פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 3

מידע נוסף

מבקשי מקלט מגיבים לפסיקת העליון: "אין לי לאן ללכת"

28.8.2017 22:39 | אסף זגריזק

שופטי בית המשפט העליון קבעו היום (ב') כי לא ניתן לכלוא מסתננים ליותר מ-60 ימים, גם אם הם מתנגדים ל"גירוש מרצון", אך אין מניעה להרחיק אותם למדינה שלישית. ב', שהגיע לישראל מאריתראה בשנת 2012 וכעת מוחזק במתקן חולות, אמר בעקבות הפסיקה: "הגעתי לכאן אחרי מלחמות באריתראה. באתי לכאן כדי לחיות את חיי וכדי שלא שימשיכו לאמלל אותי". הוא סיפר כי "במשרד הפנים אין תשובה לבקשת המקלט שלי שהוגשה מיד כשהגעתי, ואני נמצא בחולות כבר שישה חודשים ולפני כן הייתי בסהרונים שלושה חודשים. אני מקווה שנוכל להשתחרר סוף סוף אבל אני לא אופטימי, כי המדינה תמיד מצליחה לעקוף את ההחלטות של בית המשפט. אם זה היה תלוי בי לא הייתי נשאר פה דקה - אבל אין לי לאן ללכת".

פרשנות: אין צורך בחוק לגירוש מבקשי מקלט – הפוליטיקאים מחפשים כותרות

28.8.2017 20:13 | ברוך קרא, מיה איידן ועקיבא נוביק

גורמים בכירים במערכת הפוליטית הטילו היום (ראשון) ביקורת על החלטת בית המשפט העליון בנוגע לסוגיית הפליטים, וקראו לשינוי חקיקה שיאפשר גירוש ללא הסכמה. דבריהם נאמרו אף על פי שביהמ"ש הבהיר כי אין צורך בהסכמה כזו. למעשה הדרישה להסכמה מגיעה מצדן של המדינות הקולטות, רואנדה ואוגנדה, כך שהפוליטיקאים בעצם מנסים להשיג כותרות.

ברית הדמים של היתומים שברחו מדרום סודאן

24.8.2017 6:00 | ג'ייסון ברק

גלוריה קאוג'י בסך הכל בת 23, אבל מטפלת בשישה ילדים - משפחתה החדשה. הגדול שבהם בן 17, הקטן בסך הכל בן שלושה חודשים. חמש אחיות ואח. הקשרים ביניהם מבוססים על דם שנשפך יותר מאשר על קרבת דם, אבל, הם מדגישים, למרות זאת הם משפחה. כולם חוו אלימות, וסיפוריהם מסופרים בלחישה ובמהירות, כשהם נועצים את עיניהם למטה באדמה שבין כפות רגליהם היחפות והמחוספסות, או בשמים התכולים שממעל. הזיכרונות שלהם טריים מכדי שיוכלו להתמודד עמם. הלחימה בשנה האחרונה בין המיליציות לחיילי הממשלה בדרום סודאן, המדינה הצעירה בעולם, יוצרת משבר פליטים שמתפתח בקצב מהיר יותר מבכל מקום אחר בעולם.

"המסעדות לא ישרדו את רעידת האדמה הזאת"

4.5.2017 8:59 | אורנה יפת

"מכה נוספת והרסנית", כך מגדירים בענף המסעדנות את חובת ההפקדה לפיקדון, שנדרשת ממעסיקים של מבקשי מקלט החל מהשבוע. במסגרת החוק, שנכנס לתוקף ב־1 במאי, מחויב כל מעסיק של כל מבקש מקלט שמוגדר כמסתנן להפקיד מדי חודש סכום כספי בחשבון ייעודי שמנוהל עבורו באמצעות רשות האוכלוסין וההגירה. סכומי הפיקדון ייצברו לזכות המסתנן מדי חודש והוא יוכל לקבל אותם רק בעת שהוא ייצא מישראל באופן קבוע. אי־הפקדת פקדון עבור מבקש מקלט מהווה עבירה על החוק, והחוק יבוא לידי ביטוי כבר בשכר החודש הנוכחי שמשולם ביוני.

רשות האוכלוסין הסתירה דו"ח לפיו יוצאי דרפור זכאים למקלט

4.1.2017 5:00 | אילן ליאור

רשות האוכלוסין הסתירה במשך יותר משנתיים חוות דעת שנכתבה ביחידה המטפלת בבקשות המקלט (RSD) במשרד הפנים, לפיה כל יוצא חבל דרפור בסודאן שאינו שייך לשבטים הערביים זכאי לקבל מקלט מדיני בישראל, כך פורסם אתמול ב"ידיעות אחרונות". בהתבסס על חוות הדעת המקצועית, מבקשי מקלט רבים מחבל דרפור צפויים לדרוש בקרוב מעמד בישראל. בשנים האחרונות השיבה המדינה כמה פעמים לבתי המשפט כי טרם גובשה מדיניות כוללת בכל הנוגע ליוצאי חבל דרפור, זאת על אף חוות הדעת שהוגשה לבכירי רשות האוכלוסין וההגירה. ככל הידוע, מנכ"ל רשות האוכלוסין שסיים את תפקידו בימים האחרונים, אמנון בן עמי, אישר את חוות הדעת והעביר אותה להכרעת שר הפנים.

  «       1       2     3     4       5       6       7       8       9       10       11       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.