פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 129

חדשות ועדכונים

פליט טוען שהוכה ע"י פקחים: איפה מתלוננים?

23.9.2010 20:20 | יעל ברנובסקי

מי מפקח על פקחי יחידת עוז? בושמא סמפונה, בן 19 שהגיע לארץ מגאנה, טוען כי לאחרונה ביקש להתלונן נגד פקחים שהיכו אותו - אך הוא הופנה מגורם אחד לשני. בהתערבות מתנדבת ממוקד הסיוע לעובדים זרים התקבלה תלונתו במשטרה. במוקד טוענים כי פליטים ועובדים זרים שמבקשים להתלונן נגד פקחים לא מוצאים כתובת לתלונתם. סמפונה סיפר ל-ynet כי המקרה אירע לפני כשבועיים, אז הגיע לבקר חבר ברחובות. כשנכנס לחנות חשמל ניגשו אליו פקחי יחידת עוז ודרשו ממנו להציג מסמכים. בעוד הפקחים אמרו כי הם הותקפו, סמפונה טען כי הותקף וכתוצאה מכך נחבל ודם רב ירד מפניו. בסופו של דבר שוחרר, לאחר שהציג את המסמכים. אבל לטענתו הוא לא ויתר וביקש להגיש תלונה נגד הפקחים.

הגינה תעבור לדום: המפכ"ל הגיע - הפליטים פונו

21.9.2010 20:00 | יואב זיתון

אזור התחנה המרכזית בתל-אביב היה אתמול הומה מהרגיל. פרט לסיור ולכנס שערכו בו חברי ארגונים מהציונות הדתית, שהכריזו על כוונתם "לייהד" את דרום תל-אביב, אזור בו מתגוררים עובדים זרים רבים, נחנכה במקום גם תחנת משטרה חדשה בניסיון להשיב את החוק והסדר לשכונת נווה-שאנן מוכת הפשע. באותה השעה, החליטו פקחי "הסיירת הירוקה" של עיריית תל-אביב להכין לאורחים, ובהם השר לביטחון הפנים, המפכ"ל וראש העיר, קבלת פנים שנויה במחלוקת - ופינו מהגינה שמול מבנה התחנה עשרות בני אדם, רובם פליטים אפריקניים, שישבו על הדשא מבלי להפריע לאיש. בעיריית תל-אביב-יפו מסרו כי "נוכחות הפקחים במקום אינה חריגה ואינה קשורה לטקס שהתקיים אתמול.

חיפה: אם ניסתה להרוג את בנה בן החודש

21.9.2010 17:42 | אחיה ראב"ד

ניסתה להרוג את התינוק, שנולד ככל הנראה כתוצאה מאונס: פליטה מסודן, שהגיעה בצהריים (יום ג') לבקר את בנה בן החודש, המוחזק במעון לילדים בסיכון בחיפה, ניסתה על-פי החשד לחנוק אותו לעיני העובדת הסוציאלית. העובדת הסוציאלית הצילה את התינוק והזעיקה את המשטרה. בחקירה התברר כי בעבר היא ניסתה לחנוק ילד אחר. האירוע התרחש סמוך לשעה 15:00 במעון לילדים בסיכון, סמוך למרכז הכרמל. בין החוסים במעון, תינוק כבן חודש שאמו, בת 24, הגיעה לפני מספר חודשים מסודן, ושוהה בארץ עם אשרה. לאשה, שמתגוררת בעיר בעמקים, שלושה ילדים נוספים, שגם הם מוחזקים במעון. בן זוגה שהה באותה זמן מחוץ למעון וחיכה לאשה.

דתיים נגד פליטים: "היעד - לייהד את דרום ת"א"

21.9.2010 0:47 | יואב זיתון

אל החרם השנוי במחלוקת שיזמו רבנים ומתווכים על פליטים אפריקניים ומסתננים בדרום תל-אביב הצטרפו החל מאמש (יום ג') שחקני חיזוק חדשים - פעילים מגופים ותנועות שונות בציונות הדתית. פעילי פורום "כיפה אחת", המאגד את אותם ארגונים, סיירו אתמול בערב בשכונת נווה שאנן שבתל-אביב ובסביבות התחנה המרכזית הישנה והכריזו על מטרתם: "לייהד" את השכונה ולעצור את גל הזרים השוטף אותה. בסוף הסיור, ערכו הפעילים כנס התכנסו בהשתתפות עשרות תושבים, רבנים ופעילים, והכריזו על שורת צעדים שבאמצעותם ינסו לעודד צעירים יהודים לעבור להתגורר בשכונות, המאוכלסות על-ידי עובדים זרם רבים.

8 שנות מאסר לסודני שהרג בת 70 בתל-אביב

20.9.2010 12:25 | בני משה

פליט מסודן שהורשע ברצח אסתר גלילי בת ה-70 סמוך לביתה, באזור התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב, נידון הבוקר (יום ב') לשמונה שנות מאסר בפועל בבית המשפט המחוזי בעיר. "הגברת עשתה תנועת זריקה לעברו, הוא התרומם ממקום ישיבתו, רץ לעבר המנוחה ופגע בראשה. המנוחה איבדה הכרתה והתמוטטה. הנאשם הפקיר אותה על המדרכה ומאוחר יותר נפטרה בבית החולים", נכתב. בית המשפט קבע כי הוא נהג באלימות "בטבורה של עיר, שיכור כלוט, חבל בעוברי אורח, וביתר חומרה תקף והרג את המנוחה כך סתם, ללא שהכירה אותו ומבלי שזו ביקשה את רעתו".

  «       124       125       126       127       128     129     130       131       132       133       134       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.