פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 10

מידע נוסף

בית המשפט: ההרחקה למדינות שלישיות - חוקית

9.11.2015 12:56 | שלמה פיוטרקובסקי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, דחה הבוקר (שני) את עתירת ארגוני זכויות אדם נגד מדיניות משרד הפנים להרחקת מסתננים למדינות שלישיות. בית המשפט קבע כי המדיניות לפיה מבקשי מקלט שמסרבים לעזוב את ישראל למדינה שלישית נכלאים בכלא "סהרונים" היא מדיניות חוקית.

ירדנים הגיעו לאילת לעבוד במקום מסתננים

6.11.2015 13:39 | מאיר אוחיון

172 עובדים ירדנים עברו אתמול (יום ה') בבוקר את הגבול מירדן לישראל לתחילת יום עבודה ראשון בענף המלונאות באילת. את פניהם קיבלו שר הפנים סילבן שלום וראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי. השר שלום יזם העסקת 1,500 עובדים ירדנים באילת שיחליפו את המסתננים הבלתי חוקיים המועסקים בענף. "זהו יום חג לשיתוף הפעולה בין ישראל לירדן, יום חג לשני העמים, יום חג לאילת", אמר השר שלום עם הגעת העובדים, "מדובר במהלך, אשר יוביל לחיזוק היחסים בין ישראל לירדן, חיזוק ושיפור השירות במלונות באילת ומניעת עבודה ממסתננים לא חוקיים לישראל".

האם הגדר בגבול ישראל-מצרים כבר לא עושה את העבודה?

6.11.2015 12:27 | אמיר בוחבוט

34 בני אדם חצו הלילה (שישי) את גבול ישראל-מצרים – כך מסרו גורמי צבא, שהוסיפו כי מדובר במספר שיא של מסתננים בלילה אחד זה תקופה ארוכה. לפנות בוקר הבחינו כוחות צה"ל בעשרות האנשים שניסו לחצות ממצרים לשטח מדינת ישראל בעוצבת אדום, מדרום לקציעות. הכוחות הוקפצו למקום, ותוך כדי מעצר חוצי הגבול התברר כי כוחות של המשטרה המצרית פתחו באש לעברם והביאו למותו של מבקש מקלט אחד ולפציעתם של חמישה. הפצועים הועברו במסוק לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה שבבאר שבע. שניים מהם במצב קשה עם פצעי ירי בבטן, ושלושה נוספים במצב קל. 29 מבקשי המקלט הנוספים הועברו למתקן השהייה "חולות".

שני מבקשי מקלט שהגיעו לצמרת האתלטיקה בארץ זומנו למתקן חולות

5.11.2015 2:00 | אילן ליאור

ג'מאל מחבל דארפור בסודאן וטדי מאריתריאה, מבקשי מקלט בני 20, החלו להתאמן בריצות ארוכות באופן מקצועי לפני שנה. בתוך זמן קצר הגיעו להישגים שמציבים אותם בצמרת האתלטיקה הישראלית בהשוואה לבני גילם. באיגוד האתלטיקה מעריכים שיש להם פוטנציאל להגיע לרמות הגבוהות ביותר בזירה הבינלאומית. אבל את ההתקדמות שלהם עלולים לקטוע זימונים שקיבלו באחרונה למתקן חולות, שם הם צפויים לשהות שנה ללא תנאים לאימונים מקצועיים. בשנה החולפת מתאמנים ג'מאל וטדי במועדון "אתלטי הסמטה" בדרום תל אביב. המועדון הוקם לפני כשלוש שנים על ידי עמותת "יהורז" שייסד פרופ' אסא כשר, וביוזמתו של רתם גנוסר, מורה לאזרחות בבית הספר ביאליק־רוגוזין.

אלוף פיקוד הדרום: הירי על מבקשי מקלט בגבול מצרים בחודש שעבר לא היה מוצדק

28.9.2015 6:00 | גילי כהן

מפקד פיקוד הדרום, האלוף סמי תורג'מן, קבע כי הירי שבוצע בחודש שעבר על ידי חיילי צה"ל לעבר מבקשי מקלט בגבול ישראל־מצרים, שממנו נפצעו שלושה מהם, היה לא מוצדק וחרג מפקודות הפתיחה באש. הפרקליטות הצבאית בוחנת אם יש חשד לפלילים במעשי החיילים ואם נדרשת חקירת מצ"ח לבירור פרטי המקרה. בחודש שעבר דווח ב"הארץ" כי חיילים ירו ופצעו מבקשי מקלט בגבול. לאחר התקרית שינו החיילים את גרסאותיהם באשר למה שאירע בניסיון חצייתם של מבקשי המקלט את הגבול. תחילה נטען כי מבקשי המקלט נפצעו בעת שעברו את גדר הגבול. לאחר מכן מסרו החיילים כי מבקשי המקלט נורו בידי שוטרים מצרים. רק לאחר תחקיר שנערך באוגדה 80 התברר כי השלושה נפצעו מירי כוח צה"ל.

  «       5       6       7       8       9     10     11       12       13       14       15       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.