פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 14

מידע נוסף

הפגנה נגד מבקשי המקלט בעקבות החלטת בג"ץ

12.8.2015 14:47 | אקטיבסטילס

אתמול (שלישי) בשעות הערב המאוחרות יצאו לרחובות כמה עשרות מתושבות ותושבי דרום תל אביב והפגינו נגד החלטת בג״ץ בעניין חוק ההסתננות. בג"ץ אישר את החוק, אך קבע כי יש לצמצם את פרק הזמן שמבקשי מקלט יישבו בכלא "חולות", כך שיפחת משמעותית מ-20 חודשים. התושבות, חלקן בחולצות שחורות עם כיתוב "החזית לשחרור דרום תל אביב", קראו קריאות נגד בג״ץ ונגד מבקשי המקלט הבודדים שהתקבצו סביבן. בחלק מהשלטים שנשאו הופיע הכיתוב "בג״צ שופך את דמנו" ו-"מהיום לוקחים את החוק ליידים". באווירת ההסתה והשנאה המתגברת ברחובות בהחלט מוצדק לפחד מהקריאות האלה.

החלטת בג"צ על כליאת מבקשי המקלט

12.8.2015 10:31 | יובל ברק

מותר לכלוא מבקשי מקלט למשך שנה וכל מי שכלוא ב"חולות" תקופה העולה על שנה ישוחרר לאלתר תוך 15 יום. כך פסק בג"ץ אתמול (יום ג' ה – 11.8.15) בהרכב של 9 שופטים. בית המשפט קבע כי החזקה ב"חולות" למשך 20 חודשים, כפי שקבעה הממשלה, איננה חוקתית, אולם בכל זאת אימץ את החלטת הממשלה לכלוא את מבקשי המקלט ורק הגביל אותה בפרק זמן של עד שנה וכל מי שכלוא ב"חולות" תקופה העולה על שנה ישוחרר לאלתר תוך 15 יום. לרשות המדינה עומדת חצי שנה על מנת לגבש הסדר חלופי לתקופת ההחזקה ב"חולות". בפסק הדין נקבע כי אם בתום תקופת ששת החודשים לא תחוקק הכנסת הוראות חדשות לעניין זה, תפקע סמכותו של ממונה ביקורת הגבולות להוציא הוראות שהייה למבקשי המקלט. זו הפעם השלישית בה בג"צ פוסק בנוגע לתיקון לחוק.

בחסות בג"צ: כ-1200 מסתננים ישוחררו תוך שבועיים ממעצר

12.8.2015 9:15 | נעמה גרין

אתמול (ג') קבע בג"צ כי ניתן יהיה להחזיק מסתננים במתקן כליאה במשך שנה בלבד. משמעותה המידית של החלטה זו היא שחרורם של 70% מהמוחזקים במתקן הכליאה "חולות", כ-1200 מסתננים. הסעיף, אותו דחה בג"צ, ביקש לאפשר החזקת מבקשי מקלט במתקן חולות למשך 20 חודשים. בג"צ קבע כי מדובר בהוראה לא מידתית. למעט סעיף זה, אישר בית המשפט את התיקון לחוק - זאת לאחר שפסל פעמיים בעבר תיקונים לחוק.

ליפמן: כליאת מסתננים אינה מוסרית

12.8.2015 9:03 | חזקי עזרא

חבר הכנסת לשעבר דב ליפמן, איש "יש עתיד", מברך הבוקר (רביעי) על פסיקת בג"ץ בנושא המסתננים וטוען כי כליאת מסתננים מעל שנה אינה צעד מוסרי ונוגדת את ערכי היהדות. "אני מצדיע לבג"ץ על ההחלטה לאסור כליאת מסתננים ליותר משנה. לדעתי, כליאתם איננה דבר מוסרי ונגד ערכי היהדות", אמר ליפמן.

שקד: "בית המשפט הפך את החוק ללא אפקטיבי"

12.8.2015 8:57 | nrg חדשות

שרת המשפטים איילת שקד ביקרה הבוקר (ד') את פסיקת בית המשפט העליון בנוגע לחוק המסתננים וטענה כי "האקטיביזם השיפוטי" מונע מישראל ליישם את מדיניותה בנושא. "בגלל שהחוק רוכך כל כך הרבה, הוא הפך ללא אפקטיבי", אמרה בריאיון לגלי צה"ל. לטענתה של שקד, התערבות בג"ץ חמורה במיוחד, בשל העובדה כי בחודשים האחרונים התחדש גל ההגירה לישראל. "57 מסתננים קפצו על הגדר, ביניהם שניים שכבר היו כאן, קיבלו כסף ובחרו לחזור לישראל. הגדר לכשעצמה לא יכולה לעצור את ההסתננות", אמרה שקד.

  «       9       10       11       12       13     14     15       16       17       18       19       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.