פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 4

מידע נוסף

ברית הדמים של היתומים שברחו מדרום סודאן

24.8.2017 6:00 | ג'ייסון ברק

גלוריה קאוג'י בסך הכל בת 23, אבל מטפלת בשישה ילדים - משפחתה החדשה. הגדול שבהם בן 17, הקטן בסך הכל בן שלושה חודשים. חמש אחיות ואח. הקשרים ביניהם מבוססים על דם שנשפך יותר מאשר על קרבת דם, אבל, הם מדגישים, למרות זאת הם משפחה. כולם חוו אלימות, וסיפוריהם מסופרים בלחישה ובמהירות, כשהם נועצים את עיניהם למטה באדמה שבין כפות רגליהם היחפות והמחוספסות, או בשמים התכולים שממעל. הזיכרונות שלהם טריים מכדי שיוכלו להתמודד עמם. הלחימה בשנה האחרונה בין המיליציות לחיילי הממשלה בדרום סודאן, המדינה הצעירה בעולם, יוצרת משבר פליטים שמתפתח בקצב מהיר יותר מבכל מקום אחר בעולם.

"המסעדות לא ישרדו את רעידת האדמה הזאת"

4.5.2017 8:59 | אורנה יפת

"מכה נוספת והרסנית", כך מגדירים בענף המסעדנות את חובת ההפקדה לפיקדון, שנדרשת ממעסיקים של מבקשי מקלט החל מהשבוע. במסגרת החוק, שנכנס לתוקף ב־1 במאי, מחויב כל מעסיק של כל מבקש מקלט שמוגדר כמסתנן להפקיד מדי חודש סכום כספי בחשבון ייעודי שמנוהל עבורו באמצעות רשות האוכלוסין וההגירה. סכומי הפיקדון ייצברו לזכות המסתנן מדי חודש והוא יוכל לקבל אותם רק בעת שהוא ייצא מישראל באופן קבוע. אי־הפקדת פקדון עבור מבקש מקלט מהווה עבירה על החוק, והחוק יבוא לידי ביטוי כבר בשכר החודש הנוכחי שמשולם ביוני.

רשות האוכלוסין הסתירה דו"ח לפיו יוצאי דרפור זכאים למקלט

4.1.2017 5:00 | אילן ליאור

רשות האוכלוסין הסתירה במשך יותר משנתיים חוות דעת שנכתבה ביחידה המטפלת בבקשות המקלט (RSD) במשרד הפנים, לפיה כל יוצא חבל דרפור בסודאן שאינו שייך לשבטים הערביים זכאי לקבל מקלט מדיני בישראל, כך פורסם אתמול ב"ידיעות אחרונות". בהתבסס על חוות הדעת המקצועית, מבקשי מקלט רבים מחבל דרפור צפויים לדרוש בקרוב מעמד בישראל. בשנים האחרונות השיבה המדינה כמה פעמים לבתי המשפט כי טרם גובשה מדיניות כוללת בכל הנוגע ליוצאי חבל דרפור, זאת על אף חוות הדעת שהוגשה לבכירי רשות האוכלוסין וההגירה. ככל הידוע, מנכ"ל רשות האוכלוסין שסיים את תפקידו בימים האחרונים, אמנון בן עמי, אישר את חוות הדעת והעביר אותה להכרעת שר הפנים.

עשן שחור

30.9.2016 7:54 | אוריאל לוי

דוח של ארגון אמנסטי אינטרנשיונל שפורסם אמש (חמישי), קובע כי צבא סודאן הפציץ אזרחים בחבל דארפור בנשק כימי. הארגון תיעד לפחות 32 מקרים בהם נעשה שימוש בנשק כימי בפצצות שהוטלו מהאוויר, ורקטות ששוגרו מהקרקע, כנגד כפרים בדארפור. על פי הערכות אמנסטי אינטרנשיונל 200-250 בני אדם נהרגו בהתקפות אלו בדארפור בשמונה החודשים האחרונים, חלק גדול מהם ילדים. ההתקפה הכימית האחרונה שתועדה נערכה לפני כשבועיים, ב-9 בספטמבר. בדוח שפרסם הארגון הבריטי, מופיעים עשרות ראיונות עם עדים ששרדו את ההפצצות, תמונות לוויין של כפרים שהופצצו וננטשו על אף שלא הייתה בהן נוכחות צבאית, וניתוח תמונות של קורבנות הפצצות אוויריות וארטילריות.

אמנסטי: סודן טובחת באזרחים בדרפור בנשק כימי

29.9.2016 9:43 | סוכנויות הידיעות

ארגון אמנסטי אינטרנשיונל מאשים את סודן בשימוש בנשק כימי נגד אזרחיה והריגת מאות אנשים, כולל ילדים. הארגון הבינלאומי טוען שהצליח לאסוף גוף ראיות מהימן ראשוני, שמוכיח כי כוחות הנשיא עומאר אל-באשיר מפציצים את ג'בל מארה מוכה המשבר אשר בחבל דרפור בחומרים כימים. זאת בניגוד לאמנות האג וז'נבה ותוך ביצוע פשעי מלחמה. הארגון קרא לפתיחת חקירה של האו"ם. התקפות בנשק כימי באפריקה בתקופה שאחרי המלחמה בסודן נדירות מאוד, ובכוחן של ההאשמות בלבד לדרדר משמעותית את יחסיה של סודן עם הקהילייה הבינלאומית, יחסים שמצויים בהתקדמות זהירה בשנים האחרונות.

  «       1       2       3     4     5       6       7       8       9       10       11       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.