פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 1

חדשות ועדכונים

"לא לשלטון צבאי": 7 הרוגים ו-140 פצועים בהפגנות נגד ההפיכה בסודן

26.10.2021 10:15 | ynet והסוכנויות

המונים הפגינו אל תוך הלילה ברחובות סודן נגד ההפיכה הצבאית, ובחרטום הבירה דווח על כאוס לאחר שחיילים פתחו באש על מפגינים. משרד הבריאות במדינה המזרח אפריקנית דיווח כי שבעה בני אדם נהרגו בהפגנות מפצעי ירי ועוד 140 נפצעו. לאחר לילה של הפגנות, המוחים נשארו ברחובות גם הבוקר (יום ג') בדרישה להחזיר את השלטון האזרחי. מאז הדחת הרודן עומר אל-באשיר ב-2019 שולטת בסודן "מועצת ריבונות", המורכבת מחציתה מאנשי הצבא ומחציתה מגורמים אזרחיים. בראש המועצה עומדים אנשי הצבא עבד אל-פתאח אל-בורהאן וסגנו מוחמד דקלו, ולצדה קמה גם ממשלה בראשות עבדאללה חמדוק, האחראית על ניהול ענייניה האזרחיים של סודן. אחרי מעצר חמדוק ושריו אתמול הכריז אל-בורהאן על מצב חירום ופיזר את הממשלה.

ניסיון הפיכה בסודן: הצבא מכתר את בית ראש הממשלה, רוב שריו נעצרו

25.10.2021 7:03 | ליעד אוסמו, ynet

ראש הממשלה הסודני במעצר בית, מרבית שרי הממשלה שלו נעצרו, הגישה לאינטרנט נחסמה: בדיוק שנה לאחר שסודן הצטרפה להסכמי אברהם לכינון יחסים עם ישראל, מדיווחים המגיעים הבוקר (יום ב') מהמדינה האפריקנית נראה כי הצבא מנסה לתפוס בה את השליטה המלאה ולבצע הפיכה. לפי דיווח ברשת הסודנית "אל חדת'", ראש ממשלת סודן עבדאללה חמדוק הושם למעשה במעצר בית: כוח של הצבא כיתר הלילה את ביתו. ברשת "אל-ערבייה" דווח על הפעילות בנמל התעופה הבינלאומי בבירה חרטום הושעתה וכי הופסקו ההמראות ממנו בטיסות בינלאומיות. בסודן יש הקוראים כעת לשביתה כללית ולאי-ציות אזרחי במחאה על ההפיכה הצבאית המסתמנת.

דיווחים בסודן: נכשל ניסיון הפיכה צבאית בבירה ח'רטום

21.9.2021 9:20 | ניר דבורי, גאנם אבראהים

הטלוויזיה הממלכתית בסודן מדווחת הבוקר (שלישי) כי נכשל ניסיון הפיכה צבאית ברחבי הבירה ח'רטום ויתר המדינה. על פי הדיווחים, מבצעי ההפיכה ניסו לקרוא להמונים לצאת לרחובות ולהפגין נגד הממשלה במטרה להפילה. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח שקבוצת הקושרים ניסתה להשתלט על תחנת רדיו מרכזית בבירה. צבא סודן עדכן שניסיון ההפיכה נבלם, כל הקושרים נעצרו וכי המצב נמצא בשליטה מלאה של הצבא ויתר כוחות הביטחון במדינה. עוד נמסר כי מדובר בגורמים בצבא הקשורים לממשל הקודם, בראשותו של עומר אל-בשיר. "כל גורמי השלטון והחוק במדינה ממשיכים לבצע את עבודתם כרגיל", נמסר בכלי התקשורת המרכזיים. עוד נמסר כי ההתמודדות עם ניסיון ההפיכה החלה כבר בסביבות השעה 3:00.

יחסי ישראל-סודן: האם גירוש הזרים ייצא לדרך?

5.2.2020 10:22 | אמיר אלון

פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנהיג סודן עבד אל-פתאח אל-בורהאן ביום שני באנטבה שבאוגנדה, והתחלת שיתוף הפעולה במטרה להגיע לנורמליזציה של היחסים בין המדינות, הציפו מחדש את סוגיית הימצאותם בארץ של כ-6,300 סודנים שהסתננו ממצרים, לא כולל ילדיהם שנולדו כאן, והצעדים שעל ישראל לנקוט בנוגע אליהם. בינתיים, בסודן עצמה יוצאים נגד פגישת מנהיג המדינה וראש ממשלת ישראל. שר התקשורת הסודני ודובר הממשלה, פייסל מוחמד סאלח: אמר הבוקר (ד') כי "בישיבת הממשלה אתמול הממשלה הודיעה שהיא מתנגדת ליוזמה של אל בורהאן שבמסגרתה נפגש עם נתניהו. הפגישה מהווה הפרה של החוקה הסודנית וסותרת את העמדה המוכרת של סודן בתמיכתה בסוגיה הפלסטינית.

ההפיכה בסודן: 16 הרוגים, ראש המשטר הצבאי התפטר

13.4.2019 17:10 | סוכנויות הידיעות

המפגינים בסודן, שהמחאה שהם מנהלים זה ארבעה חודשים הובילה שלשום להדחתו של הרודן עומאר אל-באשיר אחרי 30 שנה, מסתמנים הערב כמי שעשויים לרשום בקרוב הישג כביר נוסף ולהביא לביסוסו של משטר אזרחי במדינה. שלשום בערב, אחרי הדחת אל-באשיר, התחלפה השמחה של סודנים רבים בזעם על כך שבמקום הרודן היוצא נטלה את השלטון לידיה מועצה צבאית בראשות שר ההגנה אחמד עווד בן עוף. המועצה הזו מיהרה להכריז על מצב חירום שיימשך שלושה חודשים ועל עוצר שיוטל מדי לילה.

  1     2       3       4       5       6       7       8       9       10       11       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.