פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 11

מידע נוסף

האם הגדר בגבול ישראל-מצרים כבר לא עושה את העבודה?

6.11.2015 12:27 | אמיר בוחבוט

34 בני אדם חצו הלילה (שישי) את גבול ישראל-מצרים – כך מסרו גורמי צבא, שהוסיפו כי מדובר במספר שיא של מסתננים בלילה אחד זה תקופה ארוכה. לפנות בוקר הבחינו כוחות צה"ל בעשרות האנשים שניסו לחצות ממצרים לשטח מדינת ישראל בעוצבת אדום, מדרום לקציעות. הכוחות הוקפצו למקום, ותוך כדי מעצר חוצי הגבול התברר כי כוחות של המשטרה המצרית פתחו באש לעברם והביאו למותו של מבקש מקלט אחד ולפציעתם של חמישה. הפצועים הועברו במסוק לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה שבבאר שבע. שניים מהם במצב קשה עם פצעי ירי בבטן, ושלושה נוספים במצב קל. 29 מבקשי המקלט הנוספים הועברו למתקן השהייה "חולות".

שני מבקשי מקלט שהגיעו לצמרת האתלטיקה בארץ זומנו למתקן חולות

5.11.2015 2:00 | אילן ליאור

ג'מאל מחבל דארפור בסודאן וטדי מאריתריאה, מבקשי מקלט בני 20, החלו להתאמן בריצות ארוכות באופן מקצועי לפני שנה. בתוך זמן קצר הגיעו להישגים שמציבים אותם בצמרת האתלטיקה הישראלית בהשוואה לבני גילם. באיגוד האתלטיקה מעריכים שיש להם פוטנציאל להגיע לרמות הגבוהות ביותר בזירה הבינלאומית. אבל את ההתקדמות שלהם עלולים לקטוע זימונים שקיבלו באחרונה למתקן חולות, שם הם צפויים לשהות שנה ללא תנאים לאימונים מקצועיים. בשנה החולפת מתאמנים ג'מאל וטדי במועדון "אתלטי הסמטה" בדרום תל אביב. המועדון הוקם לפני כשלוש שנים על ידי עמותת "יהורז" שייסד פרופ' אסא כשר, וביוזמתו של רתם גנוסר, מורה לאזרחות בבית הספר ביאליק־רוגוזין.

אלוף פיקוד הדרום: הירי על מבקשי מקלט בגבול מצרים בחודש שעבר לא היה מוצדק

28.9.2015 6:00 | גילי כהן

מפקד פיקוד הדרום, האלוף סמי תורג'מן, קבע כי הירי שבוצע בחודש שעבר על ידי חיילי צה"ל לעבר מבקשי מקלט בגבול ישראל־מצרים, שממנו נפצעו שלושה מהם, היה לא מוצדק וחרג מפקודות הפתיחה באש. הפרקליטות הצבאית בוחנת אם יש חשד לפלילים במעשי החיילים ואם נדרשת חקירת מצ"ח לבירור פרטי המקרה. בחודש שעבר דווח ב"הארץ" כי חיילים ירו ופצעו מבקשי מקלט בגבול. לאחר התקרית שינו החיילים את גרסאותיהם באשר למה שאירע בניסיון חצייתם של מבקשי המקלט את הגבול. תחילה נטען כי מבקשי המקלט נפצעו בעת שעברו את גדר הגבול. לאחר מכן מסרו החיילים כי מבקשי המקלט נורו בידי שוטרים מצרים. רק לאחר תחקיר שנערך באוגדה 80 התברר כי השלושה נפצעו מירי כוח צה"ל.

מלה נרדפת: פליטים

24.9.2015 15:21 | ורד לי

קובץ המאמרים "לוינסקי פינת אסמרה: היבטים חברתיים ומשפטיים של מדיניות המקלט בישראל" מחלץ את מבקשי המקלט מתחום הדיון הצר שהתקבע ברוב כלי התקשורת הישראליים בשנים האחרונות: שיח שחור־לבן, בעד־נגד, בין תושבי דרום תל אביב למבקשי המקלט, שיח של שיסוי חלש בחלש, של דיכוי, הפחדה, הסתה ודמוניזציה. התקשורת בישראל הצליחה לבודד את משבר הפליטים העכשווי באירופה ממבקשי המקלט מאריתריאה וסודאן שנכנסו לישראל בעשור האחרון. היא מבקרת את מדיניות ההגירה באירופה, אבל אינה אמיצה דיה לבחון את מדיניות המקלט בישראל ולבקר באותה מידה את יחסה של ישראל למבקשי המקלט. "לוינסקי פינת אסמרה" נוקט עמדה אינטלקטואלית אמיצה וביקורתית וכולל מידע חדש ומטריד על התנהלות ישראל ביחס למבקשי המקלט …

חשש בפ"ת וחיפה מפני מסתננים

3.9.2015 19:49 | אברהם שפירא

תושבי פתח תקווה החלו בימים האחרונים לסבול מהגעתם של המוני מסתננים לעירם, זאת עקב שחרורם של 1,200 מסתננים מסודן ממתקן חולות על ידי המדינה תוך הרחקתם מתל אביב ואילת דבר שמאיים על הערים האחרות, כך דווח בווינט. ראש עיריית פתח תקווה כתב לשר הפנים סילבן שלום ודרש ממנו לטפל בנושא. "אני מביא לתשומת ליבך, שחופש תנועתם המוגבל של 1,200 המשוחררים מעביר את ההתמודדות עם הבעיה לערים אחרות, וביניהן פתח־תקוה, שכבר כיום מתמודדת, בשיתוף משטרת העיר, עם הבעיות הלא פשוטות בגין שהייתם כאן".

  «       6       7       8       9       10     11     12       13       14       15       16       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.