פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 16

חדשות ועדכונים

ארגוני זכויות אדם עתרו לבג"ץ בדרישה לבטל את התיקון החדש לחוק ההסתננות

18.12.2014 13:52 | אילן ליאור

ארגוני זכויות אדם עתרו הבוקר (חמישי) לבג"ץ בדרישה לבטל את התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות. לצד העתירה, הגישו הארגונים בקשה למתן צו ביניים המונע הנפקת זימונים חדשים למתקן חולות עד לבירור העתירה. "לאחר פעמיים, בהן פסל בית המשפט העליון תיקונים לחוק למניעת הסתננות, חוזרים המשיבים ומציגים דבר חקיקה בעל מבנה, תכליות, אמצעים ורעיונות מארגנים כמעט זהים לאלה שבתיקון האחרון שנפסל", נכתב בעתירה. "המשיבים (המחוקקים) אינם מנהלים 'דיאלוג' עם הרשות השופטת, אלא קרב אגרופים, בו הכל הפך כשר", מוסיפים העותרים.

התובעת בביה"ד הבינלאומי בהאג מפסיקה את החקירות בעניין הטבח בדארפור

13.12.2014 14:00 | "הארץ"

התובעת בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג לענייני דארפור, פאטו בנסודה, הודיעה בסוף השבוע כי היא מפסיקה את החקירות בנוגע לפשעי מלחמה שבוצעו במערב סודאן במחאה על חוסר הפעילות של האו"ם בעניין. "קיים צורך בשינוי דרמטי בגישה של מועצת הביטחון. היכולת שלי לעמוד מולכם ולחדש על פעילותי הולכת לקשה יותר ויותר. אני חוזרת על אותם דברים פעם אחר פעם", אמרה בנסודה בהופעה בפני חברות המועצה בניו יורק. "היעדר המדיניות של מועצת הביטחון בנוגע למה שאמור לקרות בעתיד בדארפור, מותירה אותי ללא ברירה למעט הקפאה של החקירות והעברת משאבי התביעה לעניינים דחופים אחרים".

חוק המסתננים המרוכך אושר בכנסת

8.12.2014 21:19 | מורן אזולאי ועומרי אפרים

מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ב') בקריאה שנייה ושלישית את התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות, המגביל את ההחזקה של מבקשי מקלט, שהסתננו לישראל לפני כניסת החוק לתוקף, לתקופה של 20 חודשים במתקן חולות. החוק, שעבר ברוב של 47 נגד 23, קובע כי מבקשי מקלט שהסתננו לישראל לאחר שהחוק יכנס לתוקף יכלאו לתקופה של שלושה חודשים במתקן סהרונים ומשם יועברו לתקופה של 20 חודשים במתקן חולות. במהלך הדיון במליאה הגיעו חברי האופוזיצה המתנגדים לחוק להסכמה עם שר הפנים גלעד ארדן ויו"ר ועדת הפנים מירי רגב כי בחוק יכלל סעיף נוסף לפיו תהיה בסמכותו של רופא לשחרר מבקש מקלט שיוחזקו בחולות עקב מצב רפואי.

רגע לפני הפיזור: הכנסת אישרה את חוק המסתננים המתוקן

8.12.2014 21:18 | משה כהן ודנה סומברג

שעות ספורות לפני פיזורה של הכנסת ה-19 אושר הערב (ב') בכנסת חוק המסתננים המתוקן בקריאה שנייה ושלישית. החקיקה המהירה הוכנה בוועדת הפנים של הכנסת בעקבות פסילת החוק הקודם על ידי בג"ץ, לפני כשלושה חודשים. 47 חברי כנסת הצביעו בעד החוק, 32 נמנעו ושלושה התנגדו. על פי דרישת בג"צ נדרשה הכנסת לחוקק את החוק עד ה-22 בדצמבר, שאם לא כן היה על מנתן "חולות" שבנגב להיסגר. על פי החוק החדש, תקופת השהייה של מסתננים במתקן חולות תוגבל ל-20 חודשים. זאת, לעומת שהייה ללא הגבלה בחוק הקודם. בנוסף, השוהים במתקן יחתימו נוכחות רק פעם ביום, לעומת שלוש פעמים לפי החוק הקודם. עוד נקבע שתקופת השהייה של מסתננים חדשים במתקן הסגור סהרונים תופחת משנה לשלושה חודשים בלבד שלאחריה הם יועברו למתקן חולות.

הכנסת אישרה את "חוק המסתננים"

8.12.2014 21:09 | חדשות 2

התיקון ל"חוק המסתננים" עבר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת, זאת אחרי שבג"ץ פסל אותו וקבע כי יש להכניס בו שינויים מהותיים. לאחר מכן, אישרה ועדת הפנים של הכנסת את התיקון שנייה ושלישית. בין עיקרי התיקונים הבולטים: הגבלת השהייה של מסתננים בחולות ל-20 חודשים, והחמרת הענישה של מי שהעסיק מסתנן שחל עליו איסור לעבוד. בנוסף קובע התיקון לחוק המסתננים כי מעסיקיהם של מבקשי המקלט והמסתננים עצמם יאלצו להפקיד פיקדון חודשי, שיימסר לידיהם רק עם יציאתם מישראל. עוד נקבע בתיקון כי יוטלו קנסות מנהליים גבוהים על בעלי עסק המעסיקים מסתננים שלא כחוק. שר הפנים גלעד ארדן בירך קודם לכן על אישור התיקון לחוק, ואמר כי המהלך מגן על הקביעה כי ישראל היא מדינה יהודית.

  «       11       12       13       14       15     16     17       18       19       20       21       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.