פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 3

מידע נוסף

ביוזמת גבאי: העבודה תתמוך בגירוש מבקשי המקלט

20.11.2017 17:21 | ספי עובדיה

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי ממשיך לעורר סערות: סיעת העבודה החליטה היום (שני) לתמוך ביוזמה לסגירת מתקן חולות של שר הפנים, אריה דרעי, והשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן. 12 חברי כנסת הצביעו בעד היוזמה ו-11 חברי כנסת התנגדו. בישיבה הסוערת גבאי אמר שהוא לא רואה שום טעם להתנגד ליוזמה ולעורר עוינות והתנגדות בקרב קהלים שהמפלגה צריכה למשוך. ח"כ שלי יחימוביץ השיבה לגבאי וטענה שתמיכה ביוזמה יוצאת נגד הערכים הבסיסיים של המפלגה. ח"כ ציפי לבני הוסיפה כי לא הבינה מדוע צריך להביע תמיכה כעת אם בפעם הקודמת המפלגה התנגדה ליוזמה והעוינות לא התגברה.

הממשלה קיבלה את יוזמת ארדן ודרעי: מתקן חולות ייסגר תוך שלושה חודשים

19.11.2017 12:44 | ברק רביד

הממשלה החליטה היום (ראשון) פה אחד לאמץ את היוזמה לסגירת מתקן חולות של שר הפנים, אריה דרעי, והשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן. לפי המתווה שהציעו השרים, המתקן לכליאת שוהים בלתי חוקיים יקבל ארכה לשלושה חודשים, זאת על מנת להערך לקראת הסגירה. לאחר סגירת המתקן, כל אותם אנשים השוהים באופן בלתי חוקי בישראל ייאלצו לבחור בין כניסה לכלא רגיל לבין ליציאה מגבולות המדינה. במצב העניינים הנוכחי, כליאה בחולות מוגבלת בזמן והאנשים המוחזקים במתקן רשאים לצאת בבוקר ולחזור בערב.

יוזמת דרעי: גירוש מסתננים למדינה שלישית גם ללא הסכמה

30.8.2017 17:23 | מורן אזולאי

ברקע הסערה במערכת הפוליטית בעקבות פסיקת בית המשפט העליון בסוגיית גירוש המסתננים למדינה שלישית, נערכת הממשלה לפתרון עוקף: ביום ראשון יצביעו שרי הממשלה על תיקון לחוק בנושא שיזם שר הפנים אריה דרעי. השר אישר היום (ד') את הצעת תיקון "חוק הכניסה לישראל", שעל פיו תתאפשר הרחקת שוהים בלתי חוקיים אל מדינה שלישית גם ללא הסכמת המסתננים. לפי נתוני משרד הפנים, בשטחי ישראל שוהים כיום כ-40 אלף מסתננים מאריתריאה ומסודן. בשנים האחרונות הנהיגה הממשלה מדיניות של אי הרחקה זמנית כלפיהם. כלומר, רק מי שהסכים ל"יציאה מרצון" במהלך תקופת הזמן שבו הוא הוחזק במתקן חולות, עזב לבסוף את ישראל. התוצאה, לפי משרד הפנים, שהות של אלפי מסתננים בישראל שגם יצרו לטענתם השלכות שליליות רבות.

מבקשי מקלט מגיבים לפסיקת העליון: "אין לי לאן ללכת"

28.8.2017 22:39 | אסף זגריזק

שופטי בית המשפט העליון קבעו היום (ב') כי לא ניתן לכלוא מסתננים ליותר מ-60 ימים, גם אם הם מתנגדים ל"גירוש מרצון", אך אין מניעה להרחיק אותם למדינה שלישית. ב', שהגיע לישראל מאריתראה בשנת 2012 וכעת מוחזק במתקן חולות, אמר בעקבות הפסיקה: "הגעתי לכאן אחרי מלחמות באריתראה. באתי לכאן כדי לחיות את חיי וכדי שלא שימשיכו לאמלל אותי". הוא סיפר כי "במשרד הפנים אין תשובה לבקשת המקלט שלי שהוגשה מיד כשהגעתי, ואני נמצא בחולות כבר שישה חודשים ולפני כן הייתי בסהרונים שלושה חודשים. אני מקווה שנוכל להשתחרר סוף סוף אבל אני לא אופטימי, כי המדינה תמיד מצליחה לעקוף את ההחלטות של בית המשפט. אם זה היה תלוי בי לא הייתי נשאר פה דקה - אבל אין לי לאן ללכת".

פרשנות: אין צורך בחוק לגירוש מבקשי מקלט – הפוליטיקאים מחפשים כותרות

28.8.2017 20:13 | ברוך קרא, מיה איידן ועקיבא נוביק

גורמים בכירים במערכת הפוליטית הטילו היום (ראשון) ביקורת על החלטת בית המשפט העליון בנוגע לסוגיית הפליטים, וקראו לשינוי חקיקה שיאפשר גירוש ללא הסכמה. דבריהם נאמרו אף על פי שביהמ"ש הבהיר כי אין צורך בהסכמה כזו. למעשה הדרישה להסכמה מגיעה מצדן של המדינות הקולטות, רואנדה ואוגנדה, כך שהפוליטיקאים בעצם מנסים להשיג כותרות.

  «       1       2     3     4       5       6       7       8       9       10       11       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.