פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 12

חדשות ועדכונים

בקרוב: אלפי מסתננים יגורשו מישראל לאפריקה

31.3.2015 10:47 | חדשות 2

צעד חסר תקדים במאבק בהסתננות לישראל: כבר בימים הקרובים יחל הליך "פינוי מרצון" של מהגרים ומבקשי מקלט מאפריקה, ששוהים במתקן "חולות" בדרום. לאחר דיונים, מדינת ישראל הגיעה להסדרים עם שתי מדינות אפריקניות שיקלטו את המהגרים ומוגדרות "בטוחות" עבורם - כך הודיע היום (שלישי) משרד הפנים. שר הפנים גלעד ארדן הודיע כי יפעל להכניס את מסגרת "היציאה מרצון" לקווי היסוד של הממשלה הבאה. "המהלך יעודד מסתננים לצאת מתחומי מדינת ישראל בצורה בטוחה ומכובדת, ויהיה כלי אפקטיבי למימוש החובה שלנו כלפי תושבי מדינת ישראל ודרום תל אביב להשבת מרקם החיים אליו היו רגילים", אמר ארדן.

המדינה תחל לגרש מבקשי מקלט כבר בימים הקרובים; מי שיסרב ייכלא בסהרונים

31.3.2015 10:36 | אילן ליאור

רשות האוכלוסין וההגירה מאשרת את חשיפת "הארץ" הבוקר (שלישי) ומודיעה כי בימים הקרובים יתחיל מהלך לגירוש מבקשי מקלט מאריתריאה וסודאן לשתי מדינות באפריקה, שאינן מדינות מוצאם. הרשות אינה חושפת את שמות המדינות, אך הכוונה לאוגנדה ולרואנדה, אליהן שלחה ישראל כ-1,500 מבקשי מקלט בשנה החולפת. בהודעת הרשות נכתב כי שר הפנים, גלעד ארדן, מוביל את המהלך והוא קיבל את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. עד כה הפעילה המדינה לחץ רב על אריתראים וסודאנים לעזוב לארצות מוצאם או למדינות אחרות באפריקה, אך לא גירשה אותם.

רשות ההגירה יוזמת שינוי מדיניות: מבקשי מקלט יגורשו בכפייה

31.3.2015 4:06 | אילן ליאור

רשות האוכלוסין וההגירה יוזמת שינוי מדיניות ולפיו ישראל תתחיל לגרש למדינות באפריקה אזרחים של אריתריאה וסודאן, גם ללא הסכמתם. עד כה הפעילה עליהם המדינה לחץ רב לעזוב לארצות מוצאם או למדינות אחרות באפריקה, אך לא גירשה אותם. אזרחי מדינות אלה, שזוכים להגנה קבוצתית בישראל, עזבו עד עתה את המדינה רק אם חתמו על מסמכים והצהירו שהם עושים זאת מרצונם החופשי. בחודשים האחרונים דנו בכירי רשות האוכלוסין וההגירה ונציגי משרד המשפטים בשינוי המדיניות. ברשות סבורים כי אין מניעה חוקית לכפות על אזרחי אריתריאה וסודאן לעזוב למדינה שלישית שאינה מדינת מוצאם, גם אם הדבר נעשה בניגוד לרצונם. משרד המשפטים צפוי להכשיר את גירושם למדינות נייטרליות.

מרפאת הפליטים בתל אביב בסכנת סגירה

18.3.2015 7:39 | מירב שלמה־מלמד

מנהל מרפאת הפליטים מבקש ממשרד הבריאות להתיר לו לסגור את המרפאה בשל חוב לעיריית תל אביב. המשמעות: אלפי זרים ייאלצו לפנות לבית החולים איכילוב לקבלת טיפול רפואי. מרפאת הפליטים שוכנת ברחוב לוינסקי והיא מעניקה שירותי בריאות לכל מי שאין לו מעמד בישראל. באחרונה, כפי שדווח כאן, פנתה העירייה למרפאה ודרשה תשלום של 25 אלף שקל בגין אגרת שילוט — סכום שאין ביכולת המרפאה לשלם. השבוע פנה המנהל אור־אל בן ארי לד"ר מיכאל דור, יועץ משרד הבריאות וממונה תחום האוכלוסיות המיוחדות (פליטים וקורבנות סחר בנשים) מטעם משרד הבריאות, וביקש ממנו להתיר לו לסגור את המרפאה בסוף החודש הקרוב.

העימות בחבל דארפור מחריף, אך האו"ם נערך לעזוב

18.3.2015 2:16 | AP

זו היתה תזכורת לא נעימה לאוזלת ידה של הקהילה הבינלאומית בבואה לדרוש דין וחשבון מנשיא מדינה המואשם בפשעי מלחמה: בתמונה קבוצתית שצולמה בוועידה כלכלית שהתקיימה בסוף השבוע במצרים, נראה שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי עומד מאחורי נשיא סודאן עומר אל־בשיר. בית הדין הפלילי הבינלאומי נזף במועצת הביטחון של האו"ם וקרא לה לוודא כי בשיר יעמוד למשפט על ארגון רצח עם בחבל דארפור שבמערב המדינה, אך במקביל נראה כי האו"ם מתרחק ממעורבותו בעימות המתחולל שם. בלחצו של בשיר, פתח החודש האו"ם בשיחות עם סודאן על תוכנית להוצאת כוח השלום מדארפור. מועצת הביטחון של האו"ם היתה אמורה אתמול לדון במשימת שמירת השלום, וכיצד תשפיע עזיבת הכוח על מלחמת האזרחים שבעבר עוררה את זעם העולם.

  «       7       8       9       10       11     12     13       14       15       16       17       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.