פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 12

מידע נוסף

כאוס המסתננים: לאחר שחרורם של 1,200 מבקשי מקלט ממתקן חולות לרוב אין לאן ללכת

27.8.2015 6:06 | יובל בגנו

בארגוני הסיוע למבקשי המקלט מאפריקה מתקשים לעקוב אחר מה שהם מגדירים ככאוס, שנוצר בעקבות שחרורם של 1,200 בני אדם ממתקן חולות, שהוחזקו בו מעל לשנה, בעקבות פסיקת בג"ץ. "יש אנשים שאנחנו יודעים שהצליחו להשיג עבודה בעקבות הצורך של המעסיקים, ויש אנשים שהצליחו להתפזר בין חברים במגבלות התנועה שהוטלו עליהם (איסור כניסה לתל אביב ולאילת – י"ב), אבל אנחנו ושאר הארגונים עדיין לא יודעים איפה נמצאים רובם. זה משתנה כל הזמן משום שהם נמצאים בתנועה", אמרו אתמול ל"מעריב־השבוע" במוקד לפליטים ולמהגרים.

נשיא דרום סודן חתם על הסכם שלום עם המורדים

26.8.2015 18:32 | סוכנות הידיעות

נשיא דרום סודן, סאלווה קיר, חתם היום (רביעי) על הסכם שלום עם המורדים אחרי יותר מ-20 חודשי לחימה. הנשיא חתם על ההסכם במהלך טקס שנערך בבירה ג'ובה ובו נכחו חלק ממנהיגי האזור. "אני חותם על ההסכם אף על פי שיש לי מספר השגות לגביו", אמר קיר לאחר החתימה. מנהיג המורדים וסגנו לשעבר של קיר, רייק מאכר, חתם על ההסכם בשבוע שעבר באתיופיה, אבל קיר סרב לחתום עליו בטענה כי הוא צריך זמן נוסף לפני שיחליט האם לחתום על ההסכם. דחיית החתימה הובילה לגינויים מצדם של דיפלומטים, שרצו חתימה מהירה על ההסכם והפסקת האלימות במדינה הצעירה ביותר בעולם.

דין ערד כדין דרום תל-אביב

26.8.2015 13:00 | שרה העצני כהן

אתמול שוחררו 1,178 מסתננים ממתקן חולות חזרה לתוככי ישראל. למסתננים החדשים–ישנים נוספה הגבלה: איסור לגור או לעבוד בתל-אביב ואילת. הפלסטר שהניח שר הפנים סילבן שלום על השחרור ההמוני הוא חסר כל חשיבות, הצהרתי בלבד. ראשית, אין כל אפשרות ריאלית לאכוף אותו. תל אביב ואילת אינן סגורות באופן הרמטי, אין כל אפשרות לוודא אם אדם לא עובד או מתגורר בעיר. המסתננים יחזרו למוקדי התעסוקה העיקריים, למשפחות ולחברים שלהם שנמצאים בערים האסורות. כרגע, אגב, נראה שהדבר שהכי ירתיע מישהו מלחזור לתל-אביב אלה עבודות הרכבת הקלה המאיימות.

אחרי האיום בסנקציות: הסכם שלום בין דרום סודאן למורדים

25.8.2015 23:14 | סוכנויות הידיעות

נשיא דרום סודאן, סאלווה קיר, חתם היום (רביעי) על הסכם שלום עם המורדים במדינתו, לאחר סכסוך דמים שהחל בדצמבר 2013 וגבה את חייהם של אלפי בני אדם. ההסכם נחתם על אף הסתייגויותיו הרבות של קיר מכמה מסעיפיו, ככל הנראה בשל הלחץ שהפעילו עליו ארצות הברית והאו"ם תוך איום בסנקציות ואמברגו נשק. "עם כל ההסתייגויות שיש לנו, נחתום על המסמך", אמר קיר בטקס החתימה בנוכחות מנהיג כמה ממדינות אפריקה ששימשו כמתווכות בהסכם. הוא אף ציין כי עמד בפני איומים במהלך תהליך השלום והעביר ביקורת על הגורמים המתווכים, שאותם האשים ברשלנות.

5,667 סודאנים ואריתראים עזבו את ישראל לארץ מוצאם עד כה

20.8.2015 3:34 | אילן ליאור

8,355 מבקשי מקלט מסודאן ומאריתריאה עזבו את ישראל עד כה. לפי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, 4,608 סודאנים ו-1,059 אריתראים שבו למולדתם. עוד 2,688 מבקשי מקלט – 1,980 אריתראים ו-708 סודאנים – עזבו למדינות שלישיות. הרשות אינה חושפת את שמות המדינות השלישיות וכמה נשלחו לכל אחת מהן, אך ידוע כי ישראל שלחה מבקשי מקלט לאוגנדה ולרואנדה. עוד עולה מנתוני הרשות כי 1,589 אזרחי מדינות אחרות באפריקה שבו לארצות מוצאם. המדינה שמה דגש בדיונים בבתי המשפט ובכנסת בעיקר על היציאה למדינות שלישיות, אותן היא מגדירה "בטוחות", אך בנתונים בולטת עזיבתם של אלפים בחזרה לסודאן ולאריתריאה, חרף המצב במדינות אלה.

  «       7       8       9       10       11     12     13       14       15       16       17       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.