פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 15

חדשות ועדכונים

המדינה חידשה את הזימונים למתקן חולות

5.1.2015 3:27 | אילן ליאור

בג"ץ ידון בעוד חודש, ב-3 בפברואר, בעתירת ארגוני זכויות האדם נגד התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות. נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, שצפוי לפרוש בשבוע הבא, קבע כי הדיון יתקיים בהרכב של תשעה שופטים, שמונה מהם היו חברים בהרכב שפסל את שתי הגרסאות הקודמות של החוק. בראש ההרכב תשב מחליפתו של גרוניס בתפקיד נשיאת העליון, מרים נאור. יחד עמה ידונו בעתירה השופטים אליקים רובינשטיין, סלים ג'ובראן, אסתר חיות, חנן מלצר, ניל הנדל, עוזי פוגלמן, יצחק עמית ויורם דנציגר, שלא היה חבר בהרכב הקודם. גרוניס קיצר את התהליך המשפטי וקבע את הדיון למועד קרוב במטרה לזרז את ההכרעה בעתירה. בינתיים, החלה רשות האוכלוסין וההגירה לזמן שוב מבקשי מקלט למתקן חולות, לאחר שלושה חודשי הקפאה.

קמפיין אינטרנט: "השמיעו את קולם של הפליטים"

4.1.2015 17:02 | וואלה

"ברחתי מסודן כשהייתי בן 16, לפני אחת עשרה שנה, אני זוכר את הלילה שתקפו את הכפר שלי, מאז אני בנדודים" (אדם, מבקש מקלט מסודן, כלוא בחולות). ציטוטים כאלו, ועוד עשרות אחרים, מופיעים באתר "קולות מחולות". כל אחד מהם מספר שבריר של סיפור, וידוי, הרהור או רגש של פליט כזה או אחר מתוך אלפי מבקשי מקלט מאריתריאה ומסודן אשר שוהים במתקן "חולות" שבנגב. מטרת הפרויקט, אשר הוקם על ידי קבוצה של אגודות ועמותות למען פליטים, היא להפוך את הציטוטים הללו - לוויראליים. להפוך אותם לחלק מהשיח שנערך אצלנו על הפיד בפייסבוק. "אנחנו שומעים הרבה על מבקשי המקלט, על הפליטים, אבל מעט מדי שומעים אותם", נכתב באתר הפרויקט, "קשה יותר לשנוא, לפחד ולגרש את מי שמביטים בעיניו ושומעים את סיפורו, גם אם לרגע".

המדינה תחדש מחר את הנפקת הזימונים למתקן חולות לאחר שלושה חודשי הקפאה

30.12.2014 17:38 | אילן ליאור

רשות האוכלוסין וההגירה צפויה לחדש מחר (רביעי) את הנפקת הזימונים למתקן חולות, לאחר שלושה חודשי הקפאה. תחילה הפסיקה הרשות להנפיק זימונים בעקבות פסילת התיקון הקודם לחוק בבג"ץ. לפני שבועיים פורסם ברשומות התיקון החדש לחוק, אך יממה לאחר מכן הוציא השופט יורם דנציגר צו ארעי שאסר על המדינה להנפיק זימונים לחולות. היום דחה דנציגר את בקשת ארגוני זכויות האדם להוציא צו ביניים שיקפיא את עיקרי החוק החדש עד לבירור העתירה נגדו וביטל את הצו הארעי. בסוף השבוע ביקשה המדינה מבג"ץ לבטל לאלתר את הצו הארעי והזהירה כי הותרתו על כנו או הוצאת צו ביניים דומה לו יובילו לסגירת מתקן חולות ב-16 בינואר.

בג"ץ ביטל את הצו הארעי שאסר על זימון מבקשי מקלט חדשים לחולות

30.12.2014 10:46 | אילן ליאור

בג"ץ ביטל היום (שלישי) את הצו הארעי שאסר על המדינה להוציא זימונים חדשים למתקן חולות ולכלוא מבקשי מקלט בסהרונים כצעד ענישה. השופט יורם דנציגר דחה את בקשת ארגוני זכויות האדם להוציא צו ביניים שיקפיא את עיקרי החוק החדש עד לבירור העתירה נגדו. נשיא העליון, אשר גרוניס, קבע כי העתירה נגד חוק ההסתננות תידון בהקדם בפני הרכב של תשעה שופטים. "לאחר שעיינתי בכתובים, לרבות כתב העתירה והבקשה למתן צו ביניים, תגובת המשיבים והתגובות לתגובות, הגעתי לידי מסקנה כי יש לבטל את הצו הארעי שניתן בהחלטתי מיום 18.12.14 ובשלב זה לא להיעתר לבקשה לצו הביניים", כתב דנציגר בהחלטתו.

בג"ץ נענה לבקשת ארגוני הסיוע: העברת מסתננים לחולות תיפסק עד להודעה חדשה

18.12.2014 18:49 | חדשות 2

בית המשפט העליון הורה הערב (חמישי) על עיכוב יישום התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות, זאת בעקבות עתירת ארגוני הסיוע מוקדם יותר היום, שטוענים כי התיקון לחוק "אינו חוקתי". השופט יורם דנציגר נענה לבקשת ארגוני הסיוע והורה, בצו ארעי, לחדול מהעברת מסתננים נוספים למתקן השהייה הפתוח עד להודעה חדשה. על המדינה להגיב לצו בתוך עשרה ימים. עורך הדין גיא צברי מהמרכז למדיניות הגירה ישראלית מסר בתגובה להחלטת בג"ץ כי "בית המשפט העליון, בהחלטתו מהערב, הנחית מכה אנושה על יכולתה של מדינת ישראל לממש את ריבונותה ולהכריע, ככל מדינה, מי יבוא בשעריה. "הפסקת זימון המסתננים למתקן השהייה מהווה, הלכה למעשה, את שלילת הכלי האפקטיבי האחרון שעמד לרשות הרשויות בהגנתן על ריבונות המדינה.

  «       10       11       12       13       14     15     16       17       18       19       20       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.