פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 121

חדשות ועדכונים

מתקן סהרונים מלא, הפליטים נשלחו לגשם

17.12.2010 10:13 | יובל גורן

העלייה בכמות המסתננים לישראל הביאה לשחרור רבים מהם ממתקן הכליאה הסמוך לקציעות, אולם אם בעבר הם יכלו לעבוד עבור מזון ומקום לינה, ועל פי החלטת הממשלה עד להקמת מתקן כליאה פתוח בו יוכלו לקבל מזון ומקום לישון, בשבועות האחרונים החלה רשות האוכלוסין לשחרר אותם כשעל תעודות השחרור נרשם כי נאסר עליהם לעבוד. בנוסף, מתקן רשות האוכלוסין לתשאול והגשת בקשות למקלט מדיני הממוקם בלוד סגור כבר שבועיים, ולמעשה מדינת ישראל היום אינה מאפשרת למבקשי מקלט אפילו להגיש בקשות לקבל אשרת שהייה זמנית.

מבקשי מקלט מאריתריאה מתאגדים: יש לנו זכויות

16.12.2010 11:01 | יעל ברנובסקי

המדינה נלחמת בהם ביתר שאת - ומבקשי המקלט מתאגדים. ל-ynet נודע על התארגנות ראשונה מסוגה של אזרחי אריתריאה השוהים בארץ, רובם באופן בלתי חוקי. "הציבור בישראל חושב שאנחנו מסוכנים ועבריינים שרק שותים אלכוהול וגונבים, והמציאות שונה לחלוטין. נהיה מאוחדים, נדרוש את הזכויות שלנו", אמר עו"ד היילה מנגסטים שהגיע לפני כחודש מאריתריאה. עד היום לא ניכרה כל התאגדות בקרב המסתננים לארץ, אבל כעת הם מתכוונים לפנות לממשלה ולדרוש זכויות, וגם לערוך הפגנה בעוד כשבועיים. האסיפה הראשונה התקיימה השבוע. בין הנוכחים היה מנהרי, שנמצא בארץ קרוב לשלוש שנים.

דו"ח: מאות פליטים מוחזקים בשבי במצרים

15.12.2010 12:02 | דנה ויילר פולק

220 מבקשי מקלט מוחזקים בשבי בסיני שם הם עוברים עינויים ואונס, ותמורת שחרורם דורשים מחזיקיהם כופר של אלפי דולרים, כך עולה מדו"ח שפירסם היום (רביעי) ארגון רופאים לזכויות אדם (רל"א). מראיונות שערך הארגון בקרב מעל מאה פונים בגילאי 19 עד 66, עולה תמונה קשה של מסכת אלימות אותה עוברים הפליטים שמנסים לחדור לישראל. האלימות כוללת על פי הדיווח מכות אגרוף, סטירות, בעיטות והלקאה בשוטים. 23% מדווחים על אלימות באמצעות כוויות, צריבה ע"י ברזל לוהט, מכות חשמל ותלייה מהרגליים או מהידיים. מרבית הפונים אף דיווחו כי נמנע מהם מזון ומים ושהיו עדי ראייה להאלימות ועינויים כלפי פליטים אחרים. 38% מן הנשים דיווחו כי הותקפו מינית על ידי השובים.

ערב משאל עם, חשש כבד מהתלקחות באזור שאליו הוחזרו מבקשי המקלט

15.12.2010 10:53 | ישי הלפר

אם ייוודע לרשויות סודאן כי הפליטים שהוחזרו שלשום לדרום המדינה באו מישראל, מדינה שאין לה יחסים דיפלומטיים עם חרטום, חייהם יהיו ללא ספק בסכנה. ואולם, אין זו הסכנה היחידה האורבת להם, שכן סודאן ניצבת בפני עתיד לא ברור: ב-9 בינואר ייערך בדרום האוטונומי-למחצה משאל עם שיקבע אם חלק זה של המדינה יהפוך למדינה עצמאית, בהתאם להסכם השלום שנחתם בין הצפון לדרום בשנת 2005, וששם קץ למלחמת אזרחים ממושכת שבה נהרגו כשני מיליון בני אדם. בשנים האחרונות התמקדה התקשורת העולמית במערב סודאן - ליתר דיוק, בחבל דרפור.

בן ארי יוזם: לשכן את המסתננים ברמת אביב

15.12.2010 10:31 | אריק בנדר

רמת אביב תחילה: ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) יוזם יחד עם תושבים בשכונת התקווה תוכנית לשכור עבור העובדים הזרים והמסתננים לישראל דירות בשכונות היוקרה של תל אביב, ובראשן רמת אביב. "תושבים בשכונת התקווה וביד אליהו הצביעו על חוסר אונים מוחלט של ממשלת ישראל לטפל בתופעה וטענו נגד הצביעות של ארגוני זכויות אדם שמבקשים להשאיר את העובדים הזרים והמסתננים בישראל", הסביר בן ארי. "נראה אותם כשהם יתגוררו בשכונות שלהם". ח"כ בן ארי סיפר על תלונות מפי תושבים בשכונות הדרומיות בתל אביב שהעידו כי ריכוז עובדים זרים ומסתננים מאפריקה יחד מביא לשורה של בעיות חברתיות, כמו סמים, פשע ותקיפות של ילדים קטנים.

  «       116       117       118       119       120     121     122       123       124       125       126       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.