פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 161

חדשות ועדכונים

הממשלה בוחנת הצעה להקים מחנות מעבר למהגרים בלתי חוקיים המסתננים ממצרים

4.11.2009 14:01 | דנה ויילר-פולק

הממשלה שוקלת הקמת מחנות בדרום הארץ עבור מבקשי מקלט שיסתננו לישראל דרך גבול מצרים, כך פורסם הבוקר (רביעי) בגלי צה"ל. מבקשי המקלט ישהו במחנות עד לתום בירור זכאותם להגנת פליט, הליך שיכול לארוך חודשים עד שנים במסגרת ניסיונות למציאת פתרונות לבעיית השוהים בלתי חוקיים בישראל עלתה הצעה לפיה ישוכנו מבקשי המקלט במה שמכונה "מחנות מעבר", מחנות שם יקבלו מזון בסיסי, לינה ושרותי רפואה בסיסיים. על פי ההצעה, מבקשי המקלט ייצאו מדי יום לעבודה ביישובי הנגב והערבה ויחזרו בלילה למחנות. תמורת העבודה לא יקבלו מבקשי המקלט שכר, והתשלום יועבר למימון המחנות.

הממשלה שוקלת: מחנות עבור המסתננים מאפריקה

4.11.2009 12:44 | אילאיל שחר

הממשלה שוקלת להקים מחנות עבור פליטים ומסתננים שמגיעים מאפריקה לישראל, בהם הם יקבלו מזון, מיטה ושירותי רפואה בסיסיים. על-פי התוכנית, ישהו המסתננים האפריקנים במחנות במשך תקופה של מספר חודשים, ולעיתים מספר שנים, עד אשר יתברר מי מהם זכאי למעמד של פליט, ומי מסתנן המחפש עבודה בישראל. שוכני המחנות יעבדו בישובי הנגב והערבה, ללא שיקבלו שכר בתמורה לעבודתם. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המקיים דיונים בנושא, אמר בשיחות סגורות: "הרצון שלי הוא לאזן בין השיקולים ההומאנים דרך שמירת הצביון היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל. ויש חשיבות שישראל לא תהפוך לאבן שואבת עבור עשרות אלפי שוהים בלתי חוקיים שינהרו אליה מאפריקה וממדינות נוספות שהפערים בינם ובין ישראל גדולים".

ראש הממשלה נתניהו אישר הארכה נוספת לגירוש ילדי העובדים הזרים: אוגוסט 2010

1.11.2009 20:54 | דנה ויילר-פולק

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קבע הערב (ראשון) הארכה נוספת למועד גרוש ילדי העובדים הזרים הלומדים במערכת החינוך הישראלית - אוגוסט 2010. זאת, על מנת לאפשר לילדים להשלים את שנת הלימודים. במקביל, תוקם ועדה מקצועית, בראשות שר הפנים אלי ישי, שתבחן באופן פרטני עד סוף מאי 2010 את משך שהותם, תוך התייחסות להחלטות ממשלה קודמות, למדיניות הממשלה ולשינויים הנדרשים. בלשכת ראש הממשלה הודיעו כי החלטה זו לא תחול על כל השוהים הבלתי חוקיים האחרים בלי קשר לגילם. כמו כן הטיל נתניהו על שר האוצר, יובל שטייניץ, להוביל צוות לגיבוש מדיניות כוללת לצמצום מספר העובדים הזרים הבלתי חוקיים בישראל.

נתניהו קבע: ילדי הזרים ישלימו את שנת הלימודים

1.11.2009 20:07 | רוני סופר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט להותיר את 1,200 ילדי העובדים הזרים בישראל לפחות עד סוף אוגוסט. בהודעה שפורסמה הערב (יום א') על-ידי לשכת ראש הממשלה נמסר, כי הילדים יוכלו להשלים את הלימודים כאן בשנת הלימודים הנוכחית. במקביל, החליט ראש הממשלה להקים ועדה מקצועית בראשות שר הפנים, אלי ישי, שתבחן באופן פרטני עד סוף מאי 2010 את עניינם ושהותם. ישי, שהתבטא בימים האחרונים בחריפות בגנות העובדים הזרים, אמר בעקבות ההחלטה: "1,200 הילדים קיבלו זמן ולא קיבלו מעמד". ארגון "מוקד סיוע לעובדים זרים" הביע את אכזבתו מההחלטה.

נתניהו על ילדי הזרים: לפתור בתוכנית כוללת

1.11.2009 11:04 | רוני סופר

עם סיום הארכה שניתנה לילדי הזרים והבשורה כי גירושם יידחה ככל הנראה שוב, עד סיום שנת הלימודים, התייחס הבוקר (יום א') בנימין נתניהו לנושא בישיבת שרי הליכוד, ואמר כי "הפתרון לבעיית הילדים יהיה חלק מתוכנית כוללת שתפתור את בעיית העובדים הזרים בישראל". נתניהו השיב לטענותיה של שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, שתבעה להימנע מגירוש ילדי העובדים הזרים. "אסור לגרש את הילדים האלה", אמרה. "מדובר בפחות מ-1,200 ילדים. צריך למצוא פתרון, מוקדם ככל האפשר". במהלך היום צפויה להימסר הכרעתו הסופית של נתניהו בעניין גירוש ילדי הזרים מישראל. הוא צפוי לכרוך את אי גירושם בתוכנית מקיפה, שתכלול בין היתר סיכול של כניסת מאות אלפי מהגרים בלתי חוקיים, וגירוש עובדים זרים שפג תוקף אשרותיהם.

  «       156       157       158       159       160     161     162       163       164       165       166       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.