פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 20

מידע נוסף

"צבא דרום סודן אנס נשים ושרף אותן בחיים"

2.7.2015 10:34 | AFP

צבא דרום סודן אנס ילדות ואז שרף אותן בחיים בתוך בתיהן במהלך קמפיין צבאי שניהל באחרונה שהתאפיין ב"ברוטליות עצומה". כך עולה מדו"ח שפרסם שלשום (יום ג') האו"ם. חוקרי זכויות אדם של האו"ם בכוח המשימה שמוצב בדרום סודן (UNMISS) התריעו בדו"ח מ"פגיעה רחבה בזכויות אדם" שכללה מעשי אונס קבוצתי ועינויים. דו"ח האו"ם התבסס על ראיונות שנערכו עם 115 קורבנות ועדי ראייה ממדינת האיחוד (יוניטי), אחת מעשר המדינות בדרום סודן, שחוותה ב-18 החודשים האחרונים לחימה עזה במהלך מלחמת האזרחים באזור.

דרום סודאן: "חיילי הצבא אנסו ילדות ושרפו אותן בחיים"

30.6.2015 17:06 | סוכנויות הידיעות

חיילים של צבא דרום סודאן אנסו ילדות בבתיהן ושרפו אותן בעודן בחיים – כך עולה מדוח האו"ם שפורסם היום (שלישי). על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית, החוקרים של כוח המשימה של האו"ם בדרום סודאן, UNMISS, חשפו ראיות המצביעות על "הפרות נרחבות של זכויות אדם, בברוטליות ובאינטנסיביות חסרות תקדים". הדוח מבוסס על מידע שנמסר מ-115 קורבנות ועדי ראייה במדינת יוניטי שבצפון המדינה, שהפכה החל מחודש אפריל האחרון למוקד לחימה מרכזי במלחמת האזרחים המתחוללת זה כשנה וחצי. "השורדים דיווחו ש'צבא השחרור העממי של סודאן' והמיליציות הלוחמות לצדו ממחוז מאיום תקפו את האוכלוסייה המקומית, שרפו כפרים שלמים והשמידו אותם, וגירשו יותר ממאה אלף בני אדם מבתיהם", צוין בדוח.

המדיניות החדשה למבקשי מקלט: "עד מתי סהרונים? עד שתחליט לעזוב"

28.6.2015 6:47 | וואלה

רשות האוכלוסין וההגירה החלה ביישום מדיניות גרוש מבקשי מקלט למדינה שלישית, שגובשה בחודש מרץ האחרון בהובלתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. מבקשי מקלט השוהים במתקן חולות, קיבלו השבוע זימון לפגישות עם נציגי הרשות ובו הודיעו להם כי בתוך שבועיים עליהם לחתום על טפסי עזיבה מרצון - או שייכלאו לתקופה בלתי מוגבלת, עד שיחליטו לעזוב את ישראל. דניאל, מבקש מקלט מאריתריאה השוהה בישראל שבע שנים, היה מבין מבקשי המקלט שקיבל זימון לפגישה. זאת, לאחר שבשבוע שעבר בקשת המקלט שלו נדחתה. "הגעתי ודיברו איתי שני גברים שאמרו לי שעליי לבחור אם אני עוזב לאוגנדה או רואנדה", סיפר. "אמרתי שאני לא מעוניין, ואז הם אמרו לי שאם אני לא עוזב אני עובר לסהרונים.

בכלא חולות ויתרו על הציבור בישראל, נאבקים למען העתיד של מדינותיהם

27.6.2015 23:21 | אורן זיו

כשאני פוגש את ג׳ק מחוץ לכלא "חולות" שבדרום, בו כלואים כ-1,900 מבקשי מקלט, הוא מסביר לי מה מטריד אותו בישראלים שבאים לבקר אותו ואת חבריו: "יש מעטים שבאים לבקר אותנו בחולות. הם באים ועוזרים לנו וזה טוב מאוד, אבל זה לא מה שישנה את המצב שלנו בישראל. אנחנו מצפים מכל האזרחים לפעול לשינוי במערכת הפוליטית, ובפרט לשינוי המדיניות של הממשלה כלפינו, הפליטים". ראיינתי אותו בדיוק לפני שנה, בסוף יוני 2014, לאחר שבבוקר יום שישי, ה-27 ליוני, מאות מבקשי מקלט שהיו כלואים ב"חולות" עזבו בפתאומיות את המתקן וצעדו לכיוון הגבול עם מצרים בדרישה לאפשר להם לעזוב את ישראל. במחאה הם פתחו לאחר שהתייאשו מהסיכוי לקבל הכרה כפליטים, ומשום שנכלאו ב"חולות" ללא הגבלת זמן.

ירושלים: מתנגדים לגן לילדי מבקשי מקלט

21.6.2015 7:59 | ציפי מלכוב וישי פורת

כ־150 מתושבי נחלאות חתמו בשבוע שעבר על עצומה שבה הביעו התנגדות לפתיחתו של גן לילדים של מבקשי מקלט מאפריקה במבנה של המינהל הקהילתי שמשמש לפעילויות חברתיות למען תושבי השכונה. יו"ר המינהל הקהילתי לב העיר, אופיר לאנג: "ההחלטה בעירייה התקבלה מעל לראשו של המינהל ובלי ידיעתו". בשבוע שעבר נדהמו התושבים לגלות שבכוונת מנח"י לפתוח גן עבור ילדים של מבקשי מקלט בקומה השנייה של 'בית פריד' שברחוב ארנון. מדובר במבנה שמשמש כבר למעלה מעשור את תושבי נחלאות ומתקיימות בו פעילויות חברתיות לילדים בשכונה ולקשישים. לטענתם, השכונה סובלת ממחסור חמור במבנים שמוקצים לפעילות ציבורית ואלה שקיימים אינם עונים על כל צרכיהם.

  «       15       16       17       18       19     20     21       22       23       24       25       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.