פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 150

מידע נוסף

עיריית תל אביב דורשת לפנות מכולה ובה ציוד אזרחי דרום סודאן שגורשו

16.8.2012 20:01 | אילן ליאור

עיריית תל אביב הציבה הבוקר דרישת פינוי על מכולה גדולה בגן לוינסקי ובה ציוד השייך לאזרחי דרום סודאן המגורשים בימים אלה לארצם. מאות מאזרחי דרום סודאן שגורשו השאירו במכולה ציוד שלא התאפשר להם להעלות למטוס ושילמו עבור המשלוח. המכולה מיועדת להישלח לקראת סוף החודש בספינה לקניה ומשם לדרום סודאן. היא הוצבה בקצה הגן, על גבי חניות המסומנות בכחול-לבן. אף שאינה מפריעה לתנועה ולמרות שפע החניה באזור, מתעקשת העירייה לפנות את המכולה. הבוקר, מעט לפני 12 בצהריים, הציב פקח העירייה דרישת פינוי על המכולה העמוסה בציוד רב. על הצו נכתב כי המכולה הושארה בשטח ציבורי בלי היתר. האחראים להצבתה נדרשים לפנותה בתוך ארבע שעות.

סודן בקרית שמונה: גל המסתננים הגיע לעיר הצפונית ומעורר מתיחות בקרב התושבים

13.8.2012 20:02 | רעות מישור

כמו בתל אביב, באילת ויתר הארץ, הופעתם של מסתננים לקרית שמונה מביא למתיחות מצד התושבים, החוששים לפרנסתם לדואגים לבנותיהם. אך בניגוד לערים הגדולות, קרית שמונה שנאלצת להתמודד עם גל נטישה של צעירים, חוששים כי כוח העבודה הזול יגמור את שוק העבודה לצעירים. בעיר כולם נלחמים על עבודה, בין אם אלה התושבים, הסטודנטים ועכשיו גם המסתננים, שמוכנים לעבוד 15 שעות בשכר של 10 שקלים לשעה. "בתל אביב אין עבודה, יש הרבה אנשים, אז באנו לקרית שמונה", אמר אחד המסתננים, החי ברחוב יחד עם עשרות מחבריו שהגיעו לעיר הצפונית, שם אין קהילה תומכת או עמותות שמסייעות להסתגל.

שלושים ותשע מעלות

13.8.2012 9:40 | יונתן ברמן

לפני כמעט שלוש שנים כתבתי עד כמה אני שונא את הנסיעה לכלא קציעות, עד כמה מתסכלת השהייה שם, אפילו למבקר לרגע שיודע שבסוף היום הוא ימצא את עצמו חופשי ומוגן בתל-אביב, ועד כמה מבקשי המקלט, שכלואים שם ימים ארוכים ללא ידיעה עד מתי, מיואשים. אף על פי שאני יודע שהדבר הנכון הוא לבקר שם שוב ושוב, לעתים קרובות ככל האפשר, אני ממעט לעשות זאת לאחרונה, למען השקט הנפשי שלי. כי אף על פי שבשלוש השנים שחלפו מאז שפכתי כאן את מררתי רוב סגל שירות בתי הסוהר במקום התחלף, המצב בכלא המדברי הזה רק החמיר. אבל לפעמים אין ברירה, וכך היה אתמול כשמסי, יובל ואני נאלצנו לנסוע למקום הנורא הזה.

ילדי פליטים ילמדו באילת, למרות התנגדות העיריה

13.8.2012 7:36 | טוני ליס

עיריית אילת תיאלץ להיערך לשילובם של ילדי הזרים, מבקשי המקלט, במוסדות החינוך העירוניים. למרות התנגדותה הנחרצת של עיריית אילת, בית המשפט המחוזי קבע בשבוע שעבר כי מדיניות העיריה להקצות מערכת חינוך נפרדת לילדי מבקשי המקלט המתגוררים בעיר "הינה בלתי חוקית ובלתי סבירה". שופטת בית המשפט המחוזי, רחל ברקאי, פסקה כי "מתן לגיטימציה להסדר של הפרדה בחינוך על יסוד מדינת המוצא של הילדים ומעמדם המשפטי, הינה חסרת תקדים בעולם המערבי, ולא ניתן ליתן לה יד. הפחד מן הזר הינו פחד מוכר, ולכן ניתן להבינו אך לא לקבלו".

אישום: מסתנן סודני אנס אישה לאחר שהלווה לה כסף לצורך כניסה לישראל

12.8.2012 13:29 | חדשות nana10

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום (ראשון) כתב אישום נגד אזרח סודן בן 28, המתגורר באילת, בגין אונס ותקיפה של אישה שגרה עימו לאחר שהלווה לה כסף כדי להגיע מסודן לישראל. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים נגדו. מפרטי כתב האישום עולה כי בפברואר השנה הלווה הנאשם 3,000 דולר לאישה אותה הכיר משהותו בסודן. הכסף שימש אותה כדי להגיע מסודן לישראל, ומשהיגעה לארץ, היא עברה לגור איתו בדירתו בתל אביב.

  «       145       146       147       148       149     150     151       152       153       154       155       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.