינטרס הכלכלי של סין באזור בשל השקעותיה העצומות במאגרי הנפט הנמצאים ברובם בדרום סודן. כמו כן, הגישה לים ומרבית מתקני הזיקוק נמצאים בסודן - מה שהופך את היחסים התקינים בין שתי המדינות לאינטרס מרכזי של סין.

המדינה לא השיבה לבקשות המקלט של שלושה יוצאי דרפור - וחויבה לתת להם אישורי עבודה

28.9.2016 3:36 | אילן ליאור

בית הדין לעררים בירושלים הורה לרשות האוכלוסין וההגירה להעניק אשרות עבודה לשלושה יוצאי חבל דרפור בסודאן, שבקשות המקלט שלהם טרם נענו, אף שהוגשו לפני שנתיים וחצי. בית הדין גם חייב את המדינה לפצות כל אחד מהם באלף שקלים והזהיר כי אם לא תשיב בהקדם לבקשות המקלט, יטיל עליה הוצאות נוספות. ההחלטה התקבלה בעקבות אי עמידתה של המדינה בשני מועדים שקבע בית הדין למתן תשובה לבקשות המקלט. בהחלטה שניתנה בתחילת החודש, מתח הדיין אלעד אזר ביקורת על התנהלות רשות האוכלוסין וההגירה בבחינת בקשות מקלט. הוא התייחס בהחלטתו למינויו של עו"ד ציון אמיר ליו"ר הוועדה המייעצת לשר הפנים לענייני פליטים, לאחר יותר משמונה חודשים שבהם התפקיד לא היה מאויש.

אש ו-272 הרוגים במדינה הצעירה בעולם

10.7.2016 11:46 | סוכנויות הידיעות

272 בני אדם נהרגו בימים האחרונים בלחימה בג'ובה, בירת דרום סודן, ובהרוגים יש 33 אזרחים. כך דיווח לפני הצהריים (יום א') מקור במשרד הבריאות המקומי. הלחימה בג'ובה פרצה בשבוע שעבר, והיא ניטשת בין כוחות הנאמנים לנשיא סלבה קיר לבין כוחות הנאמנים לסגנו, ריק מצ'אר. שני האישים טוענים כי הם אינם יודעים מה הצית את סבב האלימות האחרון בין הפלגים שלהם. הבוקר נשמע שוב ירי כבד בבירה ג'ובה, והוא שם קץ לרגיעה שברירית שהשתררה בבירה אחרי שיותר מ-100 בני אדם נהרגו בלחימה שם ביום שישי בלילה. כתב של סוכנות הידיעות AP דיווח כי הוא שמע הבוקר ירי באזור ג'בל קוג'ור, בסמוך לבסיס צבאי שהוא מקום מושבו של סגן הנשיא, מנהיג המורדים לשעבר.

לראשונה: מבקש מקלט מדרפור הוכר כפליט

23.6.2016 19:40 | עומרי אפרים

משרד הפנים הכיר בפעם הראשונה במבקש מקלט מחבל דרפור שבסודן כפליט. רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה היום (ה') לפרקליטו של מוטסים עלי, עו"ד אסף וייצן מהמוקד לפליטים ולמהגרים, כי שר הפנים אריה דרעי קיבל את המלצת הגורמים המקצועיים והעניק לעלי מעמד של פליט. בשיחה עם ynet אמר עלי כי "לא האמנתי שהיום הזה יגיע אני מתרגש ובוכה. חשבתי שבגלל המאבק האישי שלי לעולם לא יכירו בי אבל אני אסיר תודה עכשיו למדינת ישראל". הוא הדגיש כי לא מדובר רק בניצחון אישי שלו: "זה היה מאבק ארוך, אני מקווה שהמשמעות היא שעכשיו יבדקו את כל בקשות המקלט ויכירו גם בכל אחיי שנמלטו מהמלחמה. העם בישראל צריך לדעת שאנחנו לא אויבים ולא מהווים סיכון".

דיון סוער בכנסת: "על הריסות דרום ת"א תוקם עיר אפריקנית"

8.6.2016 15:17 | עומרי אפרים ורעות רימרמן

דיון שהתקיים היום (ד') בוועדת הפנים על בעיית המסתננים, הפך במהרה לסוער כאשר תושבים מדרום תל אביב ביקשו להביע את מצוקתם ומחו נגד העדר מדיניות של הממשלה בנושא. "אבא שלי התחיל להסתובב עם סכין. אולי חצינו את נקודת האל חזור. אם הממשלה לא תתעשת עכשיו והשרים לא יפעלו להוציא את המסתננים, זה יהיה הסוף של דרום תל אביב. על הריסותיה תוקם עיר אפריקנית", אמר דניאל פרי, תושב דרום העיר, שמאוחר יותר הורחק מהדיון, עם עוד כמה תושבים שהגיעו לכנסת. שפי פז, אחת הפעילות הבולטות בדרום תל אביב, אמרה בדיון: "דרשתי מראש הממשלה לקחת אחריות, צריך מדיניות, שתהיה סוף סוף החלטה. ארבעה חודשים וכלום לא השתנה".

  «       1       2     3     4       5       6       7       8       9       10       11       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.