פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 123

חדשות ועדכונים

אישום: חנק את אשתו ההרה כי חשד שבגדה בו

29.11.2010 12:15 | נעמה כהן-פרידמן

פליט מאריתריאה מואשם ברצח אשתו והעובר שברחמה לאחר שחשד כי התינוק אינו שלו - כך עולה מכתב האישום שהוגש היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד האדיש שישאי. גופתה של האשה, אבבה קיטניאה, נמצאה מגולגלת בתוך שטיח ברחוב חנוך בתל אביב לפני כשלושה שבועות. על-פי כתב האישום נישאו בני הזוג באריתראיה ב-2002 ועלו לאחר מכן ארצה. לאחר שאשתו נכנסה להיריון, החל שישאי לחשוד שאשתו מתראה עם גבר אחר וכי העובר אותו היא נושאת בקרבה אינו שלו. הוא החליט להתעמת עם אשתו, חקר אותה ביחס לחשדות ואף היכה אותה בפניה. לטענת הפרקליטות, כאשר הסלים הוויכוח, חנק שישאי את אשתו למוות כוונה תחילה וגרם גם למותו של העובר בבטנה.

הממשלה אישרה הקמת מתקן הכליאה למסתננים

28.11.2010 11:25 | אלי ברדנשטיין

הממשלה אישרה היום (א') להקים מתקן כליאה למסתננים בדרום הארץ, כחלק מתכנית כוללת לעצירת ההסתננות לישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "יש גל הולך וגדל ומאיים על מקומות עבודה של ישראלים", אמר נתניהו, "גל של מסתננים בלתי חוקיים אשר עלינו לעצור בגלל ההשלכות הקשות על צביונה של המדינה". נתניהו הוסיף כי ישראל איננה מתכוונת לעצור פליטי חרב, אולם לא פירט כיצד יובדלו אלה מאלה בשלב הראשוני לאחר ההסתננות. "עלינו ליצור מענה הומאני של לינה, מזון ושירותי סיעוד עד הוצאתם של המסתננים מהארץ", אמר נתניהו והדגיש כי בדברו על המסתננים, הוא מוציא מהכלל את הפליטים. "שנים דיברו על עצירת גל המסתננים הבלתי חוקיים למדינה, עכשיו לא מדברים.

היום: הממשלה תאשר את מתקן השהייה בנגב

28.11.2010 8:10 | שלמה צזנה

היום צפויה הממשלה לאשר את הקמת מתקן שהייה בקציעות שבנגב עבור המסתננים לישראל דרך הגבול עם מצרים. לפי דיווחי משרד ראש הממשלה, מאז 2006 חדרו לישראל 34,566 אפריקנים שהפכו לעובדים בלתי חוקיים ברחבי הארץ. במתקן זה יזכו המסתננים למזון, לינה ושירותי בריאות, כאשר במקביל תחליט המדינה על הטלת קנסות כספיים כבדים על מעסיקים שאצלם יעבדו אותם זרים. אתמול התבהרו פרטים חדשים לגבי המתקן שיוקם, שיהיה באחריות משרד הביטחון אך יופעל על ידי שירות בתי הסוהר. עם זאת, השר הממונה על שירות בתי הסוהר, השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ, מתנגד למהלך והבהיר אתמול כי משרדו לא ערוך לכך ואין לו התקציב הדרוש לתפעולו.

מתקן המעצר למסתננים מגיע לממשלה; "זה גטו"

28.11.2010 0:09 | יעל ברנובסקי ואטילה שומפלבי

הדיון שיתקיים היום (יום א') על הקמתו של "מתקן מעצר הפתוח" למסתננים שנכנסו לישראל דרך מצרים בניגוד לחוק, מעורר בהלה בקרב הפליטים ומהגרי העבודה. בארגוני הסיוע נזעקים לקראת הדיון וטוענים כי הקמת המתקן אינה אלא הקמת מחנה פליטים - "גטו להחזקה כפויה ובלתי מוגבלת בזמן". בעקבות התקנות החדשות האוסרות על מבקשי מקלט לעבוד, מצאה את עצמה משפחה סודנית שהסתתנה לישראל לפני כשלוש שנים בין הפטיש לסדן. ההורים, להם ילד קטן ובת התינוקת, מצאו עבודה בבית מלון והמתינו להחלטת הממשלה ביחס למעמדם. בעקבות התקנות החדשות, פיטר אותם וכעת חושש הזוג למצוא את עצמו לא רק ללא פרנסה, אלא גם במתקן כליאה גדול. "אני מנסה שוב ושוב לשכנע מעסיקים שלא לפטר ומסבירה שהאכיפה עוד לא החלה.

אהרונוביץ': לשב"ס אין כלים לנהל מתקן מסתננים

27.11.2010 10:40 | אטילה שומפלבי

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', דורש שלא להטיל על שירות בתי הסוהר את ניהול המתקן למסתננים מאפריקה, שהממשלה צפויה לאשר מחר את הקמתו. במכתב ששיגר למזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר, והגיע לידי ynet, מפרט את השר את הסיבות להתנגדותו ודורש שורת שינויים בהצעת ההחלטה שתונח מחר על שולחן הממשלה. "פקודת בתי הסוהר מסמיכה את שב"ס לנהל בתי סוהר, לדאוג להבטחת אסירים וכל הכרוך בזה - זהו התפקיד שיועד לשב"ס בחוק, זו מקצועיותו, ועיקר עיסוקו ולכך מכוונות כל פעולותיו", מסביר אהרונוביץ' את התנגדותו, "לשב"ס אין כל ידע וניסיון בניהול והתמודדות עם החזקה של אוכלוסיה אזרחית ובהתאם אין בידו את הכלים המתאימים לביצוע משימה זו".

  «       118       119       120       121       122     123     124       125       126       127       128       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.