פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 144

מידע נוסף

שוב: עשרות מסתננים "יושבים על הגדר"

4.9.2012 17:24 | יואב זיתון ועומרי אפרים

שוב מסתננים אפריקנים "יושבים על הגדר" בציפייה להכנסתם לישראל: שבועיים לאחר שקבוצת מסתננים אפריקנית הוכנסה לארץ מטעמים הומניטריים אחרי שישבה במשך מספר ימים בתוך מעבר מים על הגבול עם מצרים, שוב מנסים מסתננים להיכנס לישראל באותה הדרך. מנכ"ל רופאים לזכויות אדם, רן כהן, קורא לרשויות לאפשר להם להיכנס לארץ ולבקש מקלט מדיני. כבר חמישה ימים שקרוב ל-20 מסתננים מאפריקה יושבים ליד הגדר החדשה שנבנתה בגבול המערבי, בצד המצרי של הגבול, בציפייה שצה"ל יאפשר את כניסתם לארץ. המסתננים, בהם נשים, התיישבו בצמוד לגדר הגבוהה והחדשה שמונעת את כניסתם לארץ. מסיבות הומניטריות, לוחמי צה"ל שמשרתים בגזרת החולות הסמוכה למשולש הגבולות עם רצועת עזה מעבירים להם מים.

צניחה של 90% במספר המסתננים בדרום

3.9.2012 16:50 | איציק וולף

בחודש אוגוסט האחרון, שהסתיים לפני ימים ספורים, הסתננו לשטחה של מדינת ישראל 199 בני אדם. זאת, לעומת 2000 מסתננים שנכנסו לשטחה של ישראל מן הגבול הדרומי באוגוסט אשתקד. כך הודיעה (יום ב', 3.9.12) רשות האוכלוסין וההגירה. מדובר בצניחה דרסטית של 90% בכמות המסתננים אשר נזקפת להתקדמות בבניית גדר הגבול שבין ישראל למצרים ולפעילות האינטנסיבית של כוחות הביטחון בגבול הדרומי של ישראל.

199 מסתננים בלבד בחודש אוגוסט

3.9.2012 15:50 | נתנאל כ"ץ

בחודש אוגוסט נרשמו כ-199 מסתננים לישראל מגבול מצרים, זאת לעומת כ-2000 מסתננים באוגוסט אשתקד, כך עולה מנתוני רשות האוכלוסין וההגירה. מדובר בהמשך מגמה לאחר שבחודש יוני השנה נרשמו 928 מסתננים מגבול מצרים ובחודש יולי כבר ירד מספר המסתננים מגבול מצרים ל-268.

גורם משפטי בכיר: ניתן לכלוא ולגרש את הסודנים

31.8.2012 0:17 | אביאל מגנזי

בעוד הסערה סביב החלטתו של שר הפנים אלי ישי לכלוא את אזרחי סודן הצפונית נמשכת, הוא מקבל גיבוי מכיוון לא צפוי. גורם משפטי בכיר טען בשיחה עם ynet אמש (יום ה') כי מהלכיו עומדים איתן מבחינה משפטית: "זו הטעיה גדולה להציג אותם כפליטים. אין להם הגנה בשום מקום בעולם". שלשום הודיע שר הפנים כי מ-15 באוקטובר ייכלאו אזרחי סודן שנמצאים בארץ בניגוד לחוק. בארגוני זכויות האדם זעמו ואמרו כי מדובר ב"אכזריות". כמו כן הסבירו, כי לא ברור איך יוכלו כל הסודנים להיענות להוראת ישי משום שמדובר במדינת אויב, וככזו, ישראל לא יכולה להחזיר אליה מבקשי מקלט. כמו כן, לא נמצאו מדינות שיסכימו לקלוט את הסודנים.

ניתן לכלוא ולגרש את הסודנים

30.8.2012 23:30 | אביאל מגנזי

בעוד הסערה סביב החלטתו של שר הפנים אלי ישי לכלוא את אזרחי צפון סודן נמשכת, הוא מקבל גיבוי מכיוון לא צפוי. גורם משפטי בכיר טען בשיחה עם ynet הערב (יום ה') כי מהלכיו עומדים איתן מבחינה משפטית: "זו הטעיה גדולה להציג אותם כפליטים. אין להם הגנה בשום מקום בעולם". אתמול הודיע שר הפנים כי החל מ-15 באוקטובר ייכלאו אזרחי סודן שנמצאים בארץ בניגוד לחוק. בארגוני זכויות האדם זעמו ואמרו כי מדובר ב"אכזריות". כמו כן הסבירו, כי לא ברור איך יוכלו כל הסודנים להיענות להוראת ישי משום שמדובר במדינת אויב, וככזו, ישראל לא יכולה להחזיר אליה מבקשי מקלט. כמו כן, לא נמצאו מדינות שיסכימו לקלוט את הסודנים.

  «       139       140       141       142       143     144     145       146       147       148       149       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.