פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 12

מידע נוסף

5,667 סודאנים ואריתראים עזבו את ישראל לארץ מוצאם עד כה

20.8.2015 3:34 | אילן ליאור

8,355 מבקשי מקלט מסודאן ומאריתריאה עזבו את ישראל עד כה. לפי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, 4,608 סודאנים ו-1,059 אריתראים שבו למולדתם. עוד 2,688 מבקשי מקלט – 1,980 אריתראים ו-708 סודאנים – עזבו למדינות שלישיות. הרשות אינה חושפת את שמות המדינות השלישיות וכמה נשלחו לכל אחת מהן, אך ידוע כי ישראל שלחה מבקשי מקלט לאוגנדה ולרואנדה. עוד עולה מנתוני הרשות כי 1,589 אזרחי מדינות אחרות באפריקה שבו לארצות מוצאם. המדינה שמה דגש בדיונים בבתי המשפט ובכנסת בעיקר על היציאה למדינות שלישיות, אותן היא מגדירה "בטוחות", אך בנתונים בולטת עזיבתם של אלפים בחזרה לסודאן ולאריתריאה, חרף המצב במדינות אלה.

חשיפה: למרות הסכנה לחייהם, ישראל החזירה אלפי מבקשי מקלט לסודן

19.8.2015 17:32 | אורן זיו

מזה זמן רב מדינת ישראל שולחת אלפים רבים של מבקשי מקלט אל מחוץ לתחומה במסגרת הליך "חזרה מרצון" – שלא פעם הוטל ספק בשאלה עד כמה אכן נעשה מרצון. לפי נתונים חדשים, המתפרסמים כאן לראשונה, מתברר שרוב מבקשי המקלט העוזבים הוחזרו עד היום לארצות מוצאם, לסודן ולאריתריאה ו לא למדינות שלישיות, שאמורות להיות יותר בטוחות עבורם, כפי שהיה נהוג להאמין בשיח הציבורי והתקשורתי בעניין. לפני נתונים של משרד הפנים, שהועברו בעקבות בקשת חופש המידע שהגיש ד"ר גלעד ליברמן באמצעות עו"ד איתי מק, ושהגיעו לידי שיחה מקומית, 4,608 מבקשי מקלט הוחזרו לסודן ו-1059 לאריתריאה. למדינות שלישיות הוחזרו עד היום 4,277 מבקשי מקלט, מהם כ-2,600 סודנים ואריתראים, והיתר אזרחי מדינות אחרות.

חשש בישראל: מסתננים סודנים יצטרפו לדאע"ש

17.8.2015 11:47 | עמיחי רובין

אחרי שיצרו מצוקת דיור בשכונות העוני בישראל וגרמו למצוקה חברתית ותעסוקתית של עשרות אלפי מובטלים המסתננים האפריקנים מסודן ואריתריאה הופכים גם לבעיה בטחונית. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מבקש להגדיר את המסתננים "בעלי סיכון ביטחוני", וזאת על רקע חשש כי ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) שהתחזק בסיני עם שבועת האמונים של הארגונים המוסלמים השולטים בחצי האי, ויפעל לגייס מסתננים כדי לבצע פיגועים בישראל.

החשש: דאעש יגייס מסתננים כדי לבצע פיגוע טרור בישראל

17.8.2015 8:51 | חיים טוויל

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, דורש להגדיר את המסתננים שחודרים בשבועות האחרונים מסיני לישראל "בעלי סיכון ביטחוני". לפי הדיווח הבוקר (שני) בעיתון 'ישראל היום', בהתייעצויות ביטחוניות שקיים ארדן לאחרונה הביעו גורמי ביטחון חשש כי ארגון הטרור דאעש השולט בסיני יגייס את המסתננים, שחלקם ילידי מדינות אויב.

החשש: מסתנני דאעש

17.8.2015 0:51 | איציק סבן

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, דורש להגדיר את המסתננים שחודרים בשבועות האחרונים מסיני לישראל "בעלי סיכון ביטחוני". בהתייעצויות ביטחוניות שקיים לאחרונה, הביעו גורמי ביטחון חשש כי ארגון דאעש השולט בסיני יגייס את המסתננים, שחלקם ילידי מדינות אויב. "זה לא מופרך שדאעש וארגוני טרור אחרים הפועלים בסיני ינצלו את מצוקותיהם של המסתננים כדי לגייס אותם", אמר אתמול ארדן, "הנוהל שלפיו מסתננים שמגיעים לישראל מועברים לטיפול רשות ההגירה והמשטרה צריך להשתנות. יש להתייחס לסוגיה גם כאל סוגיה ביטחונית שחייבים לתת לה מענה".

  «       7       8       9       10       11     12     13       14       15       16       17       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.