פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 122

חדשות ועדכונים

חזרה מרצון? 150 מסתננים הוטסו מישראל לסודן דרך מדינה שלישית

14.12.2010 1:09 | יובל גורן

כ-150 מסתננים הוטסו הלילה (ג') מישראל לסודן באמצעות חניית ביניים במדינה שלישית. בעבר אפשרה מדינת ישראל מהלכים דומים, וסייעה למסתננים יחידים עד עשרות לשוב לארצות מוצאם, אמש זו הייתה הקבוצה הגדולה ביותר עד כה. בארגוני הסיוע הביעו דאגה לשלומם של המסתננים, ובעבר התריעו כי גם היום נשקפת סכנה לחייהם עם הגעתם חזרה לסודן. במהלך החודשים האחרונים ניהלו נציגים רשמיים של מדינת ישראל מגעים עם מספר מדינות באפריקה, להם הוצע לקבל לרשותם את עשרות אלפי המסתננים המגיעים לישראל מגבול מצרים בשנים האחרונות. אולם, לאחר שמגעים אלו לא צלחו, החליטה הממשלה להמשיך ולאפשר את החזרתם של המסתננים לארצות מוצאם, בהתאם לרצונם החופשי.

כ-200 מסתננים יוחזרו מרצון לארצות מוצאם

13.12.2010 21:40 | יובל גורן

גובר תהליך האכיפה נגד מסתננים? כמות חסרת תקדים של מסתננים שהגיעו לישראל מאפריקה בשנים האחרונות, יחזרו החל מהערב (ב') ובמהלך הלילה לארצות מוצאם. ישראל תעביר כמאתיים מסתננים שאינם זכאים למעמד של פליט, ל"מדינת אמצע", אשר ישראל מנהלת עמה יחסים דיפלומטיים, ומשם ימריאו לארץ מוצאם. המסתננים, שימריאו מנמל התעופה בן גוריון, הביעו את הסכמתם לתהליך, והם חתמו על מסמכים המאשרים זאת.

לראשונה: ישראל מחזירה מסתננים לסודן בטיסה

13.12.2010 20:29 | אטילה שומפלבי

תוכניתו של ראש הממשלה להשיב את המסתננים לארצות מולדתם קורמת עור וגידים. ישראל תעביר הלילה (יום ב') 150 אזרחים סודנים בחזרה למולדתם בטיסה, דרך מדינה שלישית. המהלך מתבצע בהסכמת המסתננים והצדדים, וזוכה לשיתוף פעולה של האו"ם. התיאום העדין נדרש כדי שהתושבים החוזרים לא ייפגעו, וביטחונם יישמר ככל האפשר בסודן. משרד החוץ ורשות ההגירה והאוכלוסין במשרד הפנים אחראים על הטיסה. הידיעה על כך פורסמה הערב בערוץ 2. עם כניסת מסתננים ארצה, לרוב הם מועברים למתקן שהייה באחריות שב"ס, שם הם נחקרים. במקרים רבים הם לא מוסרים את שם המדינה ממנה באו, והחוקרים מזהים זאת לפי הניב שבו הם מדברים.

המדינה תקצר את זמן ההמתנה לטיפול בפניות של פליטים

13.12.2010 8:37 | דנה ויילר-פולק

הוועדה הבין-משרדית לעניינים הומניטריים ברשות האוכלוסין וההגירה הודיעה על רענון נהליה. זאת על מנת לייעל את ההליכים ולקצר את משך ההמתנה הארוך שהפונים נאלצים להתמודד עמו. בין החידושים: הגבלת התשובה בזמן, אפשרות למבקשים להציג טיעוניהם ואפשרות לדחות בקשות טרם הגעתן לוועדה. מאות אנשים מופנים לוועדה מדי שנה, בהם נשים מוכות, אלמנות והורים לילדים ישראלים שהחלו בהליך מדורג לקבלת מעמד אך זה נקטע מאחת מהסיבות האלו או אחרות. הוועדה הבין-משרדית החלה לפעול ב-1996, אז נאלצה ישראל להתמודד עם הגירה של לא-יהודים מחבר העמים ומאתיופיה. הוועדה פעלה אז בעמימות רבה, שכן העלייה יצרה מצבים מורכבים שנפלו מחוץ לתוואי החוקים והנהלים הקיימים.

לוד: המשרד לטיפול בפליטי דארפור נסגר

12.12.2010 7:58 | יפה נבו

היחידה לטיפול במבקשי מקלט בלוד נסגרה. כך נמסר השבוע מעיריית לוד שהדגישה כי המשרד נסגר לאחר פניות רבות שהעביר יו"ר הוועדה הממונה, אילן הררי, אל מנכ"ל משרד הפנים ואל מנהל רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול. אבל עתה מתברר: מהעירייה נמסר כי מה ששכנע את משרד הפנים לסגור את היחידה הם לא המכתבים הרבים של הררי, אלא העבודות להקמת כיכר בשדרות דוד המלך. הררי הודיע למשרד הפנים כי המתחם הסמוך למשרדי היחידה לטיפול בפליטים נסגר בשל הסיכון הבטיחותי העלול להיגרם לעוברים ולשבים ולמאות הפליטים המגיעים מידי יום לצורך קבלת אשרות שהייה, בשל עבודות תשתית שמבצעת עיריית לוד במקום, הכוללות הפעלת כלים הנדסיים כבדים.

  «       117       118       119       120       121     122     123       124       125       126       127       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.