פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 128

חדשות ועדכונים

ראש עיריית אילת פנה למבקר המדינה בעניין המסתננים מגבול מצרים

17.10.2010 9:31 | רונית זילברשטיין

מאיר יצחק הלוי, ראש העיר אילת פנה למבקר המדינה בבקשה לבחון את התנהלות ממשלת ישראל בעניין הגבול הפרוץ עם מצרים. על רקע תופעת ההסתננות פנה הלוי למבקר המדינה – השופט (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס, בבקשה לבחון את התנהלות הממשלה ומשרדיה בעניין הגבול הפרוץ עם מצרים. במכתבו למבקר המדינה ציין ראש העירייה, כי במסגרת החלטת ממשלה מספר 1506 מ- 14 במרץ נקבע, כי במסגרת תקציב 2009 תועבר תוספת לתקציב משרד הביטחון בשיעור של 1.8 מיליארד ₪ לטובת בניית הגדר בין מצריים לישראל. "עד כה נמנע משרד הביטחון ושר הביטחון מלהתחיל ולבנות את הגדר.

ירידה יחסית בפשיעה של מסתננים

13.10.2010 12:03 | איציק וולף

מחקר חדש שנעשה על-ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת קובע כי במהלך שנת 2010 חלה ירידה יחסית במספר התיקים הפליליים שנפתחו נגד מסתננים ממדינות אפריקה. זאת לנוכח העלייה המשמעותית והדרסטית במספר המסתננים לישראל במהלך השנה החולפת ולנוכח עלייה מינורית יחסית במספר התיקים שנפתחים במשטרה אשר אינה תואמת את הגידול במספר המסתננים לישראל. מחבר המחקר, ד"ר גלעד נתן, טוען כי מניתוח נתוני המשטרה בדבר התיקים הפליליים שנפתחו נגד מסתננים ומבקשי מקלט בישראל בשנים האחרונות עולה כי אין בסיס עובדתי להאשמות שנשמעות במסגרת הדיון הציבורי בדבר חלקם ההולך וגדל של המסתננים בפשיעה בישראל.

אמנסטי אינטרנשיונל חילק שלגונים לחיילים וקרא לצבא להקפיא את ההחזרה החמה

11.10.2010 16:10 | אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל

פעילי אמנסטי אינטרנשיונל יצאו בסוף השבוע , לבסיסי הצבא על גבול ישראל-מצרים, למבצע הסברה כחלק מקמפיין "מקפיאים את ההחזרה חמה". הפעילים חילקו לחיילים שלגונים וקראו במעמד זה לצבא ולמשרד הביטחון להפסיק את השימוש בנוהל "החזרה חמה" - הנוהל המסמיך את חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב להחזיר מבקשי מקלט למצרים זמן קצר לאחר שחצו את הגבול. הנוהל השנוי במחלוקת, אשר עתירה כנגד השימוש בו תלויה ועומדת בבג"צ, מסכן את חייהם של המוחזרים. כתוצאה מהשימוש בנוהל נשלחו מאות פליטים בחזרה למצרים, שם נכלאו לחודשים רבים, חלקם אף גורשו לסודן ואריתריאה, למרות ששם מאיימת עליהם סכנה של רדיפה, עינויים ומוות.

תושבי דרום ת"א מנסים לראשונה להידבר לפליטים

8.10.2010 10:01 | נועה קושרק

זה היה שבוע מורכב וטעון בדרום תל אביב: הסתיימה תקופת ההמתנה של משפחות ילדי העובדים הזרים המועמדים לגירוש, ולאזור באו עשרות מתנדבים כדי לאתר ולצלם את פקחי יחידת עוז של משרד הפנים. לזה התווסף סיור של תושבי שכונות ותיקים, שמתנגדים לנוכחות הפליטים הזרים. הם הזמינו את השר מיכאל איתן לראות את המצב ברחובות. אבל במצב הזה קרה גם דבר לא רגיל: בערב יום שלישי השבוע, בחצר ביתה של אחת מפעילות שכונת קרית שלום בעיר, התכנסה קבוצת פעילים (רובם מהשכונה), עם נציגי שני ארגוני סיוע לפליטים, ועם פליט מדרפור. זה היה במפגש טעון שרובו, כך נדמה, נועד להוצאת קיטור והטחת האשמות של תושבי השכונה. ובכל זאת מדובר בניסיון ראשון להידברות והקשבה.

ממשלת ישראל דחתה שוב את התחלת העבודות להקמת הגדר בין ישראל למצרים

7.10.2010 9:57 | רונית זילברשטיין

ממשלת ישראל דחתה שוב את התחלת העבודות להקמת הגדר בין ישראל למצרים לחודש נובמבר. בניית הגדר שאמורה לקחת שנתיים, אמורה לעצור את תופעת ההסתננות לאילת ולישראל של עובדים זרים, ומחבלים וכן לסייע במניעת הברחת סמים ואמצעי לחימה. השר לביטחון הפנים- יצחק אהרונוביץ שביקר באילת אמר בתגובה כי "צריך לחסום את הגבול ממצרים, זה יכול להיות באמצעות מכשול או להציב שם חיילי מג"ב". השר לביטחון פנים – יצחק אהרונוביץ סיירבאילת ביחד עם מפקד מחוז דרום במשטרה – ניצב יוחנן דנינו ובליווי נציגי משטרת מרחב אילת בפיקודו של נצ"מ משה כהן. וכן עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והצוותים המקצועיים.

  «       123       124       125       126       127     128     129       130       131       132       133       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.