פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 131

חדשות ועדכונים

השר יוסי פלד ביקר באילת במטרה לבחון מקרוב את תופעת ההסתננות

14.9.2010 14:18 | תמי מאור

השר יוסי פלד ביקר היום (שלישי) באילת ונפגש עם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, והנהלת העירייה. עיקר הדיון בין השר לראש העירייה עסק בתופעת ההסתננות, ממדיה והשלכותיה. ראש העירייה עדכן את השר, כי הנהלת העיר ותושביה ממתינים בדריכות ליישום החלטות ממשלת ישראל מחודש יולי השנה, במסגרתן הוחלט על הקמת צוות מצומצם בראשות שר המשפטים ושר הפנים ובהשתתפות נציגי הממשלה השונים, אשר יציע לממשלה צעדים שיאפשרו תחילת אכיפה נגד מעסיקי מסתננים, כך שהאכיפה בפועל תחל לא יאוחר מיום 1.9.2010 ובתוך 60 ימים יוצעו פתרונות נוספים לסוגיית המסתננים, לרבות תיקוני חקיקה נדרשים וצעדים אופרטיביים נוספים לטיפול בתופעה.

וינשטיין לשרים: ניתן לבחון שוב את גירוש הילדים

14.9.2010 12:59 | אביעד גליקמן

הישועה לא תגיע מהפן המשפטי: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, השיב לפנייתו של שר העבודה והרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג באשר להחלטת הממשלה לגרש את ילדי העובדים הזרים. לדברי וינשטיין, מאחר שאין פגם חוקי בהחלטה, השרים יהיו אלה שיצטרכו לבחון את הנתונים שהצטברו באחרונה במשרד הפנים כדי לבחון את שינוי החלטת הממשלה. "הריני להשיבך כי הממשלה רשאית לשנות מכל החלטה שקיבלה, וזאת משיקולים ענייניים ועל בסיס תשתית עובדתית ראויה", כתב וינשטיין, "מוצע לבחון את כלל הנתונים שהצטברו במשרד הפנים בשבועות האחרונים בנושא, על מנת שישמשו תשתית לכל דיון בשאלה האם לשנות מהחלטת הממשלה".

"35 ילדי זרים מוחזקים בכלא מעל חודשיים"

13.9.2010 17:00 | יובל גורן

מוקד הסיוע לעובדים זרים פרסם אחר הצהריים (ב') נתונים הנוגעים להתנהלות הרשויות בנושא מעצרם של מסתננים לישראל, מהם עולה כי 35 ילדי זרים מוחזקים בכלא למעלה מחודשיים. מבדיקה שערך הארגון עולה כי בשש השנים האחרונות הוציאה המדינה למעלה מ-60 מיליון שקלים על מעצרים ומאסרים של מבקשי מקלט, מתוכם 20 מיליון שקלים בשנה האחרונה. במהלך אירוע שכינס אחר הצהריים הארגון לרגל פתיחת השנה, הציגו אנשיו לראשונה נתונים שנאספו על אוכלוסיית המסתננים ומבקשי המקלט המגיעים לישראל מדי יום דרך הגבול עם מצרים, ועל אופן הטיפול בהם. "מדובר במעצרים ומאסרים מיותרים ובלתי חוקיים של מבקשי מקלט, ובמקום להוציא סכומי עתק אלו היה ניתן לשחרר אותם ולאפשר להם לעבוד לפרנסתם", מדגישים במוקד.

שוטרים מצרים ירו למוות בצעיר סודני סמוך לגבול

11.9.2010 23:52 | סוכנויות הידיעות

צעיר סודני בן 26 נורה למוות בעת שניסה לחצות את הגבול מסיני לישראל. גורמי ביטחון מצרים מסר כי שוטרי הגבול קראו לו לעצור, ומשלא נענה הם ירו יריות אזהרה אך הוא סירב להיכנע. לבסוף נפגע הצעיר בראשו ומת במקום. "למרות שהמשטרה קראה לו ברמקולים לעצור, הוא לא ציית. אז הם ירו", אמר הגורם. לדבריו התקרית אירעה במרכז סיני, כ-160 ק"מ מדרום למעבר רפיח. בכך עלה ל-31 מספר המהגרים האפריקנים שנהרגו בגבול מתחילת 2010, 26 מתוכם נורו למוות על ידי שוטרים מצרים. ארגוני זכויות מרחבי העולם מתחו ביקורת על ההתנהלות המצרית מול הפליטים.

"האו"ם נכשל בהגנה על דארפור"

8.9.2010 9:58 | טלי אריאל

קונגו היום מארחת את מספר המשקיפים הגדול ביותר בעולם, אך האונס ההמוני והמחריד התרחש מתחת לאפם של אנשי האו"ם, רק קילומטרים ספורים מבסיסם, היום מתפרסמים דוחות התחקיר ומהם עולה כישלון מוחלט של הארגון שאמור היה לספק לתינוקות, לילדות, לנערות ולנשים הגנה "הפעולות שלנו לא היו מספיקות" אמר סגן ראש המשקיפים הפועל באזור "ברור שמה שהיה כאן עבר את הבושה, וצריך לזכור שהממשלה אחראית באותה המידה לברוטאליות שהתרחשה כאן". מהדו"ח מתגלה כי ב-30 ביולי, ביום בו התחילה הזוועה, משקיפי האו"ם קיבלו אזהרה בה נכתב שהמורדים נעו לתוך הכפרים ואנסו "אישה אחת", רק עשרה ימים אח"כ מצאו לנכון להגיב על התקרית, ואז התגלו הממצאים הנוראיים.

  «       126       127       128       129       130     131     132       133       134       135       136       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.