פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 11

חדשות ועדכונים

דו"ח: סודן מחמשת את המורדים בדרום סודן

2.6.2015 15:54 | סוכנויות הידיעות

סודן מספקת נשק ותחמושת למורדים בדרום סודן. כך עולה בדו"ח חדש שפרסם היום (יום ג') ארגון מחקר שמושבו בלונדון. על פי ארגון "חקר חימוש סכסוכים", שחוקר סחר בכלי נשק, 70 אחוזים מהתחמושת שנבדקה על ידו באחרונה בדרום סודן נוצרה בסודן, שלא פעם הואשמה על ידי שכנתה הדרומית בתמיכתה במורדים. הדו"ח שמאשים את סודן בתמיכה במורדים בדרום סודן מצטרף לעדויות ודיווחים לפיהם מטוסים סודניים העבירו ציוד ואספקה למורדים בדרום בין ספטמבר לאוקטובר בשנה שעברה. סודן מצדה טוענת כי ההאשמות אינן נכונות. דרום סודן התפצלה מסודן ב-2011 לאחר עשורים של סכסוך, אולם היחסים בין שתי המדינות השכנות נותרו מתוחים ביותר, והן עדיין מסוכסכות בנושאים כמו קווי הגבול והרווחים מהנפט המופק באזור.

ארגוני זכויות אדם עתרו נגד גירוש מבקשי מקלט בכפייה

30.4.2015 16:04 | צפריר רינת

עתירה שהוגשה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע קוראת לבטל את המדיניות החדשה של רשות האוכלוסין וההגירה, לפיה ניתן לגרש בכפייה מבקשי מקלט למדינות שלישיות (לא מדינות מוצאם). את העתירה הגישו ארגוני זכויות אדם, בהם המוקד לפליטים ומהגרים והאגודה לזכויות האזרח, באמצעות עורכי הדין של התוכנית לזכויות הפליטים באוניברסיטת תל אביב. העותרים מייצגים שני מבקשי מקלט המסרבים לעזוב למדינה שלישית ומוחזקים כעת במתקן חולות. בנוסף לעתירה, הגישו הארגונים בקשה להוצאת צו ביניים למניעת כליאתם של המסרבים לגירוש. כפי שפורסם לפני חודש "בהארץ", רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים החליטה לשנות את מדיניותה כלפי אזרחי אריתריאה וסודאן הנמצאים בישראל.

נשיא סודאן נבחר שוב; שיעור ההצבעה היה נמוך במיוחד

27.4.2015 18:57 | AP, רויטרס

נשיא סודאן, עומר אל־באשיר, השולט בארצו כבר 26 שנה, יכהן קדנציה נוספת בת חמש שנים אחרי שזכה ל–94% בבחירות שהתקיימו במדינה. מפלגת הקונגרס הלאומי (NCP) שבראשה עומד אל־באשיר, זכתה אף היא לניצחון מוחץ ונציגיה ישבו ב–323 מתוך 426 המושבים בפרלמנט. עם פרסום תוצאות הבחירות היום (שני), דחה אל־באשיר את הטענות שמדובר בבחירות מדומות וכי מאזרחי סודאן נמנעה הזכות לאלטרנטיבה פוליטית. האופוזיציה הקטנה והמפוצלת במדינה האפריקאית החרימה את הליך ההצבעה, שהתקיים מוקדם יותר החודש ונמשך ארבעה ימים.

דיווח: 3 מבקשי מקלט נרצחו בלוב בידי דאעש

21.4.2015 11:53 | nrg חדשות

המוקד לפליטים ומהגרים דיווח הבוקר (ג') כי שלושה מבקשי מקלט אריתראים שעזבו את ישראל למדינת שלישית בקיץ האחרון והמשיכו ללוב מאחר ולא קיבלו שום מעמד חוקי במדינה, נחטפו בלוב והוצאו להורג על ידי דאעש. לדברי המרכז, מכרים ובני משפחה זיהו את שלושת האריתראים שנחטפו עם קבוצת האתיופים הנוצרים ותועדו בסרטון ההוצאה להורג שהפיץ דאעש ביום ראשון ה-19 באפריל. לפחות אחד מהם, ט', עזב ממתקן "חולות". מסי, קרובת משפחה של ט' סיפרה ל-nrg כי בני משפחתו של ט' ומכרים ממתקן חולות זיהו אותו בוודאות בתמונות ובסרטון שהפיץ ארגון המדינה האסלאמית.

המוקד לפליטים ולמהגרים: שלושה מבקשי מקלט מאריתריאה שעזבו את ישראל נרצחו על ידי דאעש בלוב

21.4.2015 10:49 | אילן ליאור

המוקד לפליטים ולמהגרים מדווח כי שלושה מבקשי מקלט שעזבו את ישראל למדינה שלישית בשנה החולפת, הוצאו להורג בידי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בלוב. הדיווח מתבסס על זיהוים של המוצאים להורג בידי קרובי משפחה וחברים שלהם השוהים בישראל. השלושה, מבקשי מקלט מאריתריאה, נחטפו ככל הנראה עם קבוצת אתיופים נוצרים שתועדה בסרטון הוצאה להורג שהפיץ דאעש שלשום (ראשון). לפחות אחד מהם, ט', הוחזק במתקן חולות לפני שעזב את ישראל. מסי, קרובת משפחתו של ט' המתגוררת בישראל סיפרה בשיחה עם "הארץ" כי המשפחה זיהתה אותו בוודאות בסרטון של דאעש. "הוא מופיע בסרטון וגם בתמונות, בוודאות. הוא היה בישראל מסוף 2007. הוא החליט בסופו של דבר לחזור, אבל זה אחרי שמשרד הפנים לחץ ואמר לו שיהיה לו יותר טוב.

  «       6       7       8       9       10     11     12       13       14       15       16       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.