פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 11

חדשות ועדכונים

דיווח: 3 מבקשי מקלט נרצחו בלוב בידי דאעש

21.4.2015 11:53 | nrg חדשות

המוקד לפליטים ומהגרים דיווח הבוקר (ג') כי שלושה מבקשי מקלט אריתראים שעזבו את ישראל למדינת שלישית בקיץ האחרון והמשיכו ללוב מאחר ולא קיבלו שום מעמד חוקי במדינה, נחטפו בלוב והוצאו להורג על ידי דאעש. לדברי המרכז, מכרים ובני משפחה זיהו את שלושת האריתראים שנחטפו עם קבוצת האתיופים הנוצרים ותועדו בסרטון ההוצאה להורג שהפיץ דאעש ביום ראשון ה-19 באפריל. לפחות אחד מהם, ט', עזב ממתקן "חולות". מסי, קרובת משפחה של ט' סיפרה ל-nrg כי בני משפחתו של ט' ומכרים ממתקן חולות זיהו אותו בוודאות בתמונות ובסרטון שהפיץ ארגון המדינה האסלאמית.

המוקד לפליטים ולמהגרים: שלושה מבקשי מקלט מאריתריאה שעזבו את ישראל נרצחו על ידי דאעש בלוב

21.4.2015 10:49 | אילן ליאור

המוקד לפליטים ולמהגרים מדווח כי שלושה מבקשי מקלט שעזבו את ישראל למדינה שלישית בשנה החולפת, הוצאו להורג בידי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בלוב. הדיווח מתבסס על זיהוים של המוצאים להורג בידי קרובי משפחה וחברים שלהם השוהים בישראל. השלושה, מבקשי מקלט מאריתריאה, נחטפו ככל הנראה עם קבוצת אתיופים נוצרים שתועדה בסרטון הוצאה להורג שהפיץ דאעש שלשום (ראשון). לפחות אחד מהם, ט', הוחזק במתקן חולות לפני שעזב את ישראל. מסי, קרובת משפחתו של ט' המתגוררת בישראל סיפרה בשיחה עם "הארץ" כי המשפחה זיהתה אותו בוודאות בסרטון של דאעש. "הוא מופיע בסרטון וגם בתמונות, בוודאות. הוא היה בישראל מסוף 2007. הוא החליט בסופו של דבר לחזור, אבל זה אחרי שמשרד הפנים לחץ ואמר לו שיהיה לו יותר טוב.

באישור וינשטיין: החל גירוש מבקשי מקלט לרואנדה ולאוגנדה

2.4.2015 12:40 | גלי גינת

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר להתחיל בגירוש אזרחי אריתריאה וסודאן לאוגנדה ולרואנדה, בהתבסס על עמדת משרד החוץ שלפיה לא נשקפת להם סכנה במדינות אלה. במקביל, נמסר היום (חמישי) מהמוקד לפליטים ולמהגרים שמהלך הגירוש החל כבר לצאת אל הפועל, ובמסגרתו מבקשי מקלט במתקן "חולות" החלו לקבל הודעה על כך שייכלאו בכלא "סהרונים" אם לא יעזבו למדינה שלישית תוך 30 יום. לפני כמה ימים הודיעה רשות האוכלוסין וההגירה על שינוי מדיניות, שלפיה יתחיל בקרוב מהלך יזום לגירוש מבקשי המקלט למדינות שלישיות – אוגנדה או רואנדה. מי שיסרב לצאת מרצון מישראל, נקבע, ייחשב כמי שאינו משתף פעולה לפי סעיף 13 לחוק הכניסה לישראל. אז ייערך לו שימוע שבו יוחלט אם להעבירו למשמורת בכלא סהרונים.

מבקשי מקלט במתקן חולות קיבלו צווי גירוש: "מצאנו לכם מדינה"

2.4.2015 11:12 | חדשות nana10

רשות ההגירה במשרד הפנים החלה היום (חמישי) בחלוקת צווים למבקשי מקלט השוהים במתקן חולות שבנגב כחלק משינוי המדיניות לגירושם לאוגנדה ורואנדה, במסגרת הסכמים שנחתמו עם המדינות. רשות ההגירה חילקה עד כה שבעה צווים בהם נדרשו מבקשי המקלט לעזוב את הארץ מרצון בתוך 30 ימים, או שיישלחו למתקן הכליאה סהרונים. במכתב שביקשו מבקשי המקלט ונכתב בטיגרינית, נכתב ש"אחרי שעבדנו קשה בחודשים האחרונים ,מצאנו לכם מדינה שתקבל אתכם. המדינה תאשר לכם אשרות עבודה ומגורים". במשרד הפנים שיווקו את המהלך כהגירה ל"מדינה הזאת נמצאת במצב פיתוח טוב. 10,000 אזרחי המדינה שהיו מהגרים חזרו אליה. המדינה יצרה הזדמנויות עבודה לאזרחים אחרים מאפריקה".

וינשטיין אישר לגרש מבקשי מקלט לרואנדה ואוגנדה; משרד החוץ: זכויותיהם יישמרו

2.4.2015 6:06 | אילן ליאור

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר להתחיל בגירוש אזרחי אריתריאה וסודאן לאוגנדה ולרואנדה, בהתבסס על עמדת משרד החוץ ולפיה לא נשקפת להם סכנה במדינות אלה. לעמדה זו הצטרף השליח המיוחד של ראש הממשלה לנושא ההסתננות. ל"הארץ" נודע כי היועץ ביקש לוודא שבהסדרים עם אוגנדה ורואנדה מתקיימים שישה תנאים. ראשית, כי אין במדינות אלה מצב מלחמתי או מהומות ואין חוות דעת של נציבות האו"ם לפליטים ולפיה אין לשלוח אליהן אנשים.

  «       6       7       8       9       10     11     12       13       14       15       16       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.