פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 133

חדשות ועדכונים

אשדוד נגד הפליטים: "דיר באלאק! אל תהפכו אותנו לדרום ת"א"

29.8.2010 19:37 | אלכס נירנבורג

כמה עשרות תושבים מרובע ב' באשדוד התייצבו הערב (א') לכנס מחאה נגד ריבוי הפליטים מאפריקה בשכונה. על פי נתונים שאספו חברי ועד הרובע במהלך השנה האחרונה, התיישבו בשכונה כמה מאות פליטים. הערכות פסימיות יותר מתייחסות לכ-2,000 פליטים אפריקנים המתגוררים ברובע ב'. ריבוי הפליטים יוצר כבר תקופה ארוכה מרמור בקרב התושבים, אשר הקימו כמה צוותי עבודה להתמודדות עם התופעה, במטרה לפעול מול כל הגורמים הרלוונטיים לסילוקם של הפליטים מהרובע. יו"ר ועד הרובע, רוית יונה, מהפעילות ביותר בעניין, התלוננה במהלך הכנס: "ערך הדירות שלנו יורד, רמת החיים שלנו נפגעת, אנחנו לא אטומים לסבל של פליטים, אבל לא אנחנו צריכים לסייע להם".

"כוח לוינסקי" יטפל בפשיעה בדרום ת"א

29.8.2010 7:50 | אבי אשכנזי ונתיב נחמני

אחרי שמשמר הגבול נשלח לשדה הקרב, כוחות יס"מ הוצבו ללא הועיל וגם המבצעים הממוקדים לא נשאו פרי, מנסה המשטרה להשתלט על הפשיעה הגואה באזור התחנה המרכזית הישנה והחדשה בתל אביב באמצעי חדש: כוח משימה ייעודי שיסייר באזור בכל שעות היממה. על הקמת "כוח לוינסקי" החליטו מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב שחר איילון ומפקד מרחב יפתח, נצ"מ יורם אוחיון, ויפקד עליו רב-פקד ארז קעטבי. הוא ימנה 74 שוטרים בשלב הראשון וינסה להתמודד עם אלפי הפליטים והשוהים הבלתי חוקיים ממדינות אפריקה שהתיישבו באיזור. בשבוע שעבר איתרו במשטרה, לאחר חיפושים נרחבים, מבנה שבבעלות עיריית תל אביב, שישמש כמפקדת הכוח.

כח מיוחד יטפל בפשעי פליטים סודנים באילת

28.8.2010 23:02 | שמעון איפרגן

כח משימה מיוחד יטפל בפשיעת הפליטים מדרפור השוהים באילת: בעיר הקיט הדרומית מנהלים בשבועות האחרונים קמפיין להוצאת עובדים הזרים מהעיר, בינתיים ללא הצלחה גדולה. בשנים האחרונות הגיעו לאילת כמה אלפי פליטים מחבל דרפור שבסודן. כמה מאות מהם התאקלמו מהר מאוד בעיר ומצאו עבודות בתחום המלונאות והתיירות. לרוב הם גרים בתוך קהילות קטנות ומנהלים את ענייניהם באופן עצמאי. אך מתברר שחלקם מצפצפים על החוק הישראלי בטענה שאינם מודעים לחוקי המדינה.

סודן : נחטפו שני חיילים מכוח השלום של האו"ם בדרפור

16.8.2010 18:45 | הלנה ג'ו

על פי דיווח משלחת כוחות השלום של האו"ם לדרפור, חמושים תפסו שני יועצים מהמשטרה הירדנית בשבת בבוקר. ממשלת ירדן אישרה את חטיפתם של הלוחמים והודיעה שעל פי המידע העומד לרשותה השניים אינם סובלים מפציעות. לדברי האו"ם , שני הקצינים הלכו אל נקודת האיסוף של כוח האו"ם בדרפור (UNAMID), הממוקמת כ-300 מטר מבסיסם בנייאלה, בירת דרום דארפור, כאשר נחסמו על ידי שלושה אנשים.

החינוך לא זר להם

16.8.2010 9:34 | אמנון דירקטור

אחד הנושאים שאינם יורדים מסדר היום הציבורי והתקשורתי לאחרונה, הוא שאלת מעמדם של ילדי העובדים הזרים בארץ. כידוע, הממשלה אימצה את מסקנות הוועדה הבין משרדית שבחנה את מעמד ילדי העובדים הזרים והמליצה ברוב של 13 מול 10 שרים להשאיר בישראל 800 ילדים ולגרש 400 מהם. מי שיישארו הם ילדים שנולדו כאן, המתגוררים בארץ חמש שנים לפחות, למדו בחינוך הממלכתי ונרשמו לשנת הלימודים הקרובה והינם דוברי עברית. ילדים שעומדים בתנאים, אך הוריהם נכנסו לארץ שלא כחוק - יגורשו. בזמן ששרים, חברי כנסת ואזרחים מנסים למנוע את רוע הגזרה, חיילים רבים ממשיכים את שגרת עבודתם בבית הספר ביאליק-רוגוזין בדרום ת"א, המרכז בתוכו את הליבה של אוכלוסיית הילדים המועמדים לגירוש.

  «       128       129       130       131       132     133     134       135       136       137       138       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.