פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 153

מידע נוסף

מס מסתננים

2.8.2012 18:01 | שני ליטמן

בתחילת השבוע ריאיינה יעל דן בתוכניתה בגלי צה"ל את מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, על הקיצוצים הצפויים בתקציב המדינה ועל הגזרות הכלכליות. ההקשר המיידי של הראיון היה התוכניות לקיצוץ במשרדי השיכון (שכבר הספיק להתבטל) והבריאות - שיפגעו שוב בעיקר בשכבות החלשות. וכך התנהלה השיחה: לוקר: "אני רק אגיד, שבקיצוץ עכשיו, הסכומים האלה הולכים לטיפול בבעיה מאוד מאוד קשה, שגם מקשה בצורה ניכרת על השכבות החלשות, שזה המסתננים...בסופו של דבר אנחנו צריכים לתעדף".

טביעות אצבע רק ממסתננים חשודים

2.8.2012 16:12 | עומר כרמון

מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת החוק של קבוצת חברי כנסת בראשות יעקב כץ (האיחוד הלאומי), שנועדה לאפשר למשטרה לאסוף נתוני זיהוי של הנכנסים לארץ שלא כחוק, ולהכלילם במאגר המשטרתי. ארבעה חברי כנסת תמכו בהצעה. 42 התנגדו לה. בדברי ההסבר להצעת החוק, נכתב: "בדיונים רבים בוועדה המיוחדת לבעיית העובדים הזרים, עלה קושי באכיפת החוק בתוך קהילת המסתננים באופן בלתי חוקי לישראל, בשל היעדר יכולת מעקב ואי נטילת אמצעי זיהוי של המסתננים. המצב כיום אינו מאפשר למשטרה לאסוף נתוני זיהוי על עבירה של חוק הכניסה לישראל, מאחר ובמקרים רבים לא נפתחים הליכים פליליים בגין עבירה זו. לדברי קציני משטרה בכירים, הדבר מקשה את אכיפת החוק וההגנה על אזרחי ישראל.

צעיר וקטין מואשמים בנסיון הצתת בניין מסתננים

2.8.2012 14:29 | שלמה פיוטרקובסקי

הפרקליטות הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד צעיר כבן 26 ונער, בגין זריקת בקבוקי תבערה על בניין בו מתגוררים שוהים זרים ברח' חנוך בעיר. על פי כתב האישום, השנים העוינים את השוהים הזרים בשכונת מגוריהם, קשרו קשר להצית אש בבניין המגורים שבו מתגוררים שוהים זרים רבים.

במקביל להגעת פאנטה: תקריות אש בדרום

1.8.2012 13:17 | טל לב-רם

קבלת פנים לשר ההגנה האמריקני לאון פאנטה המבקר בישראל ונועד כעת עם שר הביטחון ברק? שתי תקריות ירי אירעו הבוקר (ד') בדרום. בשתיהן אין נפגעים בצד הישראלי. אוטובוס חיילים שנמצא בסוג של פעילות מבצעית ונע על ציר 10, ציר פילדלפי, סמוך למוצב כרמית הקרוב לאילת, זיהה שלושה מסתננים ועצר אותם. הכוח שמע ירי שלא כוון לעברו אך החיילים חשבו שכן, ולכן השיבו בירי. איש מחיילי צה"ל לא נפגע, אך יש נפגעים בצד המצרי, כנראה שוטר מצרי. האירוע הוא ככל הנראה פנימי - בין שוטרים מצריים לחודרים. מדובר באירוע מורכב, המעורבות הישראלית היא לא הדבר המשמעותי, אך יהיו בו התפתחויות.

הפליט לא נטל תרופות בדרך לישראל, וכמעט מת

1.8.2012 10:16 | עודד בר-מאיר

פליט סודני בן 20 עבר לפני כשנה ניתוח להחלפת מסתם בבית חולים בסודן. לאחר הניתוח הוא היה אמור ליטול תרופות נוגדות קרישה ולהגיע למעקב. עם זאת, לפני כארבעה חודשים, הוא עזב את סודן והחל לצעוד לעבר ישראל. במהלך המסע, הוא הפסיק את הטיפול התרופתי. לפני כחודש הגיע הצעיר לישראל, ובשבוע שעבר הוא פונה לבית החולים סורוקה עם קשיים בנשימה. במהלך אשפוזו גילו הרופאים כי המסתם התותב אינו מתפקד בגלל קרישי דם שנוצרו עליו, והוא הובהל לניתוח חירום להחלפת המסתם.

  «       148       149       150       151       152     153     154       155       156       157       158       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.