פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 8

מידע נוסף

חילקו אלפי פלאיירים בת"א: מסתננים לכו הביתה

6.12.2015 7:52 | מירב שלמה־מלמד

עליית מדרגה במאבק תושבי דרום תל אביב באוכלוסייה הזרה: חילקו אלפי פלאיירים שקוראים להם לחזור לארצותיהם. מאחורי יוזמת הפצת הפלאיירים עומדת קבוצת "החזית לשחרור דרום תל אביב", שהוציאה בימים האחרונים שני פלאיירים שכתובים בארבע שפות - עברית, אנגלית, ערבית וטיגרינית. הפלאיירים הודבקו על לוחות מודעות בכל השכונות הדרומיות וחולקו גם לעוברי אורח.

על מסתננים, אזרחים ושופטים מעופפים

3.12.2015 20:46 | ארז תדמור

לפני שלוש שנים בלבד עמדה מדינת ישראל בפני אתגר לאומי משמעותי. בעיצומה של נדידת עמים בקנה מידה היסטורי – כשעשרות מיליוני אנשים מהעולם השלישי, ובייחוד מאפריקה, מבקשים לצאת ממדינותיהם הכושלות לעבר מדינות מערביות – הסתמנה ישראל כאחד מיעדי ההגירה הקלים, הבטוחים והאפקטיביים ביותר. בלא צורך להידחס בספינות רעועות ולהסתכן בטביעה, ובאמצעות שוחד פשוט של מבריחים בדואים, חדרו לישראל בתוך שנים ספורות כ-65,000 מסתננים בלתי-חוקיים מאפריקה. בתוכם שיא של 17,299 מסתננים בשנת 2011 בלבד. על פי הערכות 'המרכז למדיניות הגירה ישראלית' מספר המסתננים כולל כ-8,000 נשים, וכיום גם כ-8,000 עד 10,000 ילדים שנולדו בתחומי ישראל.

ארגון אמנסטי לשר הפנים: הגן על מבקשי המקלט מאריתריאה

3.12.2015 2:33 | עבודה שחורה

ארגון אמנסטי אינטרנשיונל פרסם דו"ח על תנאי החיים הקשים איתם נאלצים להתמודד המגוייסים בכפייה באריתריאה ומבקש משר הפנים, סילבן שלום, להעניק למבקשי המקלט הבורחים מגיוס כפוי באריתריאה הגנה קבועה ומספקת. להלן תקציר הדו"ח קבוצת מבקשי המקלט והפליטים השלישית בגודלה בעולם כיום היא מאריתריאה. נכון לסוף שנת 2014 לפי ה- UNHCR מדי חודש בורחים מאריתריאה כ- 5,000 מבקשי מקלט, 90% ממבקשי המקלט האריתראים המגיעים לאירופה הם בגילאי 18-24.

המסתננים שוב בכותרות: מתקן "חולות" בתפוסה מלאה

2.12.2015 9:25 | אפרת כהן

בעיית המסתננים שוב בכותרות: שר הפנים הודיע אמש כי כבר בימים הקרובים צפויה להירשם תפוסה מלאה במרכז השהייה "חולות", בו שוהים עד כה 2,495 מסתננים שהגיעו לישראל. את הדברים, חשף אמש כאמור שר הפנים, במסגרת וועידת הגליל בה השתתף. מרכז "חולות", כאמור, קולט את המסתננים לישראל, ובימים הקרובים צפויים להיכנס אליו עוד מאות בני אדם. זאת למרות שעל פי החלטתו של בג"ץ, שוחררו כבר כ-1,000 מסתננים בחודשים האחרונים.

פעילים ירושלמים בפעילות לילית: פליטים, ברוכים הבאים!

2.12.2015 2:39 | רענן שמש-פורשנר

קבוצת פעילים מירושלים שינו הלילה (בין שלישי לרביעי) את שלט הכניסה לעיר ירושלים, והנכנסים לירושלים זכו לראות מסר חריג: פליטים, ברוכים הבאים! השלט הוסר לאחר זמן קצר. "הרגשנו שאנו חייבים לעשות זאת למען רווחתם של מבקשי המקלט", הסבירו הפעילים. "בשבועות האחרונים נהרגו עשרות מבקשי מקלט בגבול הדרומי של ישראל", נכתב בהודעה ששלחו הפעילים בלעדית לשיחה מקומית, "הנושא כמעט ולא זכה להתייחסות בכלי התקשורת, בוודאי שלא התייחסות אנושית. הנושא כמעט ולא זוכה לדיון ציבורי משמעותי. פעלנו מתוך אמונה שניתן לשנות את זה, שחייבים לשנות את זה".

  «       3       4       5       6       7     8     9       10       11       12       13       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.