פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 1

מידע נוסף

זיכרון מרוצחים על סוסים: פליטי דרפור לא חוזרים

18.4.2019 15:31 | AFP

כשהגענו לפה היו כאן צוותי טלוויזיה וצלמים, אבל עכשיו אף אחד לא בא", אומר עבדאללה, נדהם שעיתונאי צץ במחנה הפליטים הסודני בצ'אד. עבדאללה ברח מחבל דרפור שבמערב סודן אל מעבר לגבול בשנת 2004, שנה אחרי שהכוחות המזוינים של שליט סודן עומאר אל-באשיר ובעלי בריתם, מיליציית הג'נג'וויד הרכובה על סוסים, החלו את המתקפה הרצחנית שלהם על התושבים הלא-ערבים. במסגרת מעשי הנקם שלהם נגד המורדים שנלחמו בממשלתו של הרודן אל-באשיר, שהייתה ערבית ברובה, החיילים האלה אנסו ועינו אזרחים וביצעו בהם מעשי טבח. הם החריבו את כפריהם והרעילו את בארותיהם, וכל זאת בשטח צחיח שגודלו כגודל צרפת כולה.

נתינים סודנים בישראל לא ממהרים: "אל תשאלו אותנו מתי נחזור"

13.4.2019 23:02 | אמיר אלון

מאות מנתיני סודן השוהים בישראל הפגינו היום בגינת לוינסקי שבדרום תל אביב בתמיכה באחיהם הנאבקים לשינוי המשטר במולדתם. המפגינים בסודן, שהמחאה שהם מנהלים זה ארבעה חודשים הובילה שלשום להדחתו של הרודן עומאר אל-באשיר אחרי 30 שנה, מסתמנים הערב כמי שעשויים לרשום בקרוב הישג כביר נוסף ולהביא לביסוסו של משטר אזרחי במדינה. מונים הרון, מבקש מקלט בן 29 מחבל דרפור שבסודן, ממארגני ההפגנה, הסביר את מטרתה: "הגענו להפגין כדי להביע תמיכה בעם הסודני שנמצא ברחובות ודורש שינוי משטר מהותי לשלטון אזרחי, שמעביר את השליטה במדינה לאזרחים שלה, שמתחיל את הקמת הדמוקרטיה, שכבר יותר מ-60 שנה אנחנו מחפשים אותה ועדיין לא מצאנו.

סודנים בת"א חגגו: "שמחים על ההפיכה, רוצים הביתה"

11.4.2019 12:44 | איתי בלומנטל

אווירה מתוחה ושמחה הורגשה הבוקר ברחוב נווה שאנן בדרום תל אביב עם הגעת הדיווחים על נפילת משטרו של הרודן הסודני עומר אל-באשיר, ששלט במדינה האפריקאית במשך יותר מ-30 שנה. בחנויות ובמספרות ישבו סודנים החיים בישראל כשהם מרותקים למסכי הטלוויזיה והתקשו להסתיר את ההתרגשות. הקהילה הסודנית בישראל מונה כ-7,000 איש. מוסא (40), שהגיע לישראל לפני עשור ללא הוריו ובני משפחתו, סיפר ל-ynet שכבר ארבעה חודשים משתמשים סודנים ברשתות החברתיות בתגית "רק תיפול" (تسقط بس). "עשינו טלפונים והתעדכנו ברשתות חברתיות. אני מקווה לחזור ולראות את אמא שלי בקרוב", סיפר. "אנחנו מחכים קצת זמן להבין ב-100% שהשלטון הרודני נפל.

להפיל את אל-באשיר: מחאה נדירה בסודן

24.12.2018 14:15 | AP

בסרטונים שפורסמו ביממה האחרונה ברשת נראים אוהדים באצטדיון כדורגל בחרטום, בירת סודן, משמיעים קריאות נגד הנשיא הרודן עומר אל-באשיר וקוראים לו להתפטר. לפי הדיווחים, אחר כך הם התעמתו עם שוטרים באומדורמן, פרבר של הבירה. בסרטונים הם נשמעים בין השאר קוראים באצטדיון "העם רוצה להפיל את המשטר" – אחת הסיסמאות המרכזיות שליוו את התקוממויות האביב הערבי בשנים 2011-2010. הסרטונים צולמו במשחק בין קבוצת אל-הילאל הסודנית לקבוצה תוניסאית בליגת האלופות של אפריקה. פעילים דיווחו כי המשטרה השתמשה בגז מדמיע ובכדורי גומי כדי לפזר את האוהדים אחרי המשחק.

מבקש מקלט הציל את שכנתו מדירתה הבוערת

14.10.2018 20:32 | איתי בלומנטל

פאיז ווריוספה, מבקש מקלט מסודן בן 32, הציל ביום שישי האחרון את שכנתו, פאני לנץ בת ה-59, מדירתה שעלתה באש בבניין מגורים ברחוב לוינסקי בדרום תל אביב. כשסימני הכוויות עדיין על ידיו, ווריוספה שוחח עם ynet ושחזר את האירוע שעלול היה להסתיים באסון: "כשהבנתי שמישהו זקוק לעזרה שלי ישר עשיתי מעשה ורצתי לשם. אלוהים נתן לי את הכוחות לעזור". "הדלקתי נרות לפני כניסת השבת ורגע לפני שהם כבו עליתי לנוח על הגג, ונרדמתי", שחזרה ממיטתה בבית החולים איכילוב. "אחד השכנים הגיע בריצה ואמר לי לרדת כי יש דירה שעולה באש. כשהסתכלתי למטה ראיתי שזאת הדירה שלי. ירדתי במהירות, נכנסתי פנימה כדי להדליק את האור ולראות מה קרה בתוך הבית ומה עם הכלבה שלי, ואז הגיע פאיז ומשך אותי החוצה".

  1     2       3       4       5       6       7       8       9       10       11       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.