פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 19

מידע נוסף

כ-7,000 מסתננים עזבו את ישראל ב-2014

28.7.2015 18:04 | עופר וולפסון

בסוף שנת 2014 היו בישראל כ-46 אלף מסתנני עבודה, לעומת 53 אלף בשנת 2013 - ירידה של כ-7,000 איש. לעומת זאת, כ-192 אלף עובדים מחו"ל שהו בישראל אשתקד באופן חוקי, לעומת 190 אלף בשנת 2013. כך עולה (יום ג', 28.7.15) מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מסתננים מוגדרים כזרים שנכנסו לישראל דרך הגבול עם מצרים שלא כחוק ושנתפסו בגבול או בתוך הארץ. לפי נתוני ביקורת הגבולות, בשנת 2014 נכנסו לישראל 38.2 אלף עובדים מחו"ל (אזרחים זרים) באשרת עבודה, לעומת 35.6 אלף בשנת 2013. באותה שנה, יצאו מישראל 34.3 אלף עובדים מחו"ל שנכנסו באשרת עבודה, לעומת 32 אלף בשנת 2013.

מוטסים עלי משתחרר בהדרגה מהטראומה של מתקן חולות

21.7.2015 11:21 | ורד לי

"יצאתי החוצה למדבר שמקיף את מתקן הכליאה חולות, אבל עדיין לא הרגשתי אדם חופשי", משחזר מוטסים עלי, ממנהיגי קהילת מבקשי המקלט בישראל, את רגעי השחרור ממתקן הכליאה חולות בו היה כלוא במשך שנה וחודשיים. "אי אפשר ללחוץ על מתג, לפתוח שער, לשחרר אדם מכליאה בהחלטה שרירותית, ולהורות לך להרגיש מיד תחושה של חופש. אני עוד בשלב שאני רק חוזר להרגיש בן-אדם". בראיון עם עלי, שהתקיים בשבוע שעבר בבית קפה תל-אביבי, המשמש אותו בימים אלה כמשרד לכל דבר, הוא מגיב בצורה חצויה לשחרורו מחולות. "אני שמח מאוד שאחרי שנה וחודשיים של מעצר מנהלי, שנעשה ללא משפט, מבלי שביצעתי כל פשיעה, התקבלה החלטה לשחרר אותי", הוא אומר באירוניה גלויה.

אישור גירוש מבקשי המקלט - התעלמות מחוסר ההגנה במדינות היעד

20.7.2015 6:10 | אייל גרוס

ביסוד החלטות בג"ץ שפסלו את כליאתם של מבקשי מקלט בסהרונים ובחולות ללא משפט, עמד העיקרון על פיו אין לכלוא אזרחים זרים המצויים בישראל ללא משפט, אלא אם כן זהו מעצר לצורך הרחקתם מישראל. מאחר ודובר במבקשי מקלט ממדינות שישראל לא התכוונה לגרש אליהן בחזרה (אריתראה וסודאן), והסכימה — לפחות לגבי אזרחי אריתראה, שחל עליהם עיקרון אי ההחזרה שאוסר לגרש אדם למקום בו נשקפת סכנה לחייו או חירותו, הרי שדובר במעצר של מי שאין כוונה לגרשו. מעצר כזה, קבע בג"ץ פעמיים, פסול.

בימ"ש: ניתן לכלוא מסתננים שמסרבים לצאת מהארץ

19.7.2015 20:45 | שלמה פיוטרקובסקי

שופטת בית המשפט לעניינים מינהליים בבאר שבע, רחל ברקאי, דחתה היום (ראשון) בקשה של מסתננים (ועותרים נוספים) להוציא צו ביניים האוסר על השמתם במשמורת. מדובר במסתננים שסירבו לדרישתה של המדינה לצאת את ישראל למדינה שלישית, עד להכרעה סופית בעתירה נגד החוק המתוקן למניעת הסתננות.

כאבי גדילה: דרום סודן חוגגת עצמאות אבל מתקשה להתנתק מהעבר המדמם

18.7.2015 12:30 | יואב כהן

בשבוע שעבר חגגה המדינה הצעירה בעולם, דרום סודן, יום הולדת מספר ארבע. אנשי השגרירות הדרום סודנית בישראל, שנפתחה רק לפני מספר חודשים בלבד, ציינו את האירוע בבית השגריר. למרות החגיגות הרשמיות נראה של-11 מיליון התושבים במדינה הצעירה יש יותר סיבות לדאגה מאשר לשמחה. "זו הייתה החגיגה הראשונה שלנו בישראל מכיוון שהשגרירות הוקמה בדצמבר האחרון", מסביר שגריר דרום סודן בישראל, רובן בנג'מין. המדינה סובלת ממלחמת אזרחים עקובה מדם בתוכה ומתיחות עם סודן שעל פי עדויות מחמשת את המורדים בדרום. הרקע למאבק הוא אתני, דתי ומתרחש בעיקר באזור ה-upper nile, שבו מרוכזים כמויות גדולות של נפט.

  «       14       15       16       17       18     19     20       21       22       23       24       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.