פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 16

חדשות ועדכונים

בג"ץ ביטל את הצו הארעי שאסר על זימון מבקשי מקלט חדשים לחולות

30.12.2014 10:46 | אילן ליאור

בג"ץ ביטל היום (שלישי) את הצו הארעי שאסר על המדינה להוציא זימונים חדשים למתקן חולות ולכלוא מבקשי מקלט בסהרונים כצעד ענישה. השופט יורם דנציגר דחה את בקשת ארגוני זכויות האדם להוציא צו ביניים שיקפיא את עיקרי החוק החדש עד לבירור העתירה נגדו. נשיא העליון, אשר גרוניס, קבע כי העתירה נגד חוק ההסתננות תידון בהקדם בפני הרכב של תשעה שופטים. "לאחר שעיינתי בכתובים, לרבות כתב העתירה והבקשה למתן צו ביניים, תגובת המשיבים והתגובות לתגובות, הגעתי לידי מסקנה כי יש לבטל את הצו הארעי שניתן בהחלטתי מיום 18.12.14 ובשלב זה לא להיעתר לבקשה לצו הביניים", כתב דנציגר בהחלטתו.

בג"ץ נענה לבקשת ארגוני הסיוע: העברת מסתננים לחולות תיפסק עד להודעה חדשה

18.12.2014 18:49 | חדשות 2

בית המשפט העליון הורה הערב (חמישי) על עיכוב יישום התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות, זאת בעקבות עתירת ארגוני הסיוע מוקדם יותר היום, שטוענים כי התיקון לחוק "אינו חוקתי". השופט יורם דנציגר נענה לבקשת ארגוני הסיוע והורה, בצו ארעי, לחדול מהעברת מסתננים נוספים למתקן השהייה הפתוח עד להודעה חדשה. על המדינה להגיב לצו בתוך עשרה ימים. עורך הדין גיא צברי מהמרכז למדיניות הגירה ישראלית מסר בתגובה להחלטת בג"ץ כי "בית המשפט העליון, בהחלטתו מהערב, הנחית מכה אנושה על יכולתה של מדינת ישראל לממש את ריבונותה ולהכריע, ככל מדינה, מי יבוא בשעריה. "הפסקת זימון המסתננים למתקן השהייה מהווה, הלכה למעשה, את שלילת הכלי האפקטיבי האחרון שעמד לרשות הרשויות בהגנתן על ריבונות המדינה.

ארגוני זכויות אדם עתרו לבג"ץ בדרישה לבטל את התיקון החדש לחוק ההסתננות

18.12.2014 13:52 | אילן ליאור

ארגוני זכויות אדם עתרו הבוקר (חמישי) לבג"ץ בדרישה לבטל את התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות. לצד העתירה, הגישו הארגונים בקשה למתן צו ביניים המונע הנפקת זימונים חדשים למתקן חולות עד לבירור העתירה. "לאחר פעמיים, בהן פסל בית המשפט העליון תיקונים לחוק למניעת הסתננות, חוזרים המשיבים ומציגים דבר חקיקה בעל מבנה, תכליות, אמצעים ורעיונות מארגנים כמעט זהים לאלה שבתיקון האחרון שנפסל", נכתב בעתירה. "המשיבים (המחוקקים) אינם מנהלים 'דיאלוג' עם הרשות השופטת, אלא קרב אגרופים, בו הכל הפך כשר", מוסיפים העותרים.

התובעת בביה"ד הבינלאומי בהאג מפסיקה את החקירות בעניין הטבח בדארפור

13.12.2014 14:00 | "הארץ"

התובעת בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג לענייני דארפור, פאטו בנסודה, הודיעה בסוף השבוע כי היא מפסיקה את החקירות בנוגע לפשעי מלחמה שבוצעו במערב סודאן במחאה על חוסר הפעילות של האו"ם בעניין. "קיים צורך בשינוי דרמטי בגישה של מועצת הביטחון. היכולת שלי לעמוד מולכם ולחדש על פעילותי הולכת לקשה יותר ויותר. אני חוזרת על אותם דברים פעם אחר פעם", אמרה בנסודה בהופעה בפני חברות המועצה בניו יורק. "היעדר המדיניות של מועצת הביטחון בנוגע למה שאמור לקרות בעתיד בדארפור, מותירה אותי ללא ברירה למעט הקפאה של החקירות והעברת משאבי התביעה לעניינים דחופים אחרים".

חוק המסתננים המרוכך אושר בכנסת

8.12.2014 21:19 | מורן אזולאי ועומרי אפרים

מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ב') בקריאה שנייה ושלישית את התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות, המגביל את ההחזקה של מבקשי מקלט, שהסתננו לישראל לפני כניסת החוק לתוקף, לתקופה של 20 חודשים במתקן חולות. החוק, שעבר ברוב של 47 נגד 23, קובע כי מבקשי מקלט שהסתננו לישראל לאחר שהחוק יכנס לתוקף יכלאו לתקופה של שלושה חודשים במתקן סהרונים ומשם יועברו לתקופה של 20 חודשים במתקן חולות. במהלך הדיון במליאה הגיעו חברי האופוזיצה המתנגדים לחוק להסכמה עם שר הפנים גלעד ארדן ויו"ר ועדת הפנים מירי רגב כי בחוק יכלל סעיף נוסף לפיו תהיה בסמכותו של רופא לשחרר מבקש מקלט שיוחזקו בחולות עקב מצב רפואי.

  «       11       12       13       14       15     16     17       18       19       20       21       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.