פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 12

חדשות ועדכונים

מבקשי מקלט במתקן חולות קיבלו צווי גירוש: "מצאנו לכם מדינה"

2.4.2015 11:12 | חדשות nana10

רשות ההגירה במשרד הפנים החלה היום (חמישי) בחלוקת צווים למבקשי מקלט השוהים במתקן חולות שבנגב כחלק משינוי המדיניות לגירושם לאוגנדה ורואנדה, במסגרת הסכמים שנחתמו עם המדינות. רשות ההגירה חילקה עד כה שבעה צווים בהם נדרשו מבקשי המקלט לעזוב את הארץ מרצון בתוך 30 ימים, או שיישלחו למתקן הכליאה סהרונים. במכתב שביקשו מבקשי המקלט ונכתב בטיגרינית, נכתב ש"אחרי שעבדנו קשה בחודשים האחרונים ,מצאנו לכם מדינה שתקבל אתכם. המדינה תאשר לכם אשרות עבודה ומגורים". במשרד הפנים שיווקו את המהלך כהגירה ל"מדינה הזאת נמצאת במצב פיתוח טוב. 10,000 אזרחי המדינה שהיו מהגרים חזרו אליה. המדינה יצרה הזדמנויות עבודה לאזרחים אחרים מאפריקה".

וינשטיין אישר לגרש מבקשי מקלט לרואנדה ואוגנדה; משרד החוץ: זכויותיהם יישמרו

2.4.2015 6:06 | אילן ליאור

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר להתחיל בגירוש אזרחי אריתריאה וסודאן לאוגנדה ולרואנדה, בהתבסס על עמדת משרד החוץ ולפיה לא נשקפת להם סכנה במדינות אלה. לעמדה זו הצטרף השליח המיוחד של ראש הממשלה לנושא ההסתננות. ל"הארץ" נודע כי היועץ ביקש לוודא שבהסדרים עם אוגנדה ורואנדה מתקיימים שישה תנאים. ראשית, כי אין במדינות אלה מצב מלחמתי או מהומות ואין חוות דעת של נציבות האו"ם לפליטים ולפיה אין לשלוח אליהן אנשים.

בקרוב: אלפי מסתננים יגורשו מישראל לאפריקה

31.3.2015 10:47 | חדשות 2

צעד חסר תקדים במאבק בהסתננות לישראל: כבר בימים הקרובים יחל הליך "פינוי מרצון" של מהגרים ומבקשי מקלט מאפריקה, ששוהים במתקן "חולות" בדרום. לאחר דיונים, מדינת ישראל הגיעה להסדרים עם שתי מדינות אפריקניות שיקלטו את המהגרים ומוגדרות "בטוחות" עבורם - כך הודיע היום (שלישי) משרד הפנים. שר הפנים גלעד ארדן הודיע כי יפעל להכניס את מסגרת "היציאה מרצון" לקווי היסוד של הממשלה הבאה. "המהלך יעודד מסתננים לצאת מתחומי מדינת ישראל בצורה בטוחה ומכובדת, ויהיה כלי אפקטיבי למימוש החובה שלנו כלפי תושבי מדינת ישראל ודרום תל אביב להשבת מרקם החיים אליו היו רגילים", אמר ארדן.

המדינה תחל לגרש מבקשי מקלט כבר בימים הקרובים; מי שיסרב ייכלא בסהרונים

31.3.2015 10:36 | אילן ליאור

רשות האוכלוסין וההגירה מאשרת את חשיפת "הארץ" הבוקר (שלישי) ומודיעה כי בימים הקרובים יתחיל מהלך לגירוש מבקשי מקלט מאריתריאה וסודאן לשתי מדינות באפריקה, שאינן מדינות מוצאם. הרשות אינה חושפת את שמות המדינות, אך הכוונה לאוגנדה ולרואנדה, אליהן שלחה ישראל כ-1,500 מבקשי מקלט בשנה החולפת. בהודעת הרשות נכתב כי שר הפנים, גלעד ארדן, מוביל את המהלך והוא קיבל את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. עד כה הפעילה המדינה לחץ רב על אריתראים וסודאנים לעזוב לארצות מוצאם או למדינות אחרות באפריקה, אך לא גירשה אותם.

רשות ההגירה יוזמת שינוי מדיניות: מבקשי מקלט יגורשו בכפייה

31.3.2015 4:06 | אילן ליאור

רשות האוכלוסין וההגירה יוזמת שינוי מדיניות ולפיו ישראל תתחיל לגרש למדינות באפריקה אזרחים של אריתריאה וסודאן, גם ללא הסכמתם. עד כה הפעילה עליהם המדינה לחץ רב לעזוב לארצות מוצאם או למדינות אחרות באפריקה, אך לא גירשה אותם. אזרחי מדינות אלה, שזוכים להגנה קבוצתית בישראל, עזבו עד עתה את המדינה רק אם חתמו על מסמכים והצהירו שהם עושים זאת מרצונם החופשי. בחודשים האחרונים דנו בכירי רשות האוכלוסין וההגירה ונציגי משרד המשפטים בשינוי המדיניות. ברשות סבורים כי אין מניעה חוקית לכפות על אזרחי אריתריאה וסודאן לעזוב למדינה שלישית שאינה מדינת מוצאם, גם אם הדבר נעשה בניגוד לרצונם. משרד המשפטים צפוי להכשיר את גירושם למדינות נייטרליות.

  «       7       8       9       10       11     12     13       14       15       16       17       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.