פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 127

חדשות ועדכונים

חשיפה: נתניהו שוקל לשלם כדי לגרש את הזרים

27.10.2010 17:09 | אטילה שומפלבי

על זה כנראה שגם אתם עוד לא חשבתם: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המוטרד מהטיפול במהגרי העבודה הבלתי חוקיים שנכנסים לישראל, מתכוון להאיץ את גירושם. ל-ynet נודע כי נתניהו מתכוון לטפל אישית בנושא, ובוחן את האפשרות לפתוח במשא ומתן חשאי עם מדינות באפריקה, ולשלם להן מיליונים כדי שיקלטו את המגורשים. נתניהו רואה בהמשך כניסתם של מהגרי עבודה מאפריקה לישראל סכנה דמוגרפית לישראל, ואף התבטא לאחרונה בשיחות סגורות בחריפות נגד הטיפול הקיים בנושא. אי לכך, הוא בוחן צעדים אותם הגדיר ככאלה ש"יטלטלו את המדינה". ל-ynet נודע כי ראש הממשלה שוקל למנות אדם שיהיה ממונה על המשא ומתן עם המדינות האפריקניות, ואף אמר כי יהיה מוכן לשלם מיליוני דולרים למדינות שיסכימו לקלוט את המגורשים.

בחודש הקרוב יחלו עבודות בניית המכשול נגד מסתננים

27.10.2010 16:23 | מרלן-אביבה גרינפטר

בפגישתה היום, ג' 27 באוקטובר, קיימה ועדת השרים לענייני ביטחון (הקבינט המדיני-ביטחוני) מעקב לבחון את ביצוע החלטת הממשלה להקמת מכשול בגבול המערבי נגד מסתננים. ההחלטה התקבלה ב 14 במרץ 2010 ובדיון היום, עדכן משרד הביטחון שהעבודות בשטח אמורות להתחיל בחודש נובמבר. לפני שבוע פנה ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי למבקר המדינה בבקשה ממנו לבדוק מדוע לא מיושמת החלטת הממשלה בעניין המסתננים מגבול מצרים. לטענת הלוי 1,000 מסתננים מגיעים מדי חודש לאילת והופכים למהגרי עבודה. חלק ניכר מהמסתננים הם פליטים מסודאן שברחו מחבל דארפור שם מתנהל סכסוך אתני אלים. מעריכים שעד כה כ-450,000 אנשים נהרגו או רעבו למוות עקב העימות. מעלה מ-1.

"משרד הביטחון מונע בניית גדר נגד פליטים"

27.10.2010 7:48 | אראל סג''ל

"גדר המסתננים" הייתה אמורה לקום בגבול ישראל-מצרים, במטרה לבלום את גל הפליטים ששוטף את המדינה. עשרת אלפים איש מאפריקה חצו את הגבול רק במהלך השנה האחרונה והפכו בכך את ישראל לארץ מקלט של ממש. הממשלה הורתה על הקמת גדר כבר לפני שבעה חודשים, אולם עד לרגע זה הגבול עדיין פרוץ לחלוטין. מכתב חריף שניסח מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, לראש הממשלה, לשרים ולמזכיר הממשלה צבי האוזר והגיע לידי מעריב חושף את הסיבה: משרד הביטחון, כך מתברר, משתמש בכסף שהוקצה להקמת הגדר כדי לשלם משכורות לעובדי תע"ש, התעשייה הצבאית. "בעקבות החלטת הממשלה מיום 14.3.10, הוטל עליי לעמוד בראש הצוות הבין-משרדי שיעקוב אחרי בניית הגדר", כותב גבאי.

הצעה: דיור בר השגה בדרום ת"א - לחרדים בלבד

24.10.2010 12:34 | יואב זיתון

דיור בר השגה, אך ממש לא לכולם: חברי מועצת העיר תל-אביב צפויים לדון מחר (יום ב') בהצעה יוצאת דופן לסדר, שהגיש חבר המועצה בנימין בביוף (ש"ס), לפיה העירייה תסייע כלכלית למשפחות חרדיות, שיעברו לגור בשכונות שפירא וקריית שלום בדרום העיר. ההצעה עוררה זעם בקרב סיעות שונות במועצה. לפי ההצעה, שכותרתה "דיור בר השגה למשפחות חרדיות", לה אמור להגיב ראש העיר רון חולדאי, העירייה תאשר "תוכנית חירום דחופה, לתמיכה כספית במימון שכר הדירה למשפחות היהודיות החדשות, לצד פטור מארנונה למשך שלוש שנים עד לחיזוק השכונה, וכן מימון הסעות ילדים לבתי ספר והנחות לגני הילדים".

10,000 מסתננים מאפריקה לישראל מתחילת השנה

22.10.2010 9:35 | יובל גורן

האם ישראל הפכה לארץ המקלט הלא רשמית של מבקשי המקלט מאפריקה? בתחילת השבוע חצה המסתנן ה-10,000 עם חבריו את הגבול הפרוץ עם מצרים - מספר כפול ממספר המסתננים שנכנסו ארצה בשנה שעברה כולה. לאור הערכת רשות האוכלוסין וההגירה לפיה בסך הכל שוהים בישראל למעלה מ-30 אלף שוהים בלתי חוקיים שמפוזרים על פני המפה כולה, שיגר אתמול (ה') שר הפנים אלי ישי פנייה דחופה למשרד הביטחון בה הוא דורש לזרז את הקמת המכשול בגבול המצרי. המספרים מדברים בעד עצמם: עד שנת 2006 הסתננו לישראל כ-1,100 בני אדם בלבד, אולם מאז הלך המספר והתנפח בהתמדה, עד שהגיע לרבבה בתחילת השבוע - ממוצע מטריד של כ-1,000 מסתננים בעשרת החודשים האחרונים.

  «       122       123       124       125       126     127     128       129       130       131       132       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.