פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 7

מידע נוסף

סמוטריץ' טרפד הטבות מס לילדי מסתננים

23.12.2015 12:27 | סרוגים

יום מתוח היום (ד') בוועדת הכספים. אחרי עימות חריף בין חברי הכנסת בדיון על העברות תקציביות שנקטע ועל-כן ההעברות לא אושרו, התעוררה סערת רוחות במהלך דיון אחר ושגרתי בבקשות של עמותות חברתיות לקבלת אישור לסעיף 46 לפקודת מס הכנסה, המקנה הטבות במס על תרומות, מה שמקל עליהן בגיוס תרומות. הסערה התחוללה לאחר שחברי כנסת מהקואליציה ביקשו לדחות את בקשתה של העמותה הראשונה ברשימה המכילה 65 עמותות, עמותת 'אליפלט – אזרחים למען ילדי פליטים' שפועלת בדרום תל-אביב. בעקבות התלהטות הרוחות ולאחר שלא עלה בידו לעצור את שטף הקריאות שהטיחו חברי הכנסת אלו באלו, קטע יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) את הישיבה והודיע שהוא יחדש את הדיון בעניינים שנקבעו להיום בשעות אחר הצהריים.

תזכיר חוק של מש' המשפטים: לעצור מסתננים מחשש שיימלטו

23.12.2015 7:46 | אמוץ שפירא

משרד המשפטים הפיץ תזכיר חוק ובו הוא מבקש לאפשר לבתי המשפט לעצור מסתננים ופלסטינים עד תום ההליכים בשל חשש שיימלטו מישראל. הצעת החוק תאפשר לעצור עד תום ההליכים אזרח זר ואדם שאינו תושב ישראל שעשה עבירת פשע שדינה 3 שנות מאסר ויותר.

החמרה במעצר מסתננים נאשמים

22.12.2015 15:35 | איתמר לוין

מסתננים ייעצרו עד תום ההליכים נגדם אם יואשמו בעבירות מסוג פשע, כאשר בחוק תיקבע חזקה שהם עלולים להימלט אם ישוחררו. משרד המשפטים הפיץ (יום ג', 22.12.15) את תזכיר החוק בנושא. כיום קובע החוק, כי עילות המעצר עד תום ההליכים הן חשש מהימלטות, חשש לפגיעה בעדים או חשש לסיכון ביטחון הציבור או ביטחון המדינה. החוק גם קבע שורה של מקרים בהם קיימת חזקה שמתקיימת לפחות אחת מעילות אלו, בעיקר בהתאם לחומרת העבירות, כגון: רצח, עבירות מין חמורות ועבירות סמים. במקרים אלו, קלושים הסיכויים שבית המשפט יסתפק בחלופת מעצר.

ארגון רופאים ללא גבולות: האו"ם כשל בהגנה על אזרחים בדרום סודאן

16.12.2015 1:45 | גרדיאן ורויטרס

הארגון רופאים ללא גבולות (MSF) מאשים את כוח השלום של האו"ם בדרום סודאן וטוען שנחל "כישלון כללי ומוחלט" בהגנה על אזרחים באחד האזורים המסוכנים ביותר במדינה שסועת הקרבות. לפי הארגון, האזרחים במדינת האיחוד, אחד המחוזות בדרום סודאן, סובלים חודשים רבים ממעשי רצח, אונס וחטיפות, ואילו כוח האו"ם "מצטיין" ב"היעדר פעולה מזעזע". "כוח האו"ם נכשל כישלון כללי ומוחלט במחוז", אמר פיט בות', סגן מנהל המבצעים של MSF בהולנד ומנהל פעולות הארגון במדינת האיחוד, אזור עשיר בנפט ושדה קרב עיקרי במלחמת האזרחים בדרום סודאן. לדבריו, "עד כה, לא היתה שום הגנה ראויה לשמה. אלפי אנשים באים מדרום המחוז כדי לבקש הגנה במקומות להגנת אזרחים בבנטיו, בירת מדינת המחוז.

למרות הגדר: מאות אפריקאים הסתננו

6.12.2015 19:19 | הקול היהודי

על אף השלמתה של בניית הגדר החדשה בדרום הארץ כנגד תופעת ההסתננות שתקפה את ישראל בשנים האחרונות, הצליחו 200 מסתננים סודנים ואריתראים לחדור ולעבור את הגדר בשנה האחרונה, כך פורסם בynet. המסתננים התגברו על הגדר באמצעות סולמות בגבהים של שישה עד עשרה מטרים וקפצו לשטח מדינת ישראל. כוחות צה"ל שהוקפצו למקום בזמן החדירה עצרו את המסתננים והעבירו אותם למתקן הכליאה 'סהרונים', שם יכלאו עד שתחליט המדינה מה לעשות בעניינם. זמן הכליאה לא יעבור תקופה של שנה בשל החלטת בג"ץ על הגבלת זמן הכליאה.

  «       2       3       4       5       6     7     8       9       10       11       12       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.