פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 134

חדשות ועדכונים

משקיפי או"ם נחטפו בדארפור

15.8.2010 12:18 | טלי אריאל

השלטונות בירדן אישרו היום את הדברים וטענו כי מצב של השניים טוב והם אינם נפגעו. השוטרים נחטפו אתמול (שבת) מניילה, בירתה של דרום דארפור כאשר עשו את דרכם למתחם מגוריהם. באותו הרגע הם נעצרו ע"י שלושה חמושים שהתניידו ברכב שטח ודרשו מהם לעצור. מדובר בפעם השלישית מאז אשתקד שאנשי האו"ם נחטפים ע"י המיליציות החמושות באחד האזורים המסוכנים בעולם. חוקרי האו"ם והאיחוד האפריקאי בוחנים כעת האירוע בשיתוף עם שלטונות סודן, אולם עד כה דווח כי הממונים על החקירה אינם מוצאים מניע שיכול להעיד על הסיבה המדויקת שקדמה לחטיפה. אחד מבכירי האו"ם באזור טען שהצוות נתון בקביעות לגילויי אלימות "אבל הטרנד של חטיפות שהתחיל בשנה שעברה צריך להדליק נורה אדומה", אמר.

אלפים צעדו בת"א: "ביבי, אל תגרש ילדי הזרים"

14.8.2010 22:10 | גיל סימה, פנחס וולף ואור ברקת

המאבק למען השארת ילדי העובדים הזרים בישראל נמשך. כ-3,000 בני אדם צעדו הערב (שבת) בשדרות רוטשילד בתל אביב במחאה על החלטת הממשלה לגרש מישראל כ-400 ילדים. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב בין השאר: "ביבי, אל תגרש אותם!" ו-"400 ילדים, 400 פנים, 400 שמות, 400 ילדים שגורלם בידיך!". המפגינים יצאו בשעה 19:30 משדרות רוטשילד פינת רחוב מזא"ה בתל אביב, לכיוון שדרות בן ציון. בסיום הצעדה נערכה בגן מאיר הפגנה בהשתתפות חברי הכנסת שלמה מולה (קדימה), אילן גילאון (מרצ) ודב חנין (חד"ש). נציגי ארגון "ילדים ישראלים", שיזם את ההפגנה, אמרו בתום ההפגנה כי "אנו קוראים לראש הממשלה לשמוע את זעקת הציבור הרחב, המתנגד בכל תוקף לגירוש ילדים חפים מפשע". הם הוסיפו כי "מדינה שמגרשת ילדים היא מדינה ללא ערכים.

מאות פליטים עצורים במשך חודשים בניגוד לחוק

13.8.2010 6:47 | ליטל לוין

יום בתחילת אוגוסט בבית המשפט המחוזי בבאר שבע: הפגרה בעיצומה, הדיונים מתאחרים בשלוש שעות, האולמות מלאים במערערים ובעורכי דין שלוחשים על אוזנם. אוגוסט, חם, אמר נשיא בית המשפט ספי אלון כאשר סוף סוף התחילו הדיונים; לא לריב עכשיו, התרה בחן בשלושת עורכי הדין הצעירים ממשרד שץ-מן-כהן ובנציגת פרקליטות המדינה אשר ישבו לפניו. אוגוסט, חם, והאנשים האלה - הצביע על עשרה אפריקאים שישבו באולם, קשורים בשלשלאות ברגליהם - היטלטלו לכאן כל הדרך מכלא סהרונים. בתא הקטן המיועד לעצורים אין מספיק מקום לכל העשרה, והשופט אלון מבקש מאנשי השב"ס ששומרים עליהם להושיב אותם, כאחד האדם, בספסלי האולם. אדוני השופט, הם עונים לו, נוהלי הביטחון לא מאפשרים לנו.

שבוע ראשון למעמד לזרים: מעטים הציגו מסמכים

13.8.2010 0:03 | יעל ברנובסקי

שבועיים לאחר שהממשלה הכריעה באשר לגורל ילדי הזרים, הסתיים אתמול (ה') השבוע הראשון לתקופה שהוגדרה עבור אלו שעומדים בקריטריונים לזכות במעמד רשמי בארץ באווירה מנומנמת בעיקרה. ברשות ההגירה והאוכלוסין של משרד הפנים אמנם נערכו למשימה ופתחו עמדות מיוחדות כדי לקלוט את כל הפונים, אך בחמשת הימים האחרונים הסתכמה עבודתם במתן שירות לזרם דל במיוחד של מי שטרחו להציג את המסמכים האישיים הנדרשים כדי לזכות במעמד. מנתוני רשות ההגירה שנמסרו ל-ynet עולה כי מאז החלה קליטת הפונים, הוגשו רק 193 בקשות. לנוכח ההיענות המצומצמת, קרא קובי ניניו, מרכז פרויקט ילדי שוהים בלתי-חוקים, למי שעומד בקריטיונים שהוגדרו בהחלטת הממשלה למהר ולהסדיר את מעמדם.

"השר אלי ישי מקדם הענקת אלף דולרים למשפחות של עובדים זרים שיעזבו מרצונם"

12.8.2010 7:26 | חדשות nana10

שר הפנים, אלי ישי, החל לקדם יוזמה לפיה יוענק לעובדים זרים שמועמדים לגירוש ושיעזבו מרצונם מענק של אלף דולרים. על פי היוזמה החדשה, המענק יוצע ל-400 המשפחות שעתידות להיות מגורשות מישראל במסגרת החלטת הממשלה מתחילת חודש אוגוסט. על פי המדווח ב"הארץ" ישי כבר פנה למשרד האוצר בכדי שיבחן את היוזמה וההצעה. עוד דווח כי במשרד הפנים סבורים שמשרד האוצר יסכים ליוזמה מכיוון שהוא יראה בה צעד כלכלי לטווח ארוך שיחסוך למדינה כסף רב. מלבד 400 המשפחות המיועדות לעזוב את ישראל, המענק יהיה תקף ויינתן גם למשפחות שיבקשו לעזוב את ישראל בעתיד. כזכור אישרה הממשלה את מסקנות הוועדה הבין משרדית לעניין מעמדם של ילדי העובדים הבלתי חוקיים. על פי הערכת הוועדה, 400 מתוך כ-1,200 ילדים יגורשו מישראל.

  «       129       130       131       132       133     134     135       136       137       138       139       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.