פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 11

מידע נוסף

מלה נרדפת: פליטים

24.9.2015 15:21 | ורד לי

קובץ המאמרים "לוינסקי פינת אסמרה: היבטים חברתיים ומשפטיים של מדיניות המקלט בישראל" מחלץ את מבקשי המקלט מתחום הדיון הצר שהתקבע ברוב כלי התקשורת הישראליים בשנים האחרונות: שיח שחור־לבן, בעד־נגד, בין תושבי דרום תל אביב למבקשי המקלט, שיח של שיסוי חלש בחלש, של דיכוי, הפחדה, הסתה ודמוניזציה. התקשורת בישראל הצליחה לבודד את משבר הפליטים העכשווי באירופה ממבקשי המקלט מאריתריאה וסודאן שנכנסו לישראל בעשור האחרון. היא מבקרת את מדיניות ההגירה באירופה, אבל אינה אמיצה דיה לבחון את מדיניות המקלט בישראל ולבקר באותה מידה את יחסה של ישראל למבקשי המקלט. "לוינסקי פינת אסמרה" נוקט עמדה אינטלקטואלית אמיצה וביקורתית וכולל מידע חדש ומטריד על התנהלות ישראל ביחס למבקשי המקלט …

חשש בפ"ת וחיפה מפני מסתננים

3.9.2015 19:49 | אברהם שפירא

תושבי פתח תקווה החלו בימים האחרונים לסבול מהגעתם של המוני מסתננים לעירם, זאת עקב שחרורם של 1,200 מסתננים מסודן ממתקן חולות על ידי המדינה תוך הרחקתם מתל אביב ואילת דבר שמאיים על הערים האחרות, כך דווח בווינט. ראש עיריית פתח תקווה כתב לשר הפנים סילבן שלום ודרש ממנו לטפל בנושא. "אני מביא לתשומת ליבך, שחופש תנועתם המוגבל של 1,200 המשוחררים מעביר את ההתמודדות עם הבעיה לערים אחרות, וביניהן פתח־תקוה, שכבר כיום מתמודדת, בשיתוף משטרת העיר, עם הבעיות הלא פשוטות בגין שהייתם כאן".

חשש מהגעת מבקשי מקלט נוספים לחיפה

3.9.2015 7:44 | דורון סולומון

עיריית חיפה טרם גיבשה מדיניות מסודרת באשר למבקשי המקלט והפליטים המגיעים לתחומי העיר. בדיון שהתקיים השבוע בעירייה, ביקשו חברי מועצה לקדם תוכנית שתעסוק בפליטים ובשאלה כיצד על העירייה לנהוג בעניינם. נכון להיום, ברחבי חיפה, בשכונת הדר בפרט, ישנו מספר לא מבוטל של מהגרים, אך מספרם המדויק לא ברור. תושבי הדר מתלוננים על פליטים רבים בשכונה, ועולה החשש כי מספרם יעלה והשכונה תסבול מאותן בעיות כמו דרום תל אביב. "אם לא יהיו כאן פליטים ללא אישורי עבודה, הם יצטרכו להשיג כסף ואוכל בצורה אחרת. ואז יכולות להתחיל צרות של פשיעה ואלימות", אמרה אחת מתושבות הדר, "אם מאפשרים להם להישאר, אז יש לדאוג להם לאישורי עבודה, לדיור מסודר, ושלא ישנו במקומות ציבוריים.

מדינות מערביות קולטות בחשאי מבקשי מקלט במצוקה שישראל זנחה

2.9.2015 6:01 | אילן ליאור

ארצות הברית, שבדיה ומדינות מערביות נוספות קלטו בחמש השנים האחרונות בחשאי כ–220 מבקשי מקלט ששהו בישראל, בתוכניות ליישוב מחדש (Resettlement). ל"הארץ" נודע כי ביוזמת נציבות האו"ם לפליטים הועברו בכל אחת מהשנים האחרונות בין 20 ל–80 מבקשי מקלט מישראל למדינות מערביות אחרות. מבקשי המקלט, רובם המכריע מאריתריאה ומסודאן, היו לרוב במצב רפואי או סוציאלי קשה, אך בהיעדר מעמד לא קיבלו מענה לצורכיהם בישראל. חלק ממבקשי המקלט פנו ישירות לנציבות האו"ם לפליטים ומקרים אחרים הועברו אליה בידי ארגוני זכויות אדם. אנשי הנציבות בחנו בישראל את התיקים וקבעו מי זכאי למעמד פליט על פי אמנת הפליטים. את פרטי הזכאים העבירו למדינות שהביעו נכונות לקלוט מבקשי מקלט השוהים בישראל.

נרתמים לסייע: מנזרים וכנסיות מעניקים מקלט למסתננים מסודן

1.9.2015 6:47 | אריק בנדר

עשרות מסתננים ששוחררו באחרונה ממתקן חולות בדרום בהוראת בג"ץ מצאו מקלט במנזרים ובכנסיות בירושלים וברחבי הארץ. מדובר במסתננים בני הדת הנוצרית מדרום סודן ואריתריאה. בעקבות האיסור על המסתננים ששוחררו ממתקן חולות להגיע לתל אביב או לאילת, פנה האב הישועי דוד נויהאוז, מתאם עבודת הכנסייה הקתולית בישראל בקרב המהגרים הזרים, לנזירות ונזירים ברחבי הארץ בבקשה לסייע בקליטת המסתננים.

  «       6       7       8       9       10     11     12       13       14       15       16       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.