פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 124

חדשות ועדכונים

ברק הורה להקדים את סיום בניית הגדר בדרום בחצי שנה

22.11.2010 21:23 | אור הלר

עשרות כלים הנדסיים התפרסו הבוקר (שני) על גבול ישראל-מצרים והחלו בעבודות להקמת גדר לסגירת הגבול הפרוץ. שלושה קבלנים החלו את העבודות בשלושה מוקדים שונים, בהם עתידה לקום גדר שתסגור 140 קילומטרים מבין 250 הקילומטרים של רצועת הגבול. הקבלנים שקיבלו לידיהם את המשימה היו אמורים לסיים את הקמת הגדר בתוך כשנתיים, אולם הבוקר העביר שר הביטחון, אהוד ברק, הוראה להקדים את מועד הסיום בחצי שנה. המטרה העיקרית של גדר היא בעיקר להילחם בתופעת האפריקנים המסתננים לתוך שטח ישראל. על פי סטטיסטיקה שמציגה המדינה, מדי חודש חודרים לישראל כ-3,000 בני אדם, מעטים מהם פליטים מאזורי הלחימה בחבל דארפור בסודן.

ישי: די להתייפייפות - המסתננים הם סכנה קיומית

22.11.2010 10:55 | יובל גורן

כשברקע הקמת הגדר בגבול מצרים, הגיע הבוקר (ב') שר הפנים אלי ישי לדיון בוועדה המיוחדת של הכנסת לבחינת מצב העובדים הזרים העוסקת בטיפול המדינה בריבוי המסתננים מאפריקה. "מדובר בסכנה קיומית למדינת ישראל, יש כאלו שלא אוהבים לשמוע את הדברים האלו, אבל זה אמיתי", אמר ישי שהתייחס גם להקמת הגדר: "אני שמח על ההתחלה של בניית הגדר, אבל לסיים אותה בעוד כשנתיים, כשכבר יהיו פה עוד 30 אלף מסתננים, זה מאוחר מדי". ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, השתתף בדיון ותיאר את המצב בעירו. ישי הזדהה עם דבריו ותקף את ארגוני זכויות האדם המסייעים למבקשי המקלט: "מי שלא נמצא שם, ממשיך לדבר ומתיפייף.

היום זה מתחיל: הקמת הגדר בגבול מצרים

22.11.2010 0:01 | רמי שני

לאחר דיונים שנמשכו שנים יחלו היום (שני) עשרות כלים הנדסיים בביצוע העבודות לקידום הקמת הגדר שאמורה לפתור את בעיית המסתננים וההברחות לישראל מגבולה הדרומי. הגורם שנקבע לפני כשמונה חודשים כאחראי לעבודות הוא משרד הביטחון, ומחר יחלו עבודות העפר במקטעים שבהם החליטה הממשלה כי המכשול יהיה פיזי. נוסף על המכשול הפיזי ייעשה שימוש באמצעים אלקטרוניים לאורך הגבול, ועלותו הכוללת של הפרויקט היא מיליארד ו-350 מיליון שקלים. שר הביטחון אהוד ברק אמר לקראת תחילת העבודות כי "מדובר במשימה לאומית. משרד הביטחון, שידוע ביכולותיו הגבוהות כגוף ביצוע, נרתם למשימה ויבצע אותה. וכך צריך להיות". שר הביטחון הורה לאנשי משרדו לפעול מהר ככל הניתן לסיום העבודות.

חדש בבני-ברק: מלשינון נגד משכירי דירות לזרים

21.11.2010 18:00 | יואב זיתון

משכיר דירה לאפריקני בבני-ברק? השכן עשוי להלשין: מה שנכשל בכרמיאל נגד ערבים וגרר את פיטוריו של סגן ראש העיר, מצליח לקרום עור וגידים בעיר החרדית בלב גוש דן, ונהנה מתמיכה שקטה של עסקנים חרדים בכירים. בימים האחרונים החל לפעול בעיר מלשינון טלפוני, בו יכולים התושבים לדווח על שכניהם המשכירים דירות לזרים. בשבועיים האחרונים החל מאבק אקטיבי, כולל של העירייה עצמה, נגד אלפי הפליטים האפריקנים שעברו לגור בעיר, בעיקר בשכונת פרדס כץ. המאבק כלל פרסום פסק הלכה נגד השכרת דירות לפליטים והחלטה של העירייה לפעול משפטית ופומבית נגד מפצלי הדירות שמשכירים אותן לפליטים.

המדינה מחדדת: אסור למבקשי מקלט לעבוד

21.11.2010 17:29 | יעל ברנובסקי

אשרות השהייה שמקבלים מבקשי מקלט המגיעים לארץ החל מהימים האחרונים כוללים הבהרה, לפיה ניתנת להם אשרת שהייה בלבד - ללא אפשרות לעבוד. משמעות ההחלטה היא כי דינם של ישראלים שיעסיקו אותם יהיה כדינו של מי שמעסיק עובדים זרים ללא אישור עבודה. האכיפה בנושא צפויה להתחיל בתחילת 2011. ברשות האוכלוסין וההגירה טענו כי אין מדובר בשינוי מדיניות, אלא במימוש של החלטת ממשלה שהתקבלה כבר ביולי השנה. הסעיף החדש נכלל באשרות שהייה מסוג 2א5, שהונפקו מאז יום רביעי האחרון. בימים האחרונים התקבלו במוקד הסיוע לעובדים זרים עשרות שיחות טלפון מצד מעסיקים בכל רחבי הארץ, שמתכוונים לפטר את מבקשי המקלט מחשש לקנסות.

  «       119       120       121       122       123     124     125       126       127       128       129       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.