פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 18

מידע נוסף

בפעם השלישית ברציפות: בג"ץ מתערב בחקיקה של הכנסת נגד המסתננים

11.8.2015 18:18 | ynet

הגיעה לסיומה הסאגה סביב החוק למניעת ההסתננות: תשעה שופטי בג"ץ דחו אחר הצהריים (ג') את העתירה שהגישו ארגוני זכויות אדם בעניין חוקתיותו של התיקון השלישי לחוק, למעט את סוגיית התקופה המרבית להחזקת מסתננים במרכז השהייה בחולות. אלא שמדובר בסעיף משמעותי: בית המשפט קבע כי התקופה המרבית לכליאה במתקן השהייה "חולות" לא משפט לא יכול לעמוד על 20 חודשים כפי שביקש התיקון לחוק, בשל חוסר מידתיות. הזמן המקסימלי, קבעו, יכול לעמוד על שנה. על פי ההודעה של העליון נדחו פה אחד הטענות של העותרים בעניין הוראות החוק המאפשרות להחזיק מסתננים במשמורת לתקופה של עד שלושה חודשים: "בית המשפט קבע כי בכפוף לפרשנות שהוצגה בפסק הדין להוראות אלה, אין מקום להתערב בהן".

נתניהו על חוק המסתננים: "שבע רצון על כך שעמדת המדינה התקבלה"

11.8.2015 16:52 | עדנה אדטו

הרכב מורחב של תשעה שופטי בית המשפט העליון דחה היום את העתירה בעניין חוקתיותו של התיקון האחרון (מדצמבר 2014) לחוק למניעת הסתננות, למעט בעניין התקופה המרבית להחזקתם של מסתננים במרכז השהייה. התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות מסדיר את מתקן המשמורת "חולות" ומאפשר החזקה של מבקשי מקלט בו ל-20 חודשים, עם ספירת התייצבות אחת בשעות הערב. כמו כן, התיקון מאפשר כליאה לשלושה חודשים בכלא "סהרונים" של מבקשי מקלט חדשים המגיעים לישראל.

האם בג"צ יפסול בפעם השלישית את "חוק המסתננים"?

11.8.2015 9:35 | אריק בנדר

האם בג"צ יפסול היום בפעם השלישית את "חוק המסתננים"? הרכב מורחב של תשעה שופטי בג"צ, בראשות הנשיאה מרים נאור, יפרסם הערב (שלישי) בשעה 18:00 את הכרעתו בעתירות שהגישו שורה של ארגוני זכויות אדם ושני מבקשי מקלט נגד התיקון לחוק למניעת הסתננות שנועד להסדיר את פעילות מתקן חולות. התיקון אושר לפני כשמונה חודשים, ימים ספורים לאחר שהכנסת הקודמת העבירה ביום האחרון לפעילותה את התיקון הקובע כי ניתן יהיה להחזיק מסתנן במשמורת עד שלושה חודשים בלבד. בתום תקופת המשמורת יועבר המסתנן למרכז השהייה הפתוח. החוק החדש מגביל את תקופת השהייה במרכז ל-20 חודשים, וצמצם את חובת התייצבות לפעם בסוף היום לעומת שלוש בנוסח הקודם.

בפעם השלישית: האם בג"ץ יאשר את חוק המסתננים?

10.8.2015 23:57 | nrg חדשות

הרכב מורחב של תשעה שופטי בג"צ, בראשות הנשיאה מרים נאור, צפויים לאשר או לפסול היום (בשעה 18:00) את חוק המסתננים שאושר במליאה ביום פעילותה האחרון של הכנסת הקודמת. זוהי הפעם השלישית שבה נדרש בית המשפט העליון לפסוק בנוגע לחוק, בעקבות עתירה שהוגשה על ידי ארגוני "זכויות אדם". החוק הנוכחי, שאושר בחודש דצמבר אשתקד ברוב של 43 חברי כנסת מול 20 מתנגדים, קובע כי ניתן יהיה להחזיק מסתנן במשמורת עד שלושה חודשים בלבד. בתום תקופת המשמורת יועבר המסתנן למרכז השהייה הפתוח. החוק החדש מגביל את תקופת השהייה במרכז ל-20 חודשים, וצמצם את חובת התייצבות לפעם בסוף היום לעומת שלוש בנוסח הקודם.

ההסתננות ממצרים: 15 חצו את הגבול ביום אחד ונתפסו על ידי צה"ל

4.8.2015 10:05 | אמיר בוחבוט

במוצאי יום שבת האחרון הצליחו 15 מסתננים לחצות את הגבול ממצרים לשטח ישראל. שוטרים מצרים שזיהו אותם מטפסים על הגדר פתחו לעברם באש ופגעו בשישה מהם ומסתננים נוספים נפצעו כתוצאה מהטיפוס על הגדר. כוחות צה"ל הוקפצו למקום אך המתינו לתיאום עם צבא מצרים, מחשש שהמצרים לא יזהו אותם וימשיכו בירי. בתום התיאום בין הצדדים נכנסו כלי רכב של צה"ל ופינו את הפצועים לצומת קציעות שבנגב, שם המתינו להם אמבולנסים שפינו את אותם לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. יתר המסתננים הועברו לכלא סהרונים. בשנים 2013-2014 התגאו בצה"ל כי מספר המסתננים ממצרים ירד עד כדי מעבר של מסתננים בודדים, אולם בשנת 2015 המגמה השתנתה. לוואלה!

  «       13       14       15       16       17     18     19       20       21       22       23       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.