פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 7

מידע נוסף

ארגון רופאים ללא גבולות: האו"ם כשל בהגנה על אזרחים בדרום סודאן

16.12.2015 1:45 | גרדיאן ורויטרס

הארגון רופאים ללא גבולות (MSF) מאשים את כוח השלום של האו"ם בדרום סודאן וטוען שנחל "כישלון כללי ומוחלט" בהגנה על אזרחים באחד האזורים המסוכנים ביותר במדינה שסועת הקרבות. לפי הארגון, האזרחים במדינת האיחוד, אחד המחוזות בדרום סודאן, סובלים חודשים רבים ממעשי רצח, אונס וחטיפות, ואילו כוח האו"ם "מצטיין" ב"היעדר פעולה מזעזע". "כוח האו"ם נכשל כישלון כללי ומוחלט במחוז", אמר פיט בות', סגן מנהל המבצעים של MSF בהולנד ומנהל פעולות הארגון במדינת האיחוד, אזור עשיר בנפט ושדה קרב עיקרי במלחמת האזרחים בדרום סודאן. לדבריו, "עד כה, לא היתה שום הגנה ראויה לשמה. אלפי אנשים באים מדרום המחוז כדי לבקש הגנה במקומות להגנת אזרחים בבנטיו, בירת מדינת המחוז.

למרות הגדר: מאות אפריקאים הסתננו

6.12.2015 19:19 | הקול היהודי

על אף השלמתה של בניית הגדר החדשה בדרום הארץ כנגד תופעת ההסתננות שתקפה את ישראל בשנים האחרונות, הצליחו 200 מסתננים סודנים ואריתראים לחדור ולעבור את הגדר בשנה האחרונה, כך פורסם בynet. המסתננים התגברו על הגדר באמצעות סולמות בגבהים של שישה עד עשרה מטרים וקפצו לשטח מדינת ישראל. כוחות צה"ל שהוקפצו למקום בזמן החדירה עצרו את המסתננים והעבירו אותם למתקן הכליאה 'סהרונים', שם יכלאו עד שתחליט המדינה מה לעשות בעניינם. זמן הכליאה לא יעבור תקופה של שנה בשל החלטת בג"ץ על הגבלת זמן הכליאה.

חילקו אלפי פלאיירים בת"א: מסתננים לכו הביתה

6.12.2015 7:52 | מירב שלמה־מלמד

עליית מדרגה במאבק תושבי דרום תל אביב באוכלוסייה הזרה: חילקו אלפי פלאיירים שקוראים להם לחזור לארצותיהם. מאחורי יוזמת הפצת הפלאיירים עומדת קבוצת "החזית לשחרור דרום תל אביב", שהוציאה בימים האחרונים שני פלאיירים שכתובים בארבע שפות - עברית, אנגלית, ערבית וטיגרינית. הפלאיירים הודבקו על לוחות מודעות בכל השכונות הדרומיות וחולקו גם לעוברי אורח.

על מסתננים, אזרחים ושופטים מעופפים

3.12.2015 20:46 | ארז תדמור

לפני שלוש שנים בלבד עמדה מדינת ישראל בפני אתגר לאומי משמעותי. בעיצומה של נדידת עמים בקנה מידה היסטורי – כשעשרות מיליוני אנשים מהעולם השלישי, ובייחוד מאפריקה, מבקשים לצאת ממדינותיהם הכושלות לעבר מדינות מערביות – הסתמנה ישראל כאחד מיעדי ההגירה הקלים, הבטוחים והאפקטיביים ביותר. בלא צורך להידחס בספינות רעועות ולהסתכן בטביעה, ובאמצעות שוחד פשוט של מבריחים בדואים, חדרו לישראל בתוך שנים ספורות כ-65,000 מסתננים בלתי-חוקיים מאפריקה. בתוכם שיא של 17,299 מסתננים בשנת 2011 בלבד. על פי הערכות 'המרכז למדיניות הגירה ישראלית' מספר המסתננים כולל כ-8,000 נשים, וכיום גם כ-8,000 עד 10,000 ילדים שנולדו בתחומי ישראל.

ארגון אמנסטי לשר הפנים: הגן על מבקשי המקלט מאריתריאה

3.12.2015 2:33 | עבודה שחורה

ארגון אמנסטי אינטרנשיונל פרסם דו"ח על תנאי החיים הקשים איתם נאלצים להתמודד המגוייסים בכפייה באריתריאה ומבקש משר הפנים, סילבן שלום, להעניק למבקשי המקלט הבורחים מגיוס כפוי באריתריאה הגנה קבועה ומספקת. להלן תקציר הדו"ח קבוצת מבקשי המקלט והפליטים השלישית בגודלה בעולם כיום היא מאריתריאה. נכון לסוף שנת 2014 לפי ה- UNHCR מדי חודש בורחים מאריתריאה כ- 5,000 מבקשי מקלט, 90% ממבקשי המקלט האריתראים המגיעים לאירופה הם בגילאי 18-24.

  «       2       3       4       5       6     7     8       9       10       11       12       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.