פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 4

מידע נוסף

עשן שחור

30.9.2016 7:54 | אוריאל לוי

דוח של ארגון אמנסטי אינטרנשיונל שפורסם אמש (חמישי), קובע כי צבא סודאן הפציץ אזרחים בחבל דארפור בנשק כימי. הארגון תיעד לפחות 32 מקרים בהם נעשה שימוש בנשק כימי בפצצות שהוטלו מהאוויר, ורקטות ששוגרו מהקרקע, כנגד כפרים בדארפור. על פי הערכות אמנסטי אינטרנשיונל 200-250 בני אדם נהרגו בהתקפות אלו בדארפור בשמונה החודשים האחרונים, חלק גדול מהם ילדים. ההתקפה הכימית האחרונה שתועדה נערכה לפני כשבועיים, ב-9 בספטמבר. בדוח שפרסם הארגון הבריטי, מופיעים עשרות ראיונות עם עדים ששרדו את ההפצצות, תמונות לוויין של כפרים שהופצצו וננטשו על אף שלא הייתה בהן נוכחות צבאית, וניתוח תמונות של קורבנות הפצצות אוויריות וארטילריות.

אמנסטי: סודן טובחת באזרחים בדרפור בנשק כימי

29.9.2016 9:43 | סוכנויות הידיעות

ארגון אמנסטי אינטרנשיונל מאשים את סודן בשימוש בנשק כימי נגד אזרחיה והריגת מאות אנשים, כולל ילדים. הארגון הבינלאומי טוען שהצליח לאסוף גוף ראיות מהימן ראשוני, שמוכיח כי כוחות הנשיא עומאר אל-באשיר מפציצים את ג'בל מארה מוכה המשבר אשר בחבל דרפור בחומרים כימים. זאת בניגוד לאמנות האג וז'נבה ותוך ביצוע פשעי מלחמה. הארגון קרא לפתיחת חקירה של האו"ם. התקפות בנשק כימי באפריקה בתקופה שאחרי המלחמה בסודן נדירות מאוד, ובכוחן של ההאשמות בלבד לדרדר משמעותית את יחסיה של סודן עם הקהילייה הבינלאומית, יחסים שמצויים בהתקדמות זהירה בשנים האחרונות.

ארגון זכויות אדם: צבא סודאן תקף אזרחים בדארפור בנשק כימי

29.9.2016 7:20 | וואלה! חדשות

כוחות של ממשלת סודאן השתמשו בשמונת החודשים האחרונים בנשק כימי נגד אזרחים בחבל דארפור – כך עולה מראיות שנאספו בדוח שפרסם היום (חמישי) ארגון זכויות האדם "אמנסטי אינטרנשיונל", וכותרתו "אדמה חרוכה, אוויר מורעל: הכוחות של ממשלת סודאן מחריבים את ג'בל מרה". הדוח מבוסס על צילומי לוויין, עדויות של 184 ניצולים והערכה מטעם מומחים של הפציעות שמהם סובלים האזרחים, כולל תינוקות וילדים. תחקיר הארגון מצביע על לפחות 32 מקרים של תקיפות באזור ג'בל מרה, שבהן קיימת סבירות גבוהה לשימוש בנשק כימי, האחרונה שבהן לפני כשבועיים. להערכת "אמנסטי", לפחות 200 בני אדם נהרגו כתוצאה מחשיפה לנשק הכימי, ככל הנראה גז חרדל או ארסן, מרביתם ילדים.

יותר ממיליון פליטים נמלטו מהמלחמה בדרום סודאן

16.9.2016 17:43 | אי-פי וניו יורק טיימס

יותר ממיליון פליטים נמלטו מהלחימה המשתוללת בדרום סודאן במה שנראה כאחד מהאסונות ההומניטאריים הקשים ביותר בעולם שהפתיע בהיקפו את סוכנויות הסיוע.

ישראל: סודאן מפרה זכויות אדם, אך התרחקה מהציר הרדיקלי בראשות איראן

13.9.2016 19:17 | ברק רביד

פקידים בכירים בירושלים אמרו היום (שלישי) כי חרף העובדה שישראל מרוצה מכך שסודאן התרחקה בשנה האחרונה מהציר הרדיקלי בראשות איראן, היא מתנגדת להפרת זכויות האדם שמתבצעת במדינה, שנשיאה עומאר אל-בשיר מבוקש ע"י בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג בחשד לביצוע פשעים נגד האנושות ובחשד לאחריות לרצח עם. ההתייחסות היזומה של הפקידים הבכירים למצב בסודאן היתה חריגה מאוד. הרקע לאמירת הדברים הינו חשיפת "הארץ" מהשבוע שעבר על כך שישראל פעלה מול ארה"ב ומול מדינות באירופה וביקשה מהן לנקוט במחוות כלפי הממשלה בסודאן ולשפר עמה את היחסים על רקע התרחקותה מאיראן והתקרבותה לציר המדינות הסוניות בראשות סעודיה.

  «       1       2       3     4     5       6       7       8       9       10       11       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.