פליטים  /  מידע נוסף  /  דף 1

מידע נוסף

מבקש מקלט הציל את שכנתו מדירתה הבוערת

14.10.2018 20:32 | איתי בלומנטל

פאיז ווריוספה, מבקש מקלט מסודן בן 32, הציל ביום שישי האחרון את שכנתו, פאני לנץ בת ה-59, מדירתה שעלתה באש בבניין מגורים ברחוב לוינסקי בדרום תל אביב. כשסימני הכוויות עדיין על ידיו, ווריוספה שוחח עם ynet ושחזר את האירוע שעלול היה להסתיים באסון: "כשהבנתי שמישהו זקוק לעזרה שלי ישר עשיתי מעשה ורצתי לשם. אלוהים נתן לי את הכוחות לעזור". "הדלקתי נרות לפני כניסת השבת ורגע לפני שהם כבו עליתי לנוח על הגג, ונרדמתי", שחזרה ממיטתה בבית החולים איכילוב. "אחד השכנים הגיע בריצה ואמר לי לרדת כי יש דירה שעולה באש. כשהסתכלתי למטה ראיתי שזאת הדירה שלי. ירדתי במהירות, נכנסתי פנימה כדי להדליק את האור ולראות מה קרה בתוך הבית ומה עם הכלבה שלי, ואז הגיע פאיז ומשך אותי החוצה".

1,350 עובדים סוציאליים נגד גירוש מבקשי מקלט: "הם שורדי מחנות עינויים"

28.1.2018 18:22 | אמיר אלון

גל העצומות נגד גירוש מבקשי המקלט מישראל: 1,350 עובדות ועובדים סוציאליים - מספר חסר תקדים במחאה עד כה - חתמו על עצומה שפורסמה היום (א') במחאה נגד התוכנית לגרש עשרות אלפי נתינים אפריקנים לרואנדה. הם גם שלחו מכתב שממוען לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הרווחה חיים כץ, שר הפנים אריה דרעי ויתר שרי הממשלה וחברי הכנסת. "כעובדות סוציאליות, אנו פוגשות במסגרת עבודתנו מדי יום ביומו את מצוקתם של תושבים ותושבות ישראלים, בהם תושבי ותושבות דרום תל אביב ופריפריות גיאוגרפיות וחברתיות אחרות", נכתב. "אנו פוגשות גם את מבקשי המקלט ואת מצוקותיהם, את נפשם וגופם המצולקים לאור האירועים הקשים שעברו במדינות המוצא ובדרכם לישראל. רבים מהם הינם שורדי מחנות העינויים בסיני.

כך סייעו מבקשי מקלט מדרפור לנשר ישראלי שנתפס בסודן

29.11.2017 9:00 | ארז ארליכמן

נשר מקראי צעיר שבקע בקיץ השנה בנגב וסומן בתג כנף עם המספר T34 בשדה בוקר לפני כחודשיים במסגרת פרויקט מעקב של רשות הטבע והגנים, זכה להרפתקאות מסמרות נוצה בשבועות האחרונים. נשרים מסוגלים לעוף למרחק של כ-660 ק"מ ביום והפרט הצעיר הרחיק בתחילה עד מצרים בחיפוש היומי אחר מזון, שם נתפס ע"י תושבים מקומיים.

ביוזמת גבאי: העבודה תתמוך בגירוש מבקשי המקלט

20.11.2017 17:21 | ספי עובדיה

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי ממשיך לעורר סערות: סיעת העבודה החליטה היום (שני) לתמוך ביוזמה לסגירת מתקן חולות של שר הפנים, אריה דרעי, והשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן. 12 חברי כנסת הצביעו בעד היוזמה ו-11 חברי כנסת התנגדו. בישיבה הסוערת גבאי אמר שהוא לא רואה שום טעם להתנגד ליוזמה ולעורר עוינות והתנגדות בקרב קהלים שהמפלגה צריכה למשוך. ח"כ שלי יחימוביץ השיבה לגבאי וטענה שתמיכה ביוזמה יוצאת נגד הערכים הבסיסיים של המפלגה. ח"כ ציפי לבני הוסיפה כי לא הבינה מדוע צריך להביע תמיכה כעת אם בפעם הקודמת המפלגה התנגדה ליוזמה והעוינות לא התגברה.

הממשלה קיבלה את יוזמת ארדן ודרעי: מתקן חולות ייסגר תוך שלושה חודשים

19.11.2017 12:44 | ברק רביד

הממשלה החליטה היום (ראשון) פה אחד לאמץ את היוזמה לסגירת מתקן חולות של שר הפנים, אריה דרעי, והשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן. לפי המתווה שהציעו השרים, המתקן לכליאת שוהים בלתי חוקיים יקבל ארכה לשלושה חודשים, זאת על מנת להערך לקראת הסגירה. לאחר סגירת המתקן, כל אותם אנשים השוהים באופן בלתי חוקי בישראל ייאלצו לבחור בין כניסה לכלא רגיל לבין ליציאה מגבולות המדינה. במצב העניינים הנוכחי, כליאה בחולות מוגבלת בזמן והאנשים המוחזקים במתקן רשאים לצאת בבוקר ולחזור בערב.

  1     2       3       4       5       6       7       8       9       10       11       »  

ניתן לשלוח טראקבאק לדף זה על מנת להוסיף פוסט או כתבה אבל מומלץ להשתמש בדף "צור קשר" ולספק בנוסף לכתובת הפוסט גם כתובת דוא"ל או מס' טלפון.

להתנדבות ותרומות

מקלט לפליטים דרום תל אביב
קבוצה של אזרחים הפעילים למען הפליטים, חלקם ילדים.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט
ארגון שמספק סיוע הומנטרי ופסיכו סוציאלי לפליטים ברחבי הארץ.

ARDC ישראל
ארגון המפעיל רשת של מקלטים ודירות מעבר לפליטים, כולל מסגרות נפרדות לנשים, נשים עם ילדים ותינוקות, ונוער.

אנו פליטים
ארגון העוסק במתן ייצוג משפטי פרו-בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל.

בני דרפור
ארגון שנוסד על ידי גרעין של כמה מן הפליטים הראשונים שהגיעו לישראל, מתוך אמונה כי הם עצמם יכולים להבין בצורה הטובה ביותר את צרכי הקהילה שלהם, ולפעול למענם.

הגר ומרים - מרכז תמיכה וליווי לנשים אפריקאיות
תוכנית ששמה לעצמה למטה לסייע ולקדם נשים הרות ונשים לאחר לידה המבקשות מקלט בישראל.

קול הפליטים
עיתון פליטים הנכתב ע"י פליטים וישראלים.

קו לעובד
עמותה להגנה על זכויות עובדים מוחלשים בישראל.

רופאים לזכויות אדם
ארגון הפועל למען זכותם לבריאות של פליטים ומבקשי מקלט.

מרפאת הפליטים בת"א
מרפאה המופעלת על ידי רופאים וחובשים מתנדבים שמעניקים טיפול רפואי לפליטים ומבקשי מקלט חולים.

יוניסף ישראל
ארגון העוסק בפעילות על-מנת להגן על הקהילות הנפגעות מההשלכות ההרסניות של הסכסוך המתמשך.

אמנסטי אינטרנשיונל, סניף ישראל
ארגון הפועל למען שינוי המדיניות הישראלית כלפי פליטים ומבקשי מקלט.

המוקד לפליטים ולמהגרים
מסייע לפליטים בעת מעצרם ובשחרורם ממעצר וממשיך בקשר עם הפליטים לאחר שחרורם.