פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 130

חדשות ועדכונים

8 שנות מאסר לאזרח סודני שהרג בת 68

20.9.2010 11:28 | עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) שמונה שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על יעקב באשיר אל-פדל, אזרח סודני שהורשע בהריגתה של אסתר גלילי, בת 68, בסמוך לביתה בתל אביב לאחר שהפילה פח אשפה לכיוונו. אל-פדל הורשע גם בתקיפת שלושה עוברי אורח אחרים מוקדם יותר באותו ערב בפברואר. כל המעשים בוצעו לאחר ששתה לשוכרה. השופט דוד רוזן כתב בגזר הדין: "מששתה לשוכרה ובשל שכרותו תקף בלילה אחד שלושה אנשים במכות נמרצות, בלא כל סיבה. בהמשך, פגש הנאשם במנוחה והיכה בה בראשה לאחר שזו עשתה תנועת זריקה לעברו ? עד שזו איבדה הכרתה, התמוטטה ובהמשך הלכה לעולמה בבית החולים". בבית המשפט הביע אל-פדל חרטה וצער על מעשיו. הוא טען כי היה שיכור ולא מודע למעשיו וכי לא התכוון לגרום למותה של גלילי.

8 שנות מאסר לפליט סודני שהורשע בהריגה של אסתר גלילי

20.9.2010 11:28 | תמי מאור

הנאשם שתה לשוכרה והחל להכות אזרחים תמימים שנקלעו לדרכו. לאחר שהתנפל על שתי נשים שהצליחו להימלט ועל גבר הוא תקף את אסתר גלילי ז''ל והשאירה מחוסרת הכרה על המדרכה שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, גזר הבוקר (שני) שמונה שנות מאסר על פליט סודני שהורשע ב-2.8.10 בהריגה של אסתר גלילי ז''ל (בחודש פברואר 2010). מגזר הדין עולה כי הנאשם ששתה לשוכרה היכה בשעות לילה אזרחים תמימים שנקלעו לסביבתו. תחילה, תקף הנאשם אישה, התנפל עליה, אחז בידה האחת ובידו השנייה חבט בה מכות נמרצות לעבר פלג גופה העליון וראשה, עד אשר עובר אורח מנע ממנו להמשיך ולהפליא מכותיו באישה. בהמשך, התנפל על אישה אחרת, ניסה לשדוד ממנה בכוח את תיקה. כאשר התיק נטלה האישה את תיקה ונמלטה מהמקום.

8 שנות מאסר לסודני שהרג בת 70 בתל-אביב

20.9.2010 9:22 | ורד לוביץ'

יעקב אלפדל, פליט מסודן שהורשע שהרג לפני כשבעה חודשים את אסתר גלילי בת ה-70 סמוך לביתה, באזור התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב, נידון הבוקר (יום ב') לשמונה שנות מאסר בפועל בבית המשפט המחוזי בעיר. הוא גם הורשע בשתי עבירות תקיפה ובעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. בגזר הדין פירט השופט דוד רוזן את המעשה לפרטי פרטים: "הגברת עשתה תנועת זריקה לעברו, הוא התרומם ממקום ישיבתו, רץ לעבר המנוחה ופגע בראשה. המנוחה איבדה הכרתה והתמוטטה. הנאשם הפקיר אותה על המדרכה ומאוחר יותר נפטרה בבית החולים". בית המשפט קבע כי הוא נהג באלימות "בטבורה של עיר, שיכור כלוט, חֵבֵל בעוברי אורח, וביתר חומרה תקף והרג את המנוחה כך סתם, ללא שהכירה אותו ומבלי שזו ביקשה את רעתו".

8 שנות מאסר לסודני שהרג אישה בתל אביב

20.9.2010 9:19 | גלעד גרוסמן ואיילה חננאל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (שני) שמונה שנות מאסר על יעקב בשיר אל-פדל, נתין סודני בן 29, שהורשע בחודש שעבר בהריגתה של אסתר גלילי, תושבת העיר. אל-פדל הודה בהריגתה של גלילי בת ה-68 וכן בשני מקרי תקיפה נוספים ובניסיון שוד. בגזר הדין כתב השופט דוד רוזן כי "הנאשם התנהג באלימות בוטה בטבורה של עיר כשהינו שיכור כלוט. הוא חבל בעובר אורח, וביתר חומרה תקף והרג את המנוחה כך סתם, מבלי שהכירה אותו או ביקשה את רעתו. מעשיו החמורים בולטים נוכח העובדה ששתה לשוכרה מרצונו והביא עצמו למצב של חוסר שליטה ודעת". בני משפחתה של גלילי זעמו על גזר הדין. בתה, קורין גלילי, אמרה לאחר הדיון לוואלה! חדשות, כי בית המשפט זלזל בחיים של אמא שלה.

מצרים: סודני שניסה לחצות את הגבול לישראל נורה למוות

18.9.2010 13:44 | מערכת וואלה

גורם ביטחוני במצרים הודיע כי משטרת מצרים ירתה אתמול (שישי) למוות בגבר סודני בן 38 שניסה לחצות את גדר הגבול עם ישראל. כמו כן נורו ונפצעו שלושה מסתננים נוספים, אחד מהם באורח קשה.

  «       125       126       127       128       129     130     131       132       133       134       135       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.