פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 10

מידע נוסף

בית המשפט החליט: מסתננים יישארו במתקן סהרונים

9.11.2015 14:51 | עדנה אדטו

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה עתירה של מספר ארגונים לא ממשלתיים כנגד נוהל הרחקת מסתננים למדינה שלישית. על פי הנוהל, מסתנן שלא ישתף פעולה עם הרחקתו למדינה שלישית, יועבר במשמורת למתקן סהרונים בהתאם לחוק הכניסה לישראל. אורלי יוגיר, מנכ"ל המרכז למדיניות הגירה ישראלית, בירכה על פסיקת בית המשפט: "לאור האישור שהעניק בית המשפט להסדרים עם מדינות שלישיות בטוחות, אנו מקווים כי הליך ההרחקה של מסתננים שאין להם עילה חוקית לשהות בישראל יצבור תאוצה, בהתאם לאמנות עליהן חתומה ישראל. ההליך יכול להביא לעצירת זרם ההסתננות המתחדש דרך הגבול עם מצרים ויש בו בשורה גם לתושבי דרום תל אביב, שיזכו להשבת תחושת הביטחון האישי בשכונותיהם".

נדחתה העתירה נגד כליאת מבקשי מקלט שמסרבים לעבור לרואנדה

9.11.2015 13:50 | יהושע בריינר ודנה ויילר פולק

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה אתמול (ראשון) את עתירתם של ארגוני זכויות האדם נגד המדיניות לפיה מבקשי מקלט שמסרבים לעבור לרואנדה או אוגנדה נכלאים בבית הכלא סהרונים. בית המשפט קבע שהסכמים שעניינם העברת מבקשי מקלט ממדינה אחת לאחרת אפשריים לפי המשפט הבינלאומי, ובלבד שהם מבטיחים למורחקים זכויות בסיסיות. לאור מבחן זה, בית המשפט לא מצא פגם בהסכמים שחתמה המדינה. בחודש יוני החלטה רשות האוכלוסין וההגירה ביישום המדיניות, שגובשה בחודש מרץ האחרון בהובלתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן.

הוסר המכשול לגירוש מסתננים למדינה שלישית

9.11.2015 13:13 | עומרי אפרים וטובה צימוקי

ניצחון למדיניות הממשלה בנוגע למבקשי המקלט: בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה את עתירתם של ארגוני זכויות אדם נגד מדיניות משרד הפנים המאפשרת כליאה בלתי מוגבלת בכלא סהרונים של מבקשי מקלט שיסרבו לעזוב את ישראל למדינה שלישית. המדיניות נקבעה באפריל האחרון על ידי שר הפנים הקודם גלעד ארדן. שרת המשפטים איילת שקד והמשנה לראש הממשלה ושר הפנים סילבן שלום בירכו היום (ב') על החלטת בית המשפט לאשר את מתווה המדינות השלישיות.

בית המשפט: ההרחקה למדינות שלישיות - חוקית

9.11.2015 12:56 | שלמה פיוטרקובסקי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, דחה הבוקר (שני) את עתירת ארגוני זכויות אדם נגד מדיניות משרד הפנים להרחקת מסתננים למדינות שלישיות. בית המשפט קבע כי המדיניות לפיה מבקשי מקלט שמסרבים לעזוב את ישראל למדינה שלישית נכלאים בכלא "סהרונים" היא מדיניות חוקית.

ירדנים הגיעו לאילת לעבוד במקום מסתננים

6.11.2015 13:39 | מאיר אוחיון

172 עובדים ירדנים עברו אתמול (יום ה') בבוקר את הגבול מירדן לישראל לתחילת יום עבודה ראשון בענף המלונאות באילת. את פניהם קיבלו שר הפנים סילבן שלום וראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי. השר שלום יזם העסקת 1,500 עובדים ירדנים באילת שיחליפו את המסתננים הבלתי חוקיים המועסקים בענף. "זהו יום חג לשיתוף הפעולה בין ישראל לירדן, יום חג לשני העמים, יום חג לאילת", אמר השר שלום עם הגעת העובדים, "מדובר במהלך, אשר יוביל לחיזוק היחסים בין ישראל לירדן, חיזוק ושיפור השירות במלונות באילת ומניעת עבודה ממסתננים לא חוקיים לישראל".

  «       5       6       7       8       9     10     11       12       13       14       15       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.