פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 8

מידע נוסף

המסתננים שוב בכותרות: מתקן "חולות" בתפוסה מלאה

2.12.2015 9:25 | אפרת כהן

בעיית המסתננים שוב בכותרות: שר הפנים הודיע אמש כי כבר בימים הקרובים צפויה להירשם תפוסה מלאה במרכז השהייה "חולות", בו שוהים עד כה 2,495 מסתננים שהגיעו לישראל. את הדברים, חשף אמש כאמור שר הפנים, במסגרת וועידת הגליל בה השתתף. מרכז "חולות", כאמור, קולט את המסתננים לישראל, ובימים הקרובים צפויים להיכנס אליו עוד מאות בני אדם. זאת למרות שעל פי החלטתו של בג"ץ, שוחררו כבר כ-1,000 מסתננים בחודשים האחרונים.

פעילים ירושלמים בפעילות לילית: פליטים, ברוכים הבאים!

2.12.2015 2:39 | רענן שמש-פורשנר

קבוצת פעילים מירושלים שינו הלילה (בין שלישי לרביעי) את שלט הכניסה לעיר ירושלים, והנכנסים לירושלים זכו לראות מסר חריג: פליטים, ברוכים הבאים! השלט הוסר לאחר זמן קצר. "הרגשנו שאנו חייבים לעשות זאת למען רווחתם של מבקשי המקלט", הסבירו הפעילים. "בשבועות האחרונים נהרגו עשרות מבקשי מקלט בגבול הדרומי של ישראל", נכתב בהודעה ששלחו הפעילים בלעדית לשיחה מקומית, "הנושא כמעט ולא זכה להתייחסות בכלי התקשורת, בוודאי שלא התייחסות אנושית. הנושא כמעט ולא זוכה לדיון ציבורי משמעותי. פעלנו מתוך אמונה שניתן לשנות את זה, שחייבים לשנות את זה".

"לא בטוח שהחוק החדש ייתן מענה להסתננות"

30.11.2015 8:33 | שמעון כהן

משרד הפנים פרסם תזכיר לחוק למניעת הסתננות, תיקון מספר 6, לאחר שבג"ץ פסל חלקים מהתיקון הקודם. עיקר החוק החדש עוסק בתקופת השהייה המרבית במתקן הפתוח 'חולות', פרק זמן שנקבע ל-12 חודשים למסתננים שכבר שוהים בישראל, עם אפשרות הארכה של שישה חודשים במקרים חריגים.

תזכיר חוק ההסתננות החדש שם ללעג ולקלס את פסיקת בג"ץ

30.11.2015 1:00 | אייל גרוס

שלושה חודשים אחרי פסיקת בג"ץ שפסלה את הוראות חוק ההסתננות, שקבעו כי ניתן לכלוא מבקשי מקלט במתקן חולות ל-20 חודשים, תזכיר הצעת החוק שפרסם משרד הפנים שם ללעג ולקלס את פסק הדין. אחרי שבג"ץ פסל ב-2014 את הוראות החוק שהקימו את חולות ואפשרו כליאת מבקשי מקלט בו ללא מגבלת זמן, הרי שבאוגוסט האחרון הוא פסל את משך הכליאה הנוכחי של 20 חודשים במתקן חולות, בקביעה שמדובר באמצעי שאינו מידתי. אלא שתזכיר הצעת החוק מאפשר כליאה בחולות ל-18 חודשים: רק חודשיים פחות מהתקופה שבג"ץ פסל. כאשר פסל בג"ץ את ההוראה וקבע כי עד לחקיקת חוק חדש תהיה תקופת הכליאה המרבית בחולות 12 חודשים, נראה היה שמדובר ברמז מצד בג"ץ לגבי מה ייחשב בעיניו תקופת כליאה מקסימלית שעומדת בתנאי ה"מידתיות".

תזכיר חוק המסתננים החדש: כליאה במתקן חולות ל-18 חודשים

29.11.2015 21:32 | משה כהן

משרד הפנים הפיץ בין משרדי הממשלה היום (ראשון) את התזכיר לחוק למניעת הסתננות החדש, הכולל כמה שינויים לעומת החוק הקודם, שנפסל בחלקו בחודש אוגוסט, על ידי בג"ץ. בחוק הקודם, שנפסל, תקופת השהייה של מסתננים במתקן חולות היתה עד 20 חודשים. בהצעת החוק החדשה, תקופת השהייה תהיה 12 חודשים, אך לשר הפנים תינתן אפשרות להאריך במקרים חריגים את התקופה בשישה חודשים נוספים. בנוסף, מסתננים שיגיעו לישראל לאחר כניסת החוק לתוקף, יוכנסו למתקן השהייה חולות ל-18 חודשים.

  «       3       4       5       6       7     8     9       10       11       12       13       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.