פליטים  /  חדשות ועדכונים  /  דף 1

חדשות ועדכונים

דיווחים בסודן: נכשל ניסיון הפיכה צבאית בבירה ח'רטום

21.9.2021 9:20 | ניר דבורי, גאנם אבראהים

הטלוויזיה הממלכתית בסודן מדווחת הבוקר (שלישי) כי נכשל ניסיון הפיכה צבאית ברחבי הבירה ח'רטום ויתר המדינה. על פי הדיווחים, מבצעי ההפיכה ניסו לקרוא להמונים לצאת לרחובות ולהפגין נגד הממשלה במטרה להפילה. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח שקבוצת הקושרים ניסתה להשתלט על תחנת רדיו מרכזית בבירה. צבא סודן עדכן שניסיון ההפיכה נבלם, כל הקושרים נעצרו וכי המצב נמצא בשליטה מלאה של הצבא ויתר כוחות הביטחון במדינה. עוד נמסר כי מדובר בגורמים בצבא הקשורים לממשל הקודם, בראשותו של עומר אל-בשיר. "כל גורמי השלטון והחוק במדינה ממשיכים לבצע את עבודתם כרגיל", נמסר בכלי התקשורת המרכזיים. עוד נמסר כי ההתמודדות עם ניסיון ההפיכה החלה כבר בסביבות השעה 3:00.

יחסי ישראל-סודן: האם גירוש הזרים ייצא לדרך?

5.2.2020 10:22 | אמיר אלון

פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנהיג סודן עבד אל-פתאח אל-בורהאן ביום שני באנטבה שבאוגנדה, והתחלת שיתוף הפעולה במטרה להגיע לנורמליזציה של היחסים בין המדינות, הציפו מחדש את סוגיית הימצאותם בארץ של כ-6,300 סודנים שהסתננו ממצרים, לא כולל ילדיהם שנולדו כאן, והצעדים שעל ישראל לנקוט בנוגע אליהם. בינתיים, בסודן עצמה יוצאים נגד פגישת מנהיג המדינה וראש ממשלת ישראל. שר התקשורת הסודני ודובר הממשלה, פייסל מוחמד סאלח: אמר הבוקר (ד') כי "בישיבת הממשלה אתמול הממשלה הודיעה שהיא מתנגדת ליוזמה של אל בורהאן שבמסגרתה נפגש עם נתניהו. הפגישה מהווה הפרה של החוקה הסודנית וסותרת את העמדה המוכרת של סודן בתמיכתה בסוגיה הפלסטינית.

ההפיכה בסודן: 16 הרוגים, ראש המשטר הצבאי התפטר

13.4.2019 17:10 | סוכנויות הידיעות

המפגינים בסודן, שהמחאה שהם מנהלים זה ארבעה חודשים הובילה שלשום להדחתו של הרודן עומאר אל-באשיר אחרי 30 שנה, מסתמנים הערב כמי שעשויים לרשום בקרוב הישג כביר נוסף ולהביא לביסוסו של משטר אזרחי במדינה. שלשום בערב, אחרי הדחת אל-באשיר, התחלפה השמחה של סודנים רבים בזעם על כך שבמקום הרודן היוצא נטלה את השלטון לידיה מועצה צבאית בראשות שר ההגנה אחמד עווד בן עוף. המועצה הזו מיהרה להכריז על מצב חירום שיימשך שלושה חודשים ועל עוצר שיוטל מדי לילה.

דיווחים על הפיכה בסודן: הצבא ימסור "הודעה" בטלוויזיה

11.4.2019 8:18 | דניאל סלאמה

ערוץ הטלוויזיה הממלכתי של סודן שידר הבוקר (יום ה') הודעה שלפיה הכוחות המזוינים ימסרו בקרוב הצהרה חשובה. הודעת הערוץ מעוררת חשד כבד שיצא לדרך ניסיון הפיכה נגד הנשיא הרודן עומר אל-באשיר, השולט במדינה כבר 30 שנה ומתמודד בחודשים האחרונים עם גל מחאה גדול נגדו. בעוד הסודנים מחכים לגלות מה פשר ההודעה שידרו ערוצי הטלוויזיה והרדיו הממלכתיים מוזיקה פטריוטית – כפי שקרה בפעמים קודמות שבהן ביצע צבא סודן הפיכה. עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי כלי רכב צבאיים התפרסו בנקודות מרכזיות ובגשרים מרכזיים בבירה חרטום וכי אזרחים קוראים בקול "הוא נפל, ניצחנו". עוד דווח כי אלפי תושבים נוהרים לזירת המחאה המרכזית ליד משרד ההגנה בבירה.

המדינה תעניק מעמד של תושב ארעי ל-300 מבקשי מקלט מסודן

27.5.2018 21:11 | תלם יהב

המדינה הודיעה אמש (יום א') לבג"ץ כי תעניק מעמד לכ-300 מבקשי מקלט יוצאי סודן, חבל דרפור חבל הרי הנובה והנילוס הכחול. בתשובת המדינה לעתירה שהוגשה בנושא נכתב: "בעקבות דיונים ולאחר בחינת הסוגיה, הוחלט כי כשלב ראשון יוענק ל-300 סודנים יוצאי חבל דרפור מעמד מסוג א/5 (מעמד של תושב ארעי, הדומה לפליט) מטעמים הומניטריים" - וזאת בתוך 30 יום. תשובת המדינה הוגשה בתגובה לעתירות שהוגשו לבג"ץ ובהן דרישה להעניק מעמד לסודנים שנמצאים בישראל. בתגובה לעתירה, כאמור, הודיעה המדינה שתעניק מעמד ל-300 איש וזאת בהמשך ל-500 סודנים יוצאי חבל דרפור שכבר קיבלו מעמד בישראל. יצוין כי האשרה מסוג א-5 ניתנת למשך שנה, עם אפשרות להארכה מדי שנה במשך ארבע שנים.

  1     2       3       4       5       6       7       8       9       10       11       »  

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.