פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 126

חדשות ועדכונים

לא תיפתח חקירה על הקריאה להסתיר עובדים זרים

8.11.2010 9:35 | חדשות 10

היועץ המשפטי לממשלה החליט שלא לפתוח בחקירה פלילית כנגד רשימת "גבעתיים הירוקה" ויואל מרשק, ראש מטה המבצעים של התנועה הקיבוצית, בגין התבטאויותיהם בנוגע להסתרת עובדים זרים וילדיהם, כך נמסר במכתב שהועבר היום (שני) לשר הפנים אלי ישי. וינשטיין כותב כי בקשתו של ישי לפתוח בחקירה נבדקה, וכי הוא לא מצא לנכון לפתוח, לעת הזו, בחקירה פלילית בחשד להמרדה. "מדיניות התביעה הכללית בכל הנוגע לעבירות הנושקות לחופש הביטוי הינה, ככלל, מדיניות מרוסנת ומצומצמת, ובפרט כלפי עבירת ההמרדה. מקורה של עבירת ההמרדה הוא במשפט המנדטורי והיא מנוסחת באופן מרחיב מאוד ועמום. על כן השימוש בה יעשה במשורה ובמקרים יוצאי דופן וקיצוניים בלבד", כתב היועץ המשפטי לממשלה.

היועמ"ש: הקריאה להסתיר ילדי זרים אינה המרדה

8.11.2010 8:53 | אביעד גליקמן

שר הפנים דרש לחקור חשד להמרדה, היועץ המשפטי לא מוצא סיבה. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, העביר הבוקר (יום ב') מכתב לשר אלי ישי, שבו ציין כי לפי שעה, הוא לא מוצא לנכון לפתוח בחקירה פלילית בחשד להמרדה, נגד הפעילים החברתיים שקראו להסתיר את ילדי העובדים הזרים המועמדים לגירוש. בספטמבר האחרון הציע בכיר התנועה הקיבוצית, יואל מרשק, להסתיר את ילדי העובדים הזרים. "אנחנו נפעל כפי שפעלו אנשי הפלמ"ח. בלילה אחד הם הורידו את המעפילים מהספינות ופיזרו אותם בין 280 קיבוצים. למחרת המשטרה הבריטית חיפשה אותם והעלתה חרס", אמר אז. בעקבות ההתבטאויות האלה, פנה ישי במכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה ודרש לפתוח בחקירה בחשד להמרדה.

שיא במספר המסתננים מאפריקה: 700 בשבוע אחד

7.11.2010 22:26 | דנה ויילר-פולק

מספר המסתננים הבלתי חוקיים ממשיך לעלות ולשבור שיאים מדי שבוע. השבוע נכנסו לישראל מספר שיא של כ-700 מסתננים מאפריקה, כך דיווחה הערב (ראשון) רשות ההגירה. בשנת 2010 חלה עלייה חדה של 300% במספר המסתננים כשעד חודש נובמבר הסתננו לישראל 10,858 איש. זאת לעומת שנת 2009 אז הסתננו לישראל 4,341 איש. כפי שעולה מפילוח המסתננים מדובר לרוב בגברים בגילאי 20-35 המגיעים מאפריקה, לרוב מסודן ואריתריאה. ליוצאי סודן לוקח ארבעה עד שבעה ימים להגיע לישראל בעוד שליוצאי אריתראיה לוקח עד חודש ימים. המסתננים משלמים תמורת הגעתם כ-3,000 דולרים, ונראה שהם מקבלים את מלוא המידע על ההליך שיעברו עם הגעתם לישראל, כך לפי רשות ההגירה.

שיא ליד אילת: 110 מסתננים בבת אחת

7.11.2010 18:20 | אהובה מאמוס

זרם המסתננים מגבול מצרים לא נפסק, ושובר שיאים. במשטרת אילת סיפרו היום (א') כי 110 בני אדם הצליחו להיכנס אמש לשטח ישראל מסיני דרך אזור נחל יואש - חדירה בסדר גודל כזה שהצליחה להפתיע אפילו את חיילי צה"ל המוצבים בגזרה ומורגלים באירועים דומים. דובר משטרת אילת, סגן-ניצב איתן גדסי, ציין כי קבוצת המסתננים הגדולה ביותר עד כה כללה 72 בני אדם. לאחר שחיילים איתרו את חברי הקבוצה מאמש, הם העניקו להם טיפול ראשוני והשקו אותם מים. אחר כך, הם פונו לבית המעצר בקציעות - וככל הנראה ישוחררו בקרוב. "לדעתי, זו הייתה החדירה עם כמות המסתננים הגדולים ביותר אי פעם. בדרך כלל המצרים יורים עליהם ולפעמים מצליחים ככה להבריח חלק בחזרה.

חשד: פועלים סודנים פלשו לבית קשיש באשדוד

31.10.2010 12:29 | יאיר הרוש

משטרת אשדוד עורכת חיפושים אחר שני סודנים שהשתלטו על ביתו של קשיש תושב העיר. "כשנודע להם שאנחנו מחפשים אותם הם לא חזרו לדירה", הסביר מפקד התחנה, סנ"צ גבי דדון. רק לאחרונה כינס ראש העירייה, ד"ר יחיאל לסרי, פגישת עבודה עם ועד הפעולה שהוקם על ידי נציגי הרובעים במחאה על התעצמות כוחה של קהילת העובדים הזרים האפריקאים בעיר. על פי הערכות המשטרה, שוהים בעיר כאלף מהגרי עבודה, מרביתם ברובע ב' - שם הם מתגוררים בשכירות בדירות מפוצלות. גם חיים שייב, יו"ר ההסתדרות במרחב, כתב על הצורך להתייחס לתופעה, בעיקר במקומות העבודה. בשבוע שעבר התעוררו קולות המחאה שוב לאחר שנודע כי שני תושבי סודן השתלטו על ביתו של תושב רובע ג', ממוצא אתיופי, התגוררו אצלו ועשו בביתו כבשלהם.

  «       121       122       123       124       125     126     127       128       129       130       131       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.