פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 151

מידע נוסף

"צה"ל פועל בעומק סיני נגד מסתננים"

12.8.2012 8:39 | אלי לאון וסוכנויות הידיעות

ישראל פועלת בתוך שטח חצי האי סיני כדי לנסות למנוע ממסתננים אפריקנים לחצות את הגבול לשטחה - כך נטען בדו"ח של ארגון אמנסטי הבינלאומי שפורסם ביום שישי. על פי סוכנות הידיעות אי.פי שפירסמה את הדו"ח, הכוחות הישראליים מעבירים את המסתננים שנתפסו לידי הרשויות המצריות. בסוכנות הידיעות פורסם עוד כי גורם מצרי רשמי הכחיש את הטענה שצה"ל פועל בשטח מצרים. הדו"ח, שנערך בשיתוף מוקד הסיוע לעובדים זרים והאגודה לזכויות אדם בישראל, כולל עדויות של חייל ישראלי ושל כמה מסתננים אשר קרובי משפחותיהם נעצרו לטענתם על ידי חיילים ישראלים בתוך שטח מצרים. הדו"ח מצטט חייל מילואים ישראלי הטוען כי בחודש יוני יחידתו הוצבה מאות מטרים בעומק השטח המצרי בסיני כדי לעצור את המסתננים הפוטנציאליים.

דיווח: ישראל פעלה בסיני לתפוס מסתננים

10.8.2012 18:32 | nrg מעריב

משתפים פעולה עם המצרים? בדיווח של סוכנות הידיעות איי-פי נטען כי חיילים של צה"ל חצו את הגבול לסיני ונכנסו כמה מאות מטרים לתוך מצרים, במטרה למנוע כניסת מסתננים בלתי חוקיים לישראל. בסוכנות טוענים כי החיילים הישראליים הסגירו את המסתננים לידי כוחות הצבא המצרי. בסוכנות מצטטים את הדברים מתוך דו"ח שפורסם היום (ו') על ידי אמנסטי אינטרנשיונל וארגונים ישראליים רבים, בהם מוקד הסיוע לעובדים זרים והאגודה לזכויות האזרח.

דיווח: צה"ל פועל בשטח סיני למעצר מסתננים

10.8.2012 16:54 | ניר הר זהב

צה"ל פועל מעבר לגבול עם מצרים, בתוך שטח סיני, כדי לתפוס מסתננים אפריקנים ולמנוע מהם להיכנס לארץ. כך על פי הדיווח, המתפרסם בעיתון ה"וושינגטון פוסט" . בדיווח נאמר כי החיילים הישראלים מעבירים את המסתננים לידי הצבא המצרי. ארגוני זכויות אדם מוחים על הפעילות וטוענים כי מדובר במהלך נגד החוק הבין-לאומי, המחייב הענקת מקלט מדיני לפליטים הנמצאים בסכנת חיים במולדתם, כלשונם.

דיווח: ישראל פועלת בתוך סיני ותופסת מסתננים

10.8.2012 16:38 | AP

ארגוני זכויות אדם טענו היום (ו') כי כוחות ישראליים נכנסים לשטח מצרים בחצי האי סיני במסגרת מאבקם במהגרים האפריקנים העושים דרכם לישראל. לפי הדיווח, חיילים ישראלים תופסים את המהגרים ומעבירים אותם לידי כוחות הביטחון של מצרים שם. הדיווח על טענותיהם של ארגוני זכויות האדם פורסם בסוכנות הידיעות Associated Press. לפי הדיווח, ארגון "אמנסטי אינטרנשיונל" וכמה ארגונים ישראליים אומרים כי הפעילות הישראלית בשטח מצרים היא ניסיון לעקוף את החוק הבינלאומי האוסר על מדינות להשיב למולדתם מבקשי מקלט אם נכנסו אליהן ואם נשקפת להם סכנה בארצם. ישראל, מזכירים בדיווח, טוענת כי רוב המהגרים העושים דרכם אליה מבקשים למצוא מקום עבודה ולא מקלט.

משפחות אפריקאיות פנו לשירותי הרווחה בבקשה למסור את ילדיהן

8.8.2012 21:38 | אור קשתי

משפחות מהגרים מאפריקה, רובן מדרום סודאן, פנו לאחרונה לגורמי רווחה בתל אביב בבקשה שייקחו מהם את ילדיהן וימצאו להם מסגרת אחרת. הבקשה היא על רקע המצוקה האישית הקשה, ובכלל זה חוסר בטחון תזונתי, בה נמצאות המשפחות, אשר מועמדות לגירוש מישראל. אמש יצאה לדרום סודאן טיסה נוספת, שביעית במספר, ועליה 70 מבוגרים ו-30 ילדים. עד כה גורשו כאלף מהגרים חזרה לדרום סודאן. ההורים שפנו לגורמי הרווחה בתל אביב וביקשו למסור את ילדיהם אינם יכולים לעבוד. הם גם כמעט ולא מסתובבים ברחובות, מחשש שייתפסו ויגורשו. לדברי אחד הגורמים, הבקשות הן "לקחת את הילדים לשבוע-שבועיים, ולפעמים גם לתקופה ממושכת יותר".

  «       146       147       148       149       150     151     152       153       154       155       156       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.