פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 233

חדשות ועדכונים

דיווח: מחנות פליטים מוקמים בדרא"פ

28.5.2008 16:59 | סוכנויות הידיעות

ממשלת דרום אפריקה החליטה להקים מחנות פליטים עבור עשרות אלפי מהגרי עבודה אפריקאים שנפגעו במהומות האחרונות במדינה, כך נודע (רביעי) מדיווחים באתר הבית של תאגיד התקשורת בי.בי.סי. נציגי האו"ם טוענים כי התנאים הקשים במקלטים עלולים להוביל להתפרצות מגיפות . לפחות 56 בני אדם נהרגו ולמעלה מ-100 אלף איש נמלטו מבתיהם, לאחר שהמון חמוש באלות, סכינים ומקלות השתוללו בתחילת החודש בשכונות העוני סביב יוהנסבורג, קייפטאון ואזורים אחרים במדינה. האלימות שככה לעת עתה, אך הביקורת הציבורית גוברת לגבי תגובתה האיטית של הממשלה למשבר, שגרם לפגיעה חמורה בתדמיתה של דרום אפריקה והוביל לחששות כבדים בקרב משקיעים זרים ביחס ליציבותה הפוליטית של המדינה.

מוזיקאים למען הפליטים מאפריקה

21.5.2008 12:06 | מערכת עכבר העיר

בשבת הקרובה, ה- 24 במאי, תתקיים הופעת מוזיקה מיוחדת וחד-פעמית שכל הכנסותיה יתרמו לעזרה לפליטים מאפריקה השוהים בתל-אביב. ההופעה שתתקיים תחת הכותרת "סוף המסע, תחילת הדרך", תתקיים במועדון התיאטרון ביפו ויופיעו בה בהתנדבות אמנים רבים, ביניהם: הבלקן ביט בוקס, ברי סחרוף, הדג נחש, מוש בן ארי, עלמה זוהר ואחרים. כל הכנסות מן המופע יתרמו לשם רכישת שתי דירות בהן ישוכנו כ-100 נערים, פליטים מאפריקה שנכון לעכשיו הם חסרי בית. יוזם המופע הוא תומר יוסף, חבר ההרכב הבלקן ביט בוקס, אשר ראה כתבת חדשות שעסקה במצבם של הפליטים מאפריקה בישראל ולא נשאר אדיש. הוא החליט לנסות לעזור להם והתחיל להרים טלפונים. "כשחשבתי בעצם מה אני רוצה לעשות חיפשתי את מי שמטפל בפליטים על בסיס יומיומי.

"חוק הפליטים - מטורף ובלתי אנושי"

20.5.2008 17:55 | גיל קדרון ופנחס וולף

הצעת החוק הממשלתית שעברה אמש (שני) בקריאה ראשונה, לפיה הסתננות תיחשב פשע, והעובר עליה יהיה צפוי לעונש של עד שבע שנות מאסר, עוררה ביקורת חסרת תקדים בקרב מפלגות השמאל וארגוני זכויות האדם בישראל. בין היתר נקבע בחוק כי חשודים בהסתננות יוכלו להיות מוחזקים עד 96 שעות ללא כל צו, ו-18 יום מבלי שיובאו בפני שופט. "בעיני זו הצעת חוק אנטי אנושית ומטורפת", אמר ח"כ רן כהן (מרצ). "זה לא יאומן שעם של פליטים כמונו, שהקים מדינה להצלת פליטים, יילחם בצורה כזו בפליטים חסרי תקווה, שחייהם עומדים להם מנגד. היינו צריכים להיות המדינה הראשונה בעולם לקבל את הפליטים שנרדפים בזרועות פתוחות, הן מסיבות מוסריות, הן מסיבות פוליטיות והן מבחינת עתידנו באזור".

המבקר קובע: הטיפול בפליטי דרפור - כושל

20.5.2008 17:45 | אילאיל שחר

אחד הנושאים הבולטים בדו"ח מבקר המדינה שהוגש היום (ג') הוא הטיפול בפליטי דרפור. מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, קובע כי אופן הטיפול בפליטים היה כושל, ומנהלת ההגירה כלל לא גיבשה תוכנית לטיפול בפליטים הסודניים, למרות הנחיית ראש הממשלה. לינדנשטראוס קורא למשרדי הממשלה, כי כל עוד האזרחים הסודניים ימשיכו לשהות בישראל, עליהם לפעול בדחיפות לשיפור תנאיהם ואספקת צרכיהם של הפליטים בתחומי הרווחה, הבריאות והחינוך. המבקר טוען כי היחס לפליטים היה כאל אויבים והם הוחזקו כלואיים בתנאים מחפירים. כתוצאה מתפיסה זו ישראל גרמה סבל מיותר לפליטים והנציחה את עוניים. לדעת המבקר, יחס זה נובע בשל מחלוקת בין השב"כ לצה"ל בשאלה האם הם מהווים סיכון בטחוני, והם הופלו לרעה במשך שנים.

תקווה חדשה בסכסוך הנסתר של אפריקה

20.5.2008 13:00 | חיים איסרוביץ

נסיעתה של הזמרת נורית גלרון לרפובליקה המרכז אפריקנית היא דוגמה נוספת לסיוע הישראלי למדינות אפריקה אשר נמשך מאז שנות החמישים והשישים. מטרת נסיעתה של גלרון, אשר הצטרפה למשלחת בראשות שחקנית הקולנוע מיה פארו, הייתה לבחון את הדרכים שבהן תוכל ישראל לעזור לעשרות אלפי הפליטים במדינה החלשה. המשלחת, אשר אורגנה על ידי יוניצ"ף (קרן הילדים של האו"ם) יחד עם משרד החוץ והוועד היהודי-אמריקני, הגיעה לרפובליקה המרכז אפריקנית כאשר במדינה, אחת העניות בעולם, יש תקוות מחודשות כי אחרי שנים של אלימות ומלחמות אזרחים שגבו את חייהם של אלפי בני אדם מתחיל עידן של שלום. ב-9 במאי חתמה הממשלה על הסכם שלום והפסקת אש עם צבא העם להשבת הדמוקרטיה, ארגון המורדים הפעיל האחרון.

  «       228       229       230       231       232     233     234       235       236       237       238       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.