פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 145

מידע נוסף

חשד: מסתנן תקף קשישה ואנס אותה

30.8.2012 18:24 | עומר כרמון

אישה בת 67 נאנסה ביום שני בשעות הלילה בשכונת המאפיה. מהתיאורים שמסרה הנאנסת, עולה כי מסתנן כבן 25, שבתקופה האחרונה הרבה להסתובב בשכונה, נכנס לחדרה בשעה שישבה בגפה מול המחשב. הוא תקף אותה מאחור, סתם את פיה, הכה אותה בכל חלקי גופה, דקר אותה באמצעות מספרים ואנס אותה. בנה של הנאנסת סיפר ל'ערב ערב': "הבית שלנו נמצא בדירת קרקע. לאמי יש שם יחידה נפרדת. כ-40 דקות לאחר שיצאתי מהבית, אמי התקשרה וביקשה: 'תגיע מהר. היה כאן סודני שנכנס לבית ואנס אותי'. בתוך שניות הגעתי עם חברים שלי. ממה שראינו במקום, נראה כי המסתנן עלה על גג של מבנה סמוך, ירד לחצר של אמא שלי ונכנס לתוך יחידת הדיור שלה. הוא תקף אותה מאחור, סתם את פיה וכמעט חנק אותה.

חגי הדס יטפל בבעיית המסתננים מאפריקה

30.8.2012 18:01 | יואב לימור

בכיר המוסד לשעבר חגי הדס מונה לאחרונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לרכז את הטיפול במציאת פתרונות לבעיית המסתננים מאפריקה. ל"ישראל היום" נודע כי מינויו של הדס, שלא פורסם, בוצע על ידי נתניהו בתיאום עם שר הביטחון ובידיעת שרי החוץ והפנים. במסגרת התפקיד - שלא היה קיים עד כה - יהיה הדס אחראי למציאת פתרונות דיפלומטיים, הומניטריים ומבצעיים להשבת המסתננים לארצות מוצאם באפריקה, וזאת במקביל לפרויקטים להשלמת הגדר בגבול המערבי ולהקמת מתקני הכליאה למסתננים בדרום הארץ.

משרד החינוך והעירייה: מגרש תעשייתי לילדי המסתננים

30.8.2012 17:53 | עומר כרמון

למרות שהעירייה ומשרד החינוך נאלצו השבוע להיענות לשופטי בית המשפט העליון ולשלב את ילדי המסתננים בבתי הספר הרגילים, הסיר פורום ההורים את איומו להשבית את מערכת החינוך בעיר. ראשי הפורום הסבירו כי אדישות ההורים האילתים בכל הנוגע למחאה נגד שילובם של ילדי המסתננים השפיעה על החלטתם. על פי הערכות, כ-30 ילדי מסתננים צפויים להשתלב בתוך שבועיים בבתי הספר באילת. ההסדר שיחול עליהם, זהה לזה הנהוג בקליטת עולים חדשים: מסתנן שזקוק לתגבור במקצועות מסוימים, כמו עברית, יזכה לשיעורי תגבור ב'כיתות קלט' מיוחדות, במקביל ללימודיו בכיתות הרגילות.

מסתננים בבית ספר 'בגין'

30.8.2012 16:39 | עומר כרמון

תקרית מביכה התרחשה במהלך סיור שארגנה השבוע הנהלת העירייה לעיתונאים. העירייה ביקשה להציג את שיפוצי הקיץ בבית הספר 'בגין' והובילה את משתתפי הסיור לרחבה החיצונית, שם שופצו המדרגות והוחלף הריצוף. אלא שלהפתעת מנהלי העירייה, ברחבה עבדו פועלים סודנים שעסקו במרץ להכנת בית הספר להגעת התלמידים. צחי רום, מנהל אגף מוסדות חינוך ואחזקה בעירייה, הסביר למנהליו כי מדובר בקבלן פרטי, והוא לא ידע שהפועלים אמורים לעבוד בבית הספר בשעות הסיור. מנהלי העירייה הנבוכים מיהרו לעזוב את שטח הרחבה, והעיתונאים התבקשו לשוב למיניבוס הממוזג.

אלי ישי: "אני לא שר הפנים או הרווחה של אפריקה"

30.8.2012 9:58 | חדשות 2

שר הפנים אלי ישי מתייחס הבוקר החלטתו שפורסמה אמש לראשונה בחדשות 2 לפיה יש לכלוא ולגרש את כל המסתננים מצפון סודן ואריתריאה. "אני לא שר הפנים של אפריקה ולא של צפון סודן - יש לי אחריות לביטחון אזרחי מדינת ישראל", מדגיש ישי. בריאיון לערוץ החדשות התייחס ישי לשאלה סביב חוקיות ההחלטה: "היא בהחלט חוקית, הרבה דברים שקידמתי היו הרבה זעקות ואלפי בג"צים בטענה שזה לא חוקי - הגדר, מתקני השהייה, החקיקה מבחינת המסתננים מחוף השנהב ודרום סודן".

  «       140       141       142       143       144     145     146       147       148       149       150       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.