פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 132

חדשות ועדכונים

מאות הפגינו בתל אביב: "יגורש אלי ישי"

7.9.2010 19:50 | גיל סימה

מאות מפגינים התאספו הערב (שלישי) ברחבת הסינמטק בתל אביב במה שהוגדר על ידם כקריאה אחרונה לממשלת ישראל לחזור בה מהחלטתה לגרש 400 ילדי עובדים זרים. המפגינים נשאו שלטים בנוסח "ילד בן 5=ילד ישראלי", "יגורש אלי ישי" ו-"מה עשו הילדים". בהפגנה השתתפו גם אנשי ציבור רבים. תמי גורדון, מנהלת לשעבר בתיכון "חדש" בתל אביב אמרה במהלך ההפגנה כי "אני רוצה לבקש מראש הממשלה והממשלה לבטל את החלטת הגירוש. אני רוצה לומר להם שזו טעות חמורה לגרש ילדים". גורדון הוסיפה כי "מצדי שממחר תיקבע מדיניות הגירה עקבית ותיושם, אבל לא פתאום לגרש מהיום למחר ילדים שנולדו כאן".

גילרמן: גירוש זרים יציג אותנו כמו שאויבינו רוצים

7.9.2010 19:07 | יעל ברנובסקי

נמשכת המחאה נגד גירוש ילדי העובדים הזרים: בתל-אביב התקיימה הערב (יום ג') הפגנה מחאה נגד גירושם המתוכנן של 400 ילדי העובדים הזרים, על-רקע דיווחי גורמים במשרד הפנים שלפיהם יחל המהלך כבר מיד לאחר החגים. בהפגנה השתתפו 400 בני-אדם, שנשאו שלטים עליהם נכתב "יגורש אלי ישי", כל אחד הוא כמו המשפחה שלי" ו"ילד שגורש לא מגרש ילדים". בהפגנה השתתף שגריר ישראל באו"ם לשעבר, דני גילרמן, שאמר ל-ynet כי גירוש ילדי עובדים זרים יגרום לנזק עצום לישראל: "אני יכול לומר שגם אם זה יקרה, ואני מקווה שזה לא, אני אודה לאלוהים שאני לא צריך לייצג את ישראל בשעה כזו". גילרמן הוסיף, כי כשהיה שגריר באו"ם הוא היה צריך להציג את פניה היפות של ישראל.

השר ישי: 400 ילדים? צריך לגרש 20 אלף

7.9.2010 9:03 | מערכת וואלה

"צריך להבין שבמדינת ישראל יש כיום כ-20 אלף ילדים השוהים בה בניגוד לחוק, ולא רק 400". כך אמר היום (שלישי) שר הפנים אלי ישי, ביחס לכוונה לגרש את ילדי העובדים הזרים לאחר החגים. ישי הסביר כי מאות הילדים המועמדים לגירוש הם מתל אביב, ורק עליהם מדברים משום ששם הם נרשמים לבתי ספר. "יש כ-20 אלף ילדים שהם שוהים שלא כחוק וחדרו לכאן, בהם גם תיירים", אמר ישי בראיון לגל"צ. "הם מסתתרים, כי הם יודעים שיש ישראלים שיגנו עליהם, אבל לנו את יש את השמות שלהם". ישי שב והסביר כי ההחלטה על הגירוש התקבלה על פי המלצת ועדה מקצועית. "אני לא הייתי משאיר כאן אפילו משפחה אחת. אנחנו לא מגרשים ילדים, אלא מחזירים אותם יחד עם הוריהם בחזרה לארץ מוצאם".

גורמים במשרד הפנים: אחרי החגים יחל הגירוש

7.9.2010 0:47 | כתבי ynet

מאמץ אחרון למנוע את הגירוש. היום (ג') תתקיים בתל-אביב הפגנה מחאה נגד גירושם המתוכנן של 400 ילדי העובדים הזרים. גורמים במשרד הפנים אומרים כי לאחר החגים, ואחרי שהורי הילדים יקבלו הודעה בדבר דחיית בקשותיהם להישאר בישראל, תחל יחידת עוז, האמורה להוציא אל הפועל את הגירוש, בפעולות האכיפה שלה. ברשות ההגירה הסבירו, כי אין תוכנית מיוחדת לגירוש ולא מתוכננים מבצעים מיוחדים. הספירה לאחור של 30 הימים לעזיבה מרצון החלה, כך אומרים משרד, ב-1 לספטמבר, למעט אותם מהגרי עבודה שביקשו להישאר ונענו בסירוב - ו-30 הימים שלהם החלו ביום קבלת הסירוב.

שוטר מצרי הרג פליט סודני בגבול ישראל

4.9.2010 18:57 | סוכנויות הידיעות

המשטרה המצרית ירתה למוות במהגר אפריקאי שניסה לעבור את הגבול לישראל, כך פורסם היום (שבת). מדובר במהגר ה-31 שנהרג בנסיבות דומות מתחילת השנה. הידיעה אודות מותו של האיש הגיעה ממקור בטחוני במצרים, שהוסיף שהמשטרה המצרית כלאה כמה מהפליטים שהגיעו מסודן, ואחרים נמלטו בחזרה לתוך מצרים. בראשית השבוע התכנסו כמה עשרות תושבים מרובע ב' באשדוד למחות על ריבוי הפליטים מאפריקה בשכונה. על פי נתונים שאספו חברי ועד הרובע במהלך השנה האחרונה, התיישבו בשכונה כמה מאות פליטים.

  «       127       128       129       130       131     132     133       134       135       136       137       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.