פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 10

חדשות ועדכונים

האו"ם: חיילים בצבא דרום סודאן אנסו ילדות ושרפו אותן בחיים בבתיהן

1.7.2015 12:47 | "הארץ"

צבא דרום סודאן אנס ושרף בחיים ילדות בתוך בתיהן במהלך פעולותיו בצפון המדינה. כך דווח בדו"ח של האו"ם שנחשף על ידי סוכנות הידיעות הצרפתית. חוקרי זכויות אדם של האו"ם המוצבים בדרום סודאן התריעו בדו"ח מפני הפרה רחבת היקף של זכויות אדם במדינה, הכוללת מעשי אונס קבוצתי והתעללות. תיאור המעשים מתבסס על עדויותיהן של 115 קורבנות ועדי ראייה במדינת המחוז יוניטי בצפון המדינה, אחד האזורים שבהם דווח על לחימה עזה כחלק ממלחמת האזרחים המתמשכת בדרום סודאן. הצבא הדרום סודאני, הנקרא צבא השחרור של העם הסודאני (SPLA), פתח בחודש אפריל במתקפה נגד כוחות המורדים וקרבות קשים נרשמו בצפון מדינת המחוז יוניטי.

מבקשי מקלט נדרשים לעזוב תוך שבועיים, או להיכלא ללא הגבלה

28.6.2015 2:58 | אילן ליאור

רשות האוכלוסין וההגירה החלה להודיע בימים האחרונים למבקשי מקלט המוחזקים במתקן חולות כי אם לא יסכימו בתוך שבועיים לעזוב לאוגנדה או לרואנדה, ייכלאו בסהרונים ללא הגבלת זמן. לפי הדיווחים שהתקבלו במוקד לפליטים ולמהגרים, הודעות נמסרו לשבעה אזרחי אריתריאה שבקשת המקלט שלהם נדחתה על ידי המדינה. המהלך הוא חלק ממדיניות הגירוש החדשה, שבה כופה המדינה לראשונה על מבקשי מקלט מאריתריאה וסודאן לעזוב את ישראל, גם אם אינם רוצים בכך. מדיניות הגירוש נחשפה ב"הארץ" בסוף מארס. ימים ספורים אחר כך הודיעה הרשות ליותר מ–40 מבקשי מקלט השוהים בחולות כי עליהם לעזוב את ישראל בתוך חודש, אחרת ייכלאו. ככל הידוע, עד כה, בחלוף כשלושה חודשים, איש מהם לא עזב או הועבר לסהרונים.

קרבות עזים, סכנת רעב ויותר ממיליון עקורים: דרום סודאן, המדינה הצעירה בעולם, מתפרקת

25.6.2015 2:52 | מארק סנטורה

קרוב למחצית מאוכלוסיית המדינה הצעירה בעולם, דרום סודאן, חשופה לסכנת רעב חמורה, ומדי יום מתפרסמים דיווחים על מעשי זוועה חדשים המתרחשים בה. קרוב למיליון וחצי בני אדם נמלטו מבתיהם, רובם לכפרים באזורי ביצות, היכן שהם מקווים כי עליית המים בעונת הגשמים תגן עליהם מפני ביזה ואלימות מצד חיילים. "כבר אין מדינה", אומר ג'ון חמיס, בן 38, שחי את רוב שנות קיומה המעטות של ארצו במחנה שהוקם בבסיס של האו"ם. "אני לא יודע איך אפשר לעצור עכשיו את המלחמה", הוא מוסיף. חלפו פחות משנתיים מאז שמאבק על שררה בין שני מנהיגי דרום סודאן הכניס את המדינה החדשה לתוהו ובוהו והצית איבות אתניות נושנות שקורעות אותה כעת לגזרים.

בשל ההסלמה בלחימה: מאות אלפים בדרום סודאן בסכנת רעב

10.6.2015 23:09 | רויטרס

מאות אלפי בני אדם נמצאים בסכנת רעב בדרום סודאן בשל ההסלמה האחרונה בלחימה בין כוחות הממשלה לבין המורדים ובשל מחסור חמור במזון – כך דיווח היום (רביעי) הצלב האדום הבינלאומי. הארגון טען כי רבים מהנזקקים במדינה הצעירה ביותר בעולם ניזונים מצמחי מים בלבד. הארגון קרא להעביר לו תרומות נוספות לנוכח העבודה ששיחות שלום בין הצדדים לא צפויות להתחדש בקרוב. עוד נטען כי יותר ממאה אף בני אדם נעקרו מבתיהם בעקבות העימותים האחרונים בין המורדים, הנאמנים לסגן הנשיא המודח ריק מאצ'ר, לבין כוחות הנשיא סלבה קייר, שמצטרפים לשני מיליון בני אדם שכבר נמלטו מאז התחילה מלחמת האזרחים בדצמבר 2013. "צריך לנקוט פעולות דחופות כדי להציל מאות אלפי בני אדם בדרום סודאן מרעב", מסר הצלב האדום. כ-4.

המדינה מודה: לא גיבשנו מדיניות לגבי בקשות מקלט של יוצאי דארפור

7.6.2015 8:54 | אילן ליאור

המדינה מודה לראשונה כי לא גיבשה עמדה בכל הנוגע לבקשות מקלט של אזרחי סודאן שמוצאם בחבל דארפור. רשות האוכלוסין וההגירה חשפה זאת בתשובה לפנייתו של מוטסים עלי, ממנהיגי קהילת מבקשי המקלט בישראל, שהגיש בקשת מקלט לפני שנתיים וחצי אך טרם נענה. עלי מוחזק זה יותר משנה במתקן חולות ומנהל הליכים משפטיים במטרה להשתחרר. נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע, יוסף אלון, הורה למדינה "לעשות כל מאמץ" להשיב לבקשת המקלט עד יום ראשון שעבר, אך טרם התקבלה החלטה בעניין.

  «       5       6       7       8       9     10     11       12       13       14       15       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.