פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 125

חדשות ועדכונים

משפטנים מנסים להכשיל החזרת מסתננים לאפריקה

19.11.2010 19:08 | עידן יוסף

משפטנים במשרד המשפטים מעלים מכשולים משפטיים בסוגיית מציאתה של מדינה שלישית באפריקה שתקלוט את המסתננים לישראל. כך מאשים שר המשפטים יעקב נאמן. בשעת שאלות שהתקיימה השבוע בכנסת, אמר נאמן: "אני בכוונה משתמש במילה מכשול", והוסיף כי הוא מתכוון להתגבר עליהם. בתשובה לשאלות בנושא שהגיש ח"כ יריב לוין (ליכוד), אמר עוד נאמן כי מלבד אלו שהגיעו מאריתראה, המסתננים אינם מוגדרים כפליטים: "על-פי הגדרת הפליטים, הם לא פליטים אצלנו, משום שהם באים ממצרים ולא ממדינת מושבם". שר המשפטים אמר כי משרדו בוחן שינויים בחוקי ההגירה במדינת ישראל, שיחלצו אותה ממצב חוסר האונים בסוגיית המסתננים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: בניית הגדר בגבול מצרים תחל בתוך שבועיים

14.11.2010 18:12 | יניר יגנה

בניית הגדר שנועדה למנוע מעבר מסתננים ממצרים לשטח ישראל, תחל בתוך שבועיים - כך אמר היום (ראשון) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באזכרה לראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון, בשדה בוקר. בנאומו הזכיר נתניהו את חזונו של בן-גוריון - פיתוח הנגב - ואמר כי "הנגב הוא גשר בין שני גבולות של שלום, והוא קשור קשר בל יינתק לכינון שלום אזורי שאנו דוגלים בו. שלום זה לא כולל שיטפון של מסתננים בלתי חוקיים, שבאים מאפריקה דרך סיני. זו מכה שממנה סובלת גם שכנתנו מצרים. תוך שבועיים נתחיל בהקמת המכשול בגבול. זו חובתנו ואחריותנו, כדי להגן על מדינת ישראל". לפני כשבוע מסרה רשות האוכלוסין וההגירה כי מספר המסתננים הבלתי חוקיים מאפריקה לישראל הגיע לשיא: כ-700 בני אדם בשבוע.

בני ברק נלחמת בפליטים מאפריקה

8.11.2010 14:38 | יצחק טסלר

בעיריית בני ברק נדהמו לגלות כי היישוב הפך לעיר מקלט עבור פליטים מאפריקה ועבור עובדים זרים. הרב יעקב אשר, ראש העיר, פנה לאחרונה לשר לביטחון פנים ואף נפגש עם מפקד המחוז. לתדהמתו נאמר לו כי רבים מהפליטים הרבים שעזבו את תל אביב ועברו לבני ברק, שוהים בארץ כחוק מאחר ומדובר בפליטי מלחמה ולא במהגרי עבודה רגילים שהגיעו מאפריקה. במשטרה גם הבהירו לרב אשר כי רק כאשר יש תלונה ספציפית של עבירה על החוק, הם יכולים להתערב ולעצור חשודים. הרב אברהם טננבוים, דובר עיריית בני ברק אמר לnrg מעריב: "לא ייתכן שבני ברק תהפוך לעיר מקלט - זה יכול לגרום לתקלות ובעיות שונות עם האוכלוסייה".

רבנים בבני-ברק: לא להשכיר דירות לאפריקנים

8.11.2010 13:42 | יואב זיתון

כמה חודשים לאחר שפורסמה עצומת הרבנים, הקוראת שלא להשכיר דירות לאפריקנים בדרום תל-אביב, פורסם הבוקר (יום ב') בבני ברק פסק הלכה דומה, האוסר על השכרת דירות לאפריקנים ולעובדים לא חוקיים ברחבי העיר בכלל ובשכונת פרדס כץ בפרט. על פסק ההלכה חתומים שישה רבנים במגזר החרדי בעיר, ביניהם רבני שכונות וראשי ישיבות. בפסק ההלכה, שפורסם בתקשורת החרדית, נכתב: "קול קורא בדבר הפריצה הנוראה אשר אנשים בעלי דירות משכירים דירותיהן לשוהים בלתי חוקים וכדומה. הדבר גדל למימדים נוראיים וכיום המצב נורא ואיום, שבכל השכונה מסתובבים אותם אנשים, חלקם משועממים. הדבר גורם לא רק לטרדה בעלמא, אלא גם לדברים חמורים ביותר. כבר פנו אלינו כמה משפחות המבכים על ילדיהם ודי למבין".

וינשטיין: הקריאה להסתיר זרים חוקית

8.11.2010 10:06 | נועם שרביט

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, דחה הבוקר (ב') את בקשת שר הפנים, אלי ישי, לפתוח בחקירה פלילית נגד רשימת "גבעתיים הירוקה" ונגד יואל מרשק, ראש מטה המבצעים של התנועה הקיבוצית, בגין קריאותיהם להסתיר ילדי עובדים זרים במטרה למנוע את גירושם. לדברי וינשטיין, מדובר בדברים חמורים אך הם אינם בגדר עבירת המרדה. "לא מצאתי לנכון לפתוח, לעת הזו, בחקירה פלילית בחשד להמרדה". לפני כשלושה חודשים אמר מרשק כי הקיבוצים יסתירו בבתיהם את הזרים שיצטרכו לעזוב את הארץ על פי החוק ועל פי החלטת הממשלה. לדברי ישי, מרשק אף השווה בין פקחי רשות ההגירה והאוכלוסין לשוטרים הבריטים בימי תקומת המדינה.

  «       120       121       122       123       124     125     126       127       128       129       130       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.