פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 152

מידע נוסף

דקירות בבני-ברק, התושבים: "בעיית המסתננים מחמירה"

8.8.2012 12:49 | ישראל כהן

תושבי צפון העיר בני-ברק, התעוררו הבוקר (רביעי) לקול זעקות מחרידות שנבעו בשל קטטה אלימה שפרצה בין מספר עובדים זרים ופליטים מאריתריאה. במהלך העימות שהתרחש ברחוב ז'בוטינסקי, השתמשו העובדים הזרים בסכינים ואגרופנים ועברו לפסים אלימים ומסוכנים.

טרף קל: חברות הקבלן לא משלמות פיצויים לסודאנים המגורשים

7.8.2012 12:39 | טלי חרותי-סובר

אזרחי דרום סודאן הפכו טרף קל לבעלי חברות הקבלן, מאז הודיע משרד הפנים על הגירוש שלהם חזרה לארצם. ההיגיון של חברות הקבלן, שהעסיקו את אזרחי דרום סודאן בעיקר בנקיון או בעבודות מטבח, הוא פשוט - עובד מקבל הודעה רשמית ובה תאריך עזיבה. למה, אם כך, לשלם את המגיע לו, למשל פיצויים? הרי הוא יעזוב ממילא. עבור עובדים שעבדו מספר שנים בחברות השונות מדובר בסכומים שיכוליםלהגיע ל-30-10 אלף שקל, המגיעים על פי חוק. אלא שמול חולשת העובד שעוזב שלא מרצונו ויתקשה לתבוע, המעסיק הנצלן מעדיף להשאיר את הסכום בכיסו בטענות שונות. לא מעט פליטים שומעים את המשפט העברייני - "מדינת ישראל מגרשת אותך, שמדינת ישראל תשלם".

פריצת דרך: תם סכסוך הנפט בין סודן לדרום סודן

4.8.2012 6:07 | רויטרס

סודן ודרום סודן הצליחו הלילה (שבת) להגיע להסכם בנושא תשלומי הנפט ביניהן – אחד המוקדים לסכסוך עקוב מדם, שהביא את שתי המדינות לסף מלחמה ולמשבר כלכלי עמוק. במסגרת ההסכם, הוחלט על גובה התשלום שתעביר דרום סודן לשכנתה בתמורה לייצוא נפט דרך שטחה. לדברי תאבו מבקי, נשיא דרום אפריקה לשעבר ומתווך מטעם האיחוד האפריקאי, "הצדדים הסכימו על כל ההסדרים הכספיים בנושא". מבקי ציין כי "כעת נותר לדון בצעדים הבאים, כגון מתי יוכלו חברות הנפט לחדש את ייצור וייצוא הנפט". סודן ודרום סודן טרם הגיבו באופן רשמי להודעה אודות ההסכם.

הזמן השחור. גירושים מאוחרים. פיליפיניים/סודנים.

3.8.2012 20:03 | יגאל סרנה

המשפט האחרון שאמר השר הסודני שעלה על המטוס הישראלי בשדה התעופה של ג'ובה, מטריד את הטייס עד עכשיו. השר אמר לנתיניו החוזרים ש"גורשו מרצון" מתל אביב: "לא תלכו למחנות. רק יקחו אתכם לחיטוי". הטייס תהה למה לוקחים לחיטוי גברים, נשים וטף שהגיעו מישראל. המילה חיטוי מעוררת זכרון מר אצל האיש שהוא טייס באחת החברות שזכו במיכרז הממשלתי לביצוע "הגירוש מרצון". עוד אחד ממושגי הזמן השחור.

אנחנו גזענים? מה פתאום?

2.8.2012 21:48 | עודד פלר ויונתן ברמן

בשבועות האחרונים, בתוך גל החקיקה שנועד להקשות עד כדי מיאוס את חייהם של מבקשי המקלט בישראל, נדונה הצעת חוק האוסרת על "מסתננים" להעביר כספים שהרוויחו כדין אל מחוץ לישראל. "מסתנן" שיעביר כספים צפוי לעונש של עד חצי שנת מאסר, ומי שיסייע ל"מסתנן" להעביר כספים צפוי לעונש של שנת מאסר. לפני מספר ימים קיבל חברנו היקר, דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, אי-מייל ממכר המתפרנס מהעברת כספים, שתהה: "לאחרונה שמענו כי הממשלה תנסה למנוע מהמסתננים להעביר כספים לחו"ל וזאת כדי שלא יגיעו לפה או יעזבו… האם יש לך רעיון איך כמעביר כספים אני אמור לזהות מסתנן? לעומת עובד זר? לעומת תייר מחו"ל? האם מצפים מעובדי בנק / דואר / צ'יינג'ים שיהיו משטרת הגירה?".

  «       147       148       149       150       151     152     153       154       155       156       157       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.