פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 4

מידע נוסף

ישראל: סודאן מפרה זכויות אדם, אך התרחקה מהציר הרדיקלי בראשות איראן

13.9.2016 19:17 | ברק רביד

פקידים בכירים בירושלים אמרו היום (שלישי) כי חרף העובדה שישראל מרוצה מכך שסודאן התרחקה בשנה האחרונה מהציר הרדיקלי בראשות איראן, היא מתנגדת להפרת זכויות האדם שמתבצעת במדינה, שנשיאה עומאר אל-בשיר מבוקש ע"י בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג בחשד לביצוע פשעים נגד האנושות ובחשד לאחריות לרצח עם. ההתייחסות היזומה של הפקידים הבכירים למצב בסודאן היתה חריגה מאוד. הרקע לאמירת הדברים הינו חשיפת "הארץ" מהשבוע שעבר על כך שישראל פעלה מול ארה"ב ומול מדינות באירופה וביקשה מהן לנקוט במחוות כלפי הממשלה בסודאן ולשפר עמה את היחסים על רקע התרחקותה מאיראן והתקרבותה לציר המדינות הסוניות בראשות סעודיה.

15 ישראלים נצורים בדרום סודן

12.7.2016 6:55 | איתמר אייכנר וסוכנויות הידיעות

15 אזרחים ישראלים, מחציתם אנשי עסקים ומחציתם עובדי ארגוני סיוע שונים, נקלעו למלחמת אזרחים עקובה מדם בדרום סודן שבה נהרגו כבר מאות בני אדם מאז סוף השבוע עקב קרבות קשים ועקובים מדם בין הכוחות הנאמנים לנשיא, סלבה קיר, ובין אלו הנאמנים ליריבו, ריק מצ'אר. קולות של ירי ופיצוצים אדירים נשמעים ברחבי הבירה, ג'ובה. מרבית הקורבנות נהרגו אתמול (ב') - ובסך הכל נספרו יותר מ-200 הרוגים. מרבית תושבי העיר מסתגרים בבתיהם, ואלפים בחרו לברוח לבסיסי האו"ם הקרובים כדי להגן על עצמם. ישנם דיווחים הטוענים כי לוחמים משני הצדדים בוזזים בתים וחנויות תוך העמדת פנים של פטרול ברחובות.

272 הרוגים בלחימה בין תומכי הנשיא לסגנו בדרום סודן

10.7.2016 12:06 | רויטרס

לפחות 272 אנשים נהרגו מאז יום חמישי בלחימה בין הפלגים היריבים בעיר הבירה ג'ובה בדרום סודן, בהם 33 אזרחים, כך מסר מקור ממשלתי במדינה. הלחימה החלה ביום חמישי בין חיילים הנאמנים לנשיא המדינה סאלווה קיר לחיילים התומכים בסגן הנשיא ומנהיג כוחות המורדים לשעבר ריק מצא'ר. האלימות העלתה חששות כי דרום סודן עלולה להידרדר לחוסר יציבות נוספת, לאחר שהצליחה להיחלץ ממלחמת אזרחים עקובה מדם בת שנתיים.

האוצר אוסר להעסיק מבקשי מקלט, אבל גובה מהם 20% מס

7.6.2016 7:47 | עמרי מילמן

כך נראה אבסורד: בשבוע שעבר עתרה חברת כוח האדם י.ב שיא משאבים המעסיקה עובדי ניקיון לבית המשפט באמצעות עו"ד רנאטו יאראק ממשרד מ. פירון ושות' נגד משרד האוצר כדי שהאחרון יחוייב להכיר בהיטל מס שמוטל על עובדים זרים ומבקשי מקלט כהוצאות שכר במכרזים ממשלתיים, ונענתה ב"מאחר ולפי הוראות תכנון הכספים והמשק אסור להעסיק עובדים זרים בעבודות ניקיון הרי שבקשת התמחור מתייתרת". על כך השיבה החברה כי "מענה זה אינו רלבנטי, שכן לא מדובר בעובדים זרים כי אם במבקשי מקלט, הנחשבים לתכליות לא מעטות כתושבים בישראל, גם אם ארעיים ועל תנאי,שאסור לגרשם ושחיוני לאפשר להם לעבוד כל עוד הם שוהים כאן". בהתאם לכך, מותר למבקשי מקלט לעסוק בניקיון.

ספר צביעה למען ילדי פליטים

19.5.2016 12:17 | אור סגל

ספרי צביעה הפכו לטרנד ו"חזרו לאופנה". אחד מספרי הצביעה הרבים שיוצאים לאור בתקופה זו הוא הספר של עמותת "אליפלט – אזרחים למען ילדי פליטים". הספר "בכל צבעי הקשת" מלא באיורים העוסקים בחייהם של ילדות וילדים. לדברי העמותה, הוא מעצים ערכים כמו חמלה, קבלה עצמית וקבלת השונה. 39 מאיירות ומאיירים ציירו ותרמו איורים העוסקים בחייהם של ילדות וילדים. הציורים נוצרו בהשראת שירי הילדים "אני תמיד נשאר אני" של דתיה בן דור ו"והילד הזה הוא אני" של יהודה אטלס. השניים הסכימו לתרום את השימוש בשירים לספר.

  «       1       2       3     4     5       6       7       8       9       10       11       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.