פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 14

חדשות ועדכונים

פשעי מלחמה: חיילי צבא סודן אנסו 221 נשים

11.2.2015 22:06 | AP

ארגון זכויות האדם Human Rights Watch פרסם היום (יום ד') דו"ח חמור החושף את ממדי הזוועות בדרפור. לפי הדו"ח, חיילי צבא סודן אנסו לפחות 221 נשים ונערות בכפר בדרפור בסדרת תקיפות מאורגנת מבית לבית בשנה שעברה. מנהל הארגון באפריקה, דניאל בקלה, קרא לתקיפות "שפל חדש ברמת הזוועות בדרפור". הדו"ח מתפרסם על רקע הרעה ביחסים בין סודן לקהילה הבינלאומית בעוד האזור משותק כתוצאה מכאוס אלים זה יותר מעשור. הדיווחים על מקרי האונס ההמוניים בטבית בסוף אוקטובר פורסמו עם התרחשותם באמצעות תחנות רדיו של סודנים המתגוררים מחוץ למדינה.

בג"ץ דן שוב בחוק המסתננים: "חל שיפור"

3.2.2015 12:33 | יעל פרידסון

הרכב מורחב של תשעה שופטי בג"ץ בראשות הנשיאה מרים נאור דן הבוקר (ג') בעתירה השלישית שהוגשה נגד התיקון לחוק למניעת הסתננויות. זאת, לאחר שבג"ץ פסל בעבר פעמיים את החוק שאישרה הכנסת. החוק הנוכחי, שאושר בדצמבר האחרון ברוב של 43 חברי כנסת מול 20 מתנגדים, קובע כי ניתן יהיה להחזיק מסתנן במשמורת עד שלושה חודשים בלבד. בתום תקופת המשמורת יועבר המסתנן למרכז השהייה הפתוח. החוק החדש מגביל את תקופת השהייה במרכז ל-20 חודשים, וצמצם את חובת התייצבות לפעם בסוף היום לעומת שלוש בנוסח הקודם. הדיון נערך בפני אולם מלא בנוכחות פעילי זכויות אדם, תושבי דרום תל אביב וכן חברת הכנסת מירי רגב.

בג"ץ על התיקון לחוק המסתננים: נעשתה כברת דרך אך השאלה היא אם מגבלת החירות נותרה בעינה

3.2.2015 6:01 | אילן ליאור

בג"ץ דן הבוקר (שלישי) לראשונה בעתירת ארגוני זכויות האדם נגד התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות, ששתי גרסאותיו הקודמות נפסלו בבית המשפט. הרכב מורחב של תשעה שופטים, בראשות נשיאת בית המשפט העליון החדשה, מרים נאור, צפוי להכריע בעתירה בחודשים הקרובים. התיקון החדש לחוק מסדיר את הפעלת מתקן חולות, שבו מוחזקים עתה כ-2,000 מבקשי מקלט מסודאן ואריתריאה. הוא מגביל את השהייה במתקן לשנה ושמונה חודשים. כמו כן, מאפשר התיקון לכלוא לשלושה חודשים בסהרונים מבקשי מקלט חדשים שייכנסו לישראל. "כשאנחנו באים לבדוק מגבלת חירות אנחנו צריכים לבדוק את כל הנקודות ולחבר אותן לנקודה אחת", אמר בדיון השופט עוזי פוגלמן, שכתב את חוות הדעת המרכזית בפסק הדין שפסל את התיקון הקודם לחוק.

הממשלה והמורדים בדרום סודאן חתמו פעם נוספת על הסכם הפסקת אש

2.2.2015 11:50 | ניו יורק טיימס וד-פ-א

נשיא דרום סודאן, סאלבה קיר, ומנהיג כוחות המורדים, ריק מצ'אר, חתמו היום (שני) על הסכם חדש להפסקת אש במלחמת האזרחים במדינה. ההסכם מקרב את הצדדים הנלחמים מזה 15 חודשים לקראת הסכם סופי וסיום הלחימה. דיפלומטים אפריקאים אמרו כי בהסכם, שעדיין לא פורסם בציבור, הגיעו הצדדים להבנות אודות חלוקת הכוח בממשלה הזמנית שתוקם. על פי ההסכם, קיר יישאר הנשיא בעוד שמצ'אר יהפוך לסגנו. השניים הסכימו לכבד את הפסקת האש שנחתמה בינואר 2013 ומאז הופרה כמה וכמה פעמים על ידי שני הצדדים. מאוחר יותר היום דיווח העיתון "סודן טריבון" כי מצ'אר מכחיש את הדיווחים על ההסכם בינו לבין הנשיא קיר. לדבריו, הם חתמו על מסמך הבנות שמגדיר את המנדט שיינתן לממשלה הזמנית שתקום בעתיד.

המדינה תתקין בתוך שבוע מזגנים בכל חדרי המגורים במתקן חולות

15.1.2015 22:36 | אילן ליאור

המדינה הודיעה הערב (חמישי) לבג"ץ כי תתקין בתוך שבוע מזגנים בכל חדרי המגורים במתקן חולות. ההחלטה באה בעקבות עתירה לבג"ץ של האגודה לזכויות האזרח, המוקד לפליטים ולמהגרים ורופאים לזכויות אדם בדרישה לספק מיד אמצעי חימום לכ-2,300 מבקשי המקלט מסודאן ואריתריאה המוחזקים במתקן. בסוף השבוע שעבר התלוננו מבקשי המקלט על קור קיצוני בחדרים, בעת שהטמפרטורה באזור התקרבה לאפס מעלות. שירות בתי הסוהר אסר עליהם להכניס לחדרים אמצעי חימום ונימק זאת בשיקולים בטיחותיים. בעקבות הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיעה המדינה ביום שני כי מבקשי מקלט שיבקשו זאת יוכלו לקבל פטור לפרקי זמן של 72 שעות מנוכחות במתקן, עד למציאת פתרון לסוגיית חימום החדרים.

  «       9       10       11       12       13     14     15       16       17       18       19       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.