פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 6

מידע נוסף

האוצר אוסר להעסיק מבקשי מקלט, אבל גובה מהם 20% מס

7.6.2016 7:47 | עמרי מילמן

כך נראה אבסורד: בשבוע שעבר עתרה חברת כוח האדם י.ב שיא משאבים המעסיקה עובדי ניקיון לבית המשפט באמצעות עו"ד רנאטו יאראק ממשרד מ. פירון ושות' נגד משרד האוצר כדי שהאחרון יחוייב להכיר בהיטל מס שמוטל על עובדים זרים ומבקשי מקלט כהוצאות שכר במכרזים ממשלתיים, ונענתה ב"מאחר ולפי הוראות תכנון הכספים והמשק אסור להעסיק עובדים זרים בעבודות ניקיון הרי שבקשת התמחור מתייתרת". על כך השיבה החברה כי "מענה זה אינו רלבנטי, שכן לא מדובר בעובדים זרים כי אם במבקשי מקלט, הנחשבים לתכליות לא מעטות כתושבים בישראל, גם אם ארעיים ועל תנאי,שאסור לגרשם ושחיוני לאפשר להם לעבוד כל עוד הם שוהים כאן". בהתאם לכך, מותר למבקשי מקלט לעסוק בניקיון.

ספר צביעה למען ילדי פליטים

19.5.2016 12:17 | אור סגל

ספרי צביעה הפכו לטרנד ו"חזרו לאופנה". אחד מספרי הצביעה הרבים שיוצאים לאור בתקופה זו הוא הספר של עמותת "אליפלט – אזרחים למען ילדי פליטים". הספר "בכל צבעי הקשת" מלא באיורים העוסקים בחייהם של ילדות וילדים. לדברי העמותה, הוא מעצים ערכים כמו חמלה, קבלה עצמית וקבלת השונה. 39 מאיירות ומאיירים ציירו ותרמו איורים העוסקים בחייהם של ילדות וילדים. הציורים נוצרו בהשראת שירי הילדים "אני תמיד נשאר אני" של דתיה בן דור ו"והילד הזה הוא אני" של יהודה אטלס. השניים הסכימו לתרום את השימוש בשירים לספר.

עם העבדים הפך לעם הנוגשים כלפי מבקשי המקלט

25.4.2016 0:54 | קורט טוכולסקי

"כי גרים הייתם בארץ מצרים", נכתב בתורתנו ה"קדושה", והנה קראנו זה עתה את ההגדה של פסח וספרנו לעצמנו שוב שהיינו עם של עבדים שזכה לחירות. במקביל יכולים היינו, כרגיל בחודשים האחרונים, לחכך את כפות ידינו בהנאה לנוכח משבר ההגירה באירופה, ולסנן מתחת לשפם משפטים כמו: "תראו את האירופאים, פתאום הם מבינים מה זה/נו הם כבר לא כאלה יפי נפש/דרום תל אביב דרום בריסל אותה החרדה". אז הנה לנו עוד חג חירות ותסלחו לי על השפה הבוטה, כמו שאנחנו נראים בכל מה שקשור ליחסינו לגרים, אנחנו יכולים לחגוג את החג, ולהפנים שגם אנחנו המדכאים, עודנו עבדים.

אושר בקריאה ראשונה: פליט לא יהיה במתקן שהייה יותר מ-12 חודשים

2.2.2016 9:27 | חדשות nana10

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה שפליט לא ישהה במרכז שהייה, מכוח הוראת שהייה, יותר מ-12 חודשים, זאת במקום הוראת חוק קודמת שקבעה תקופת שהייה מרבית של 20 חודשים ונפסלה על ידי בית המשפט העליון. 20 חברי כנסת הצביעו בעד ההצעה בעוד ש-12 הביעו התנגדות. יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה במהלך הדיון כי "החוק הזה הוא חרפה. את מתקן חולות צריך לסגור. אתם מדברים על המצב בדרום תל אביב ומי אחראי על המצב שם אם לא הממשלה שרצתה לשסות אוכלוסייה באוכלוסייה. החוק הזה הוא פשע הומניטרי וחרפה מוסרית".

סמוטריץ' וזוהר נגד מימון ילדי סודנים

24.12.2015 8:31 | עידן יוסף

יום מתוח (יום ד', 23.12.15) בוועדת הכספים. אחרי עימות חריף בין חברי הכנסת בדיון על העברות תקציביות שנקטע ועל-כן ההעברות לא אושרו, התעוררה סערת רוחות במהלך דיון אחר ושגרתי בבקשות של עמותות חברתיות לקבלת אישור לסעיף 46 לפקודת מס הכנסה, המקנה הטבות במס על תרומות, מה שמקל עליהן בגיוס תרומות. הסערה התחוללה לאחר שחברי כנסת מהקואליציה ביקשו לדחות את בקשתה של העמותה הראשונה ברשימה המכילה 65 עמותות, עמותת 'אליפלט - אזרחים למען ילדי פליטים' שפועלת בדרום תל אביב. בעקבות התלהטות הרוחות ולאחר שלא עלה בידו לעצור את שטף הקריאות שהטיחו חברי הכנסת אלו באלו, קטע יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, את הישיבה והודיע שהוא יחדש את הדיון בעניינים שנקבעו להיום בשעות אחר-הצהריים.

  «       1       2       3       4       5     6     7       8       9       10       11       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.